anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak nadawać przesyłki INPOST przy stałym zleceniu odbioru?

MAMY ROZWIĄZANIE!
kasia33340
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry.

Zdecydowaliśmy się w firmie na podpisanie umowy z INPOSTem na stałe zlecenie odbioru, tak aby codziennie nie trzeba było zamawiać tego nieszczęsnego kuriera. I teraz moje pytanie jak nadawać przesyłki w przypadku tego stałego odbioru? Czy wybierać "przesyłkę odbierze kurier INPOST - utworzę zlecenie odbioru" i po prostu nie tworzyć tego zlecenia, a on z automatu będzie przyjeżdżał? Czy robi się to jakoś inaczej?

I pytanie jak generować protokół odbioru paczek w przypadku tego stałego zlecenia odbioru skoro protokół odbioru drukuje się pod konkretne "zamówienie kuriera" a ja przecież nie będę tego robił, przy stałym zleceniu..

Dzięki za odpowiedzi z góry 🙂

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11
kostas11
#21 Demiurg#

@kasia33340 

"przesyłkę odbierze kurier INPOST - utworzę zlecenie odbioru"

2 jak kurier zeskanuje paczki na miejscu nie musisz generować protokołu odbioru, gorzej jak zabiera do auta wtedy w razie zaginięcia nie udowodnisz że wydałeś 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów
kasia33340
#7 Wielbiciel#

Właśnie ostatnio jest u nas problem z tymi zaginięciami paczek... Bo tak: mimo tego, że póki co nie mamy tego stałego zlecenia (uruchomione to zostanie na dniach) to i tak protokołu odbioru nie drukujemy. Nie wiem czy kurier tego nie wykorzystuje bo znikają nam paczki. W ciągu tygodnia takich paczek ze statusem "przygotowano przez nadawcę" mamy 4. Czyli defacto jakby w ogóle od nas nie wyszły, kurier ich nie zeskanował i się nimi "zaopiekował". 

Chcieliśmy zacząć drukować te protokoły, ale przy stałym zlecenie to już nie będzie możliwe..

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@kasia33340 to liczcie paczki i nich podpisze ile zabrał, taki własny protokół wydania 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

kasia33340 jeśli masz stałe zlecenie odbioru nie ma znaczenia jaką opcję wybierzesz .Musisz pilnować ,żeby zeskanował wszystkie przesyłki . 

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@mdrogeria jak nie ma znaczenia 😄  jak zaznaczą w paczkomacie to kurier tego nie zabierze 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Ebutytomy2020
#9 Pomysłodawca#

U mnie kurier odbiera również te do nadania w paczkomacie - jak ładnie poproszę 🙂

oznacz moderatorów
maxr01
#17 Koryfeusz#

Mam stałe zlecenie - umowa z InPost.

Zaznaczasz opcję - przesyłki odbierze kurier. Nigdy z tym nie miałem problemu.

Do wielu rzeczy można się przyczepić - do odbioru nie. Po prostu skanuje paczki i już. Nawet jak zaznaczyłem sobie przez przypadek raz , że nadam w POP lub paczkomacie - też przeszło.

Z drugiej strony - przyjeżdża do mnie kurier InPost i pyta, czy może mi w sklepie zostawić 15 paczek gabarytu "C", gdyż nie zmieści tego w paczkomacie. Oczywiście ja jestem z tego zadowolony, 15km zaoszczędzone, a i on ma problem z głowy.

 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

Ebutytomy2020 nie musisz prosić , zabiera chętnie bo ma dodatki do poborów od każdej odebranej paczki 😁

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

kostas11 zabierze , bywa ,że się pomylę i zaznaczę paczkomat . Nigdy nie było problemu z kurierem ani POP.😁

oznacz moderatorów
deymon_pl
#10 Popularyzator#

Hey! mozesz napisać czy jest jakiś limit paczek na stale zlecenie?

oznacz moderatorów
kasia33340
#7 Wielbiciel#

Limit paczek jest zależny od rodzaju wybranego abonamentu.

 

oznacz moderatorów