anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak oceniasz program Allegro Delivery?

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

Cześć! W czerwcu wprowadziliśmy nowy program Allegro Delivery, w którym to my odpowiadamy za cały proces dostawy, dlatego chcemy zadać kilka pytań na temat Waszych doświadczeń.
Chcemy, aby program Allegro Delivery spełniał Wasze oczekiwania, dlatego wszystkie merytoryczne i konkretne komentarze, spostrzeżenia czy uwagi (również krytyczne) są dla nas bardzo cenne, będziemy wdzięczni za każdą informację zwrotną.


1. Czy automatyczne włączenie Allegro Delivery w ofertach wymagało od Ciebie dodatkowej pracy?
2. Czy wprowadzenie Allegro Delivery wiązało się dla Ciebie ze współpracą z nowym przewoźnikiem?
3. Jakie w Twojej opinii są mocne i słabe strony programu Allegro Delivery?
4. Jaki element związany z wprowadzeniem Allegro Delivery sprawił Ci największą trudność?

👉 Poprosimy o informacje dotyczące tylko przesyłek dostarczanych w ramach Allegro Delivery, są to metody dostawy:
Allegro One Box
Allegro One Punkt
Allegro One Kurier
Allegro Odbiór w Punkcie ORLEN Paczka
Allegro Automat ORLEN Paczka

 

Dziękujemy za wszystkie odpowiedzi!

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
42 ODPOWIEDZI 42

kostas11
#21 Demiurg#

@la_nika w lipcu rozdajecie 160 000 monet czyli 160 000 zł za to żeby zapchać logistycznie i tak kulejącą Waszą logistykę 😞 nie lepiej dać kurierom One po 1 czy 2 zł za każdą paczkę odebraną na czas od sprzedawcy czy doręczoną następnego dnia do automatów czy do domu ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@kostas11 danie kurierom po 1 pln za odebraną terminowo paczkę nie spowoduje zwiększenia ilości wykupionych łonów usługi mimo że jakość się poprawi

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@az1rael no i tu jesteś w błędzie, mimo że rozdają monety, ilość paczek Delivery spada, nie ma już takiego bumu jak kilka miesięcy temu, jak we wtorek rozdawali monety to miałem po kilka paczek na dziś potrafię 2 razy w tygodniu zanieść jedną lub dwie 😞

Ludzie się raz nacięli i już z tego nie korzystają, sam mimo że zamawiam do punku i mogę wybrać one zamiast Inposta, nie wybieram bo paczki mają poślizg 1 - 2 dni, o ile uda się odebrać od sprzedawcy  😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@la_nika Kompletna prowizorka.

1. Kurierzy jeżdżą samochodami jak z wyprzedaży złomu na poczcie. Trochę małe, ale pewnie takim łatwiej obskoczyć te pojedyncze odbiory.

2. Brak ubrań firmowych, identyfikatorów itd, brak oznaczeń na samochodach.

3. Brak jasnych godzin granicznych do kiedy trzeba zamówić paczkę, by kurier był wstanie odebrać paczkę tego samego dnia.

4. Nagroda dzbana roku dla najbardziej antyekologicznego systemu dostaw gwarantowana dla Allegro.

5. Wszyscy dookoła zapytalają z pojedynczymi paczkami - to nie jest ekonomiczne ani ekologiczne. Jest czasochłonne i nieefektywne.

6. Zaskoczenie przy kurierze Orlen paczki, który zapytał się, czy godzina podjazdu mi odpowiada.

7. Czysta strata czasu.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

AGLOPRIMA2
#13 Ambasador#

Choćby z dzisiaj.

Wasza ekologiczna "optymalizacja"

3 paczki One

Przyjedzie odebrać 2 kurierów, każdy busem. Ekologiczne i ekonomiczne jak diabli.

 

oznacz moderatorów

Health___Beauty
#13 Ambasador#

Uważam, że Allegro Delivery jest super 🙂 Dziś 7 paczek z tą metodą dostawy - 1 DPD, 2 UPS, 3 One Kurier i 1 orlenpaczka. OneBoxowe chciałam nadać w automacie, żeby nie zamawiać kuriera po pojedyncze przesyłki ale automat jest (po raz drugi w tym tygodniu) zepsuty. Więc będzie jechało 3 kurierów. Orlenpaczka wpadła po 10, oczywiście pokazuje wysyłkę dziś i dostawę jutro mimo iż po pierwsze nie mamy zaznaczonej wysyłki tego samego dnia dla Orlen, a po drugie do tej pory były 4 orlenpaczki i żadna nie została wysłana tego samego dnia więc jak jutro kupująca będzie miała pretensje dlaczego jej paczka jeszcze nie dotarła to zgodnie z Waszymi deklaracji o pełnej odpowiedzialności za wysyłkę odeślę ją do Was, żebyście jej wytłumaczyli.

oznacz moderatorów

www_FELLO_pl
#7 Wielbiciel#

na razie nie ma możliwości ustawienia samego one kurier, większość paczek które wysyłamy nie mieści się do automatów

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#17 Koryfeusz#

@la_nika Dopiero dziś to zauważyłem tak więc: 
1) Tak na nowo musiałem ustawić wszystkie moje cenniki dostaw. Automatycznie zmieniliście nam ceny przesyłek co ma znaczący wpływ na wszystkie zawarte przez nas umowy. 
Nie ma teraz możliwości ustawienia innej ceny dla One Box i Punkt - wszystko musi mieć jedną cenę. 

Mocne strony? Nie słyszałem o takich. 
Słabe? Notorycznie nierealizowane podjazdy, w niektórych miesiącach ponad 50% reklamacji (InPost jeszcze 0,1% nie przekroczył, z DPD miałem może 5 reklamacji za 8 lat, z One można złożyć 5 reklamacji w tygodniu - po pięciu dać sobie spokój bo i tak wiadomo, że przewoźnik ma to głęboko ... ) 

Nie wiem po .... to napisałem ale sobie napisałem. 

PS: przypominam, że wciąż czekam na odpowiedź  https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/zapis-rozmowy-z-17-kwietnia-2024-nr-00088a...

 

oznacz moderatorów

masa5867
#7 Wielbiciel#

Bardzo chetnie podziele sie opinia co sadze o allegro one np kiedys odebralem przesylke z automatu a w systemie widniala ze nie zostala odebrana. Ok moze jakas awaria. Weszlo szumnie allegro delivery bedzie mega zmiana. Nadalem przesylke 4 lipca do dzis nie zostala dostarczona 9 lipiec jest buja sie miedzy oddzialami. Informacja po kontakcie z allegro paczka zostala wydana (blednemu kurierowi) rewelacja naprawde zmiana jest ogromna. Nigdy wiecej nie wysle niczego wiecej

oznacz moderatorów

VayaMedical
#10 Popularyzator#

Opinia z naszej strony jest negatywna. Przez nieudolność waszych kurierów mamy po kilkanaście telefonów dziennie, bo paczki nie są odbierane po kilka dni. Ostatnio pytałem kuriera czemu go nie było tyle czasu to powiedział, że miał wolne. Dla mnie to totalna kpina nie dać żadnego zastępstwa. Jeżeli to ma tak wyglądać nie powinien być ten kurier obowiązkowy.

oznacz moderatorów

MODUS1945
#8 Zapaleniec#

Znowu problem z przewoźnikiem - paczki: 1. A000TQGIP7, 2. A000TQFT06, 3. A000TQ3KQ3. Kurier nadal ich nie odebrał. Sytuacja powtarza się nie pierwszy raz. Dlaczego płacimy za dodatkowe usługi??? Klient nie otrzyma przesyłki na czas. Kto za to będzie odpowiadać?

oznacz moderatorów

www_nestof_pl
#8 Zapaleniec#

Witam.

Od kilku dni po zgłoszeniu, że mój region nie jest obsługiwany przez One Kurier, Allegro zaczęło ignorować moje prośby o wyłączenie tej usługi. Rozumiem że to jest standard obsługi Allegro. Ignorowanie! Robicie wszystko by zniechęcić sprzedawców do SMARTa i zostawić go tylko sobie i oficjalnym sklepom Allegro. 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@www_nestof_pl co im się średnio udaje bo smartowcy nie zwracają już uwagi na ikonę smart tylko po zakupie na forum są oburzeni czemu zapłacili za paczkę

oznacz moderatorów

dziku2
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry. Mój pierwszy kontakt z Allegro One Kurier to całkowita katastrofa. Dzień wcześniej zamówiłem podjazd kuriera, a teraz rozsyłam przeprosiny do klientów bo kurier nie raczył przyjechać po paczki. Dwa razy dzwoniłem na infolinię, pracownicy nie byli nawet w stanie skontaktować się z własnym oddziałem w celu wyjaśnienia sytuacji. Kurierzy UPS czy Pocztex podjeżdżają bezproblemowo po jedną paczkę. Kurier Inpost potrafi podjechać dwa razy w ciągu dnia jak mam kilkaset paczek do wysyłki. Jeżeli tak wygląda współpraca z Allegro One to jest to straszne. Unikałem przez rok kontaktu z tą firmą bo niepochlebne opinie krążyły po Internecie, ale teraz się nie da (Smart).

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@dziku2 nie krążyły a były potwierdzone np tutaj wielokrotnie

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@www_nestof_pl podaj proszę z jakiego kodu pocztowego nadajesz przesyłki.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

www_nestof_pl
#8 Zapaleniec#

62-069. Osoba z Allegro kontaktująca się ze mną była Pani Anna [edycja]. Pomimo zapewnienia mnie że albo dodadzą region do obsługi albo wyłączą w moim koncie obsługę One Kurier, kontakt się urwał.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@www_nestof_pl poprosiłam o kontakt e-mailowy z Tobą w tej sprawie. Powinieneś otrzymać już e-mail od Anny. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

www_nestof_pl
#8 Zapaleniec#

Dziękuję. Otrzymałem odpowiedź. 

oznacz moderatorów

AGD-SERVICE
#13 Ambasador#

Nie wiem czym się różni Allegro Delivery od wcześniejszej metody dostawy. Jakość nie zmieniła się, czyli jest jakaś taka "nijaka".

Kurier DPD - jak zamówię podjazd rano - godz. odbioru od 13-ej do którejś tam... to wiem, że natychmiast muszę spakować przesyłkę, gdyż DPD jest u mnie między 09:30 do 11:30. Oczywiście mogę podrzucić paczkę do punktu DPD, lecz odbiór jest w takich samych godzinach, czyli max. do godz. 11:00.

Dodatkowo - miałem problemy z odbiorem przesyłek przez DPD przez kilka dni, pomimo zgłoszenia odbioru kurier nie odbierał przesyłek. Kurier, który odbiera paczki powiedział mi, że po prostu nie otrzymywali zleceń od Allegro i żeby najlepiej dzwonić bezpośrednio do niego żeby odebrał paczki. Tak też teraz robię.

Tak samo w przypadku UPS - też dzwonię dla pewności, ten jest nieco później, ok. 11:30 do 14:00.

InPost - to zależy od kierowcy, zmieniają się min. 2 razy w ciągu roku ze względu na warunki zatrudnienia. I tak jest to odbiór w godz. od 11:30 - nawet do następnego dnia, nie jestem w stanie podać daty odbioru tych przesyłek.

Jeśli chodzi o Orlen - to po wprowadzeniu Allegro Delivery - wysyłki spadły praktycznie do zera.

 

oznacz moderatorów