anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak to mozliwe zakup za 3,33 zł a wysyłka gratis!!!!

f2s
#9 Pomysłodawca#

Witam

 

Jak w temacie.

 

A co z kosztami wysyłki choćby koperta i taśma list przewozowy.

Niedługo będziemy dopłacać ,żeby kupujący w ogóle coś wziął. @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

 

Nr aukcji 10207879317

oznacz moderatorów
28 ODPOWIEDZI 28

xyz96
#21 Demiurg#

@f2s Smart? Teraz jest promocja dla wybranych, którzy mają Smart już od 1 zł. 

oznacz moderatorów

f2s
#9 Pomysłodawca#

No to jest k.... jakiś żart , to niech allegro mi zapłaci za koszty pakowania.

W tym momencie jak wyśle taką rzecz po kosztach pakowania do niej dokładam a to jest złamanie prawa : działam na swoją własną szkodę. - jutro zgłaszam to do NIK-u i całej reszty inspekcji.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@f2s Od 30 listopada 2021 roku do końca stycznia 2022 roku trwa test, w którym część kupujących może skorzystać z darmowej dostawy Smart! w przypadku zakupów za niższą kwotę niż 40 złotych. 

Wyodrębniono trzy grupy kupujących, którzy mogą skorzystać z darmowej dostawy za zakupy od 1 zł, od 30 zł i od 40 zł. 

Jeśli kupujący zrobi u Ciebie zakupy za mniej niż 40 zł i skorzysta z darmowej dostawy Smart!, to nie zostanie pobrana od Ciebie opłata za przesyłkę Smart! 

Informowaliśmy o tym w Aktualnościach: https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/allegro-smart-czesc-kupujacych-moze-skorzystac-z-darmowej-dosta... 

Dodatkowo pamiętaj, że koszty związane z przygotowaniem towaru do wysyłki (karton, taśma itp.) powinny zostać wliczone w cenę przedmiotu, nie w koszt wysyłki. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@ko_alka 

Dodatkowo pamiętaj, że koszty związane z przygotowaniem towaru do wysyłki (karton, taśma itp.) powinny zostać wliczone w cenę przedmiotu, nie w koszt wysyłki. 

Użytkownik korzystający z Allegro akceptuje regulamin, a w nim nie ma takiego zapisu. 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@xyz96 Regulamin Allegro: 

6.9.
Cena za Towar powinna być określona zgodnie z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa. Sprzedający, oprócz ceny za Towar, może dodatkowo obciążyć Kupującego jedynie wskazanymi w Ofercie kosztami dostawy w rzeczywistej wysokości.

Z artykułu 29a ust. 6 pkt 2 Ustawy o podatków od towarów i usług wynika, że koszty transportu powinny zostać doliczone do ceny towaru. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@ko_alka Ale wcześniej powołałaś się na inny zapis, który nie jest zapisem z regulaminu. Koszty "w rzeczywistej wysokości" to nie to samo co "koszty związane z przygotowaniem towaru do wysyłki (karton, taśma itp.) powinny zostać wliczone w cenę przedmiotu, nie w koszt wysyłki". Tego użytkownik nie akceptuje. 

Robisz tu kolejny błąd pisząc o "kosztach transportu". 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@xyz96 Na jaki zapis powołałam się wcześniej? 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@ko_alka Na zapis z Pomocy Allegro, którego użytkownik nie akceptuje korzystając z serwisu. Nie ma już tego zapisu w Pomocy? Nie wiem, może nie ma, dawniej był. 

Jest; https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/zasady-i-regulamin/niedozwolone-doliczanie-dodatkowych-op...

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@ko_alka Tutaj @xyz96 ma rację... masz z resztą przykład "na żywo" - jak sprzedawca ma w tej, konkretnej sytuacji wyjść na plus?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

f2s
#9 Pomysłodawca#

Ciekawe jak koszt pakowania i wysyłki mam wliczyć w przedmiot za 3,33zł?

wtedy będzie tak drogi ,że nikt go nie kupi.

Ten wasz test jest największą głupotą jaką wymyśliliście.

Zero szacunku dla sprzedających.

Po za tym regulamin nie jest ponad ustawą o co poproszę wszelakie inspekcje typu Ukoik , PIH itd aby dokładnie to sprawdziły.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@f2s Normalnie - musisz podnieść cenę przedmiotu. Kupujący i tak się będzie cieszył, bo ma "darmową" dostawę. 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@ko_alka Ten pomysł z wliczaniem kosztów obsługi w koszt przedmiotu nie sprawdza się przy sprzedaży tanich przedmiotów oraz w licytacjach od 1 zł .W takich przypadkach sprzedawca może być stratny na sprzedaży .

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

Nie rozumiem problemu, przeciez sprzedając towar za 3,33 + np 8,99 też nie da się wliczyc kosztów taśmy itp. do tych kosztow wysylki. Jak kupujacy zaplacil 0 zł. to nawet lepiej, bo nie placisz prowizji od wysyłki.

oznacz moderatorów

f2s
#9 Pomysłodawca#

zgadza się ale jak będzie miał wysyłkę za 8,99 to w 99 przypadkach na 100 dobije do 40 zł by mieć darmową.

po za tym czy wielmożne allegro zapytało sprzedających zmieniając darmową wysyłkę z 80 zł na 40 np w przypadku UPS ,że koszty pakowania wzrosną 2 krotnie? a po co niech sprzedający się martwi dla nich tylko kasa się liczy.

oznacz moderatorów

KriXianPL
#8 Zapaleniec#

Ja Sprzedaje Na Lokalnie I Mam Kasę Za Wysyłkę Choć Kupujący Kupił I Wziął Przesyłke Za Zero

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@KriXianPL Podaj mi proszę numer tego zamówienia

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

f2s
#9 Pomysłodawca#

Po pierwsze nie klient tylko mam swój nick na allegroooo

po drugie powinnaś sama poszukać jak by ci zależało.

 

65b6e431-7fac-11ec-afb8-8d34e1e53ab9 - ułatwię ci życie a i tak to nic nie da z tymi waszymi głupimi pomysłami od kiedy wystraszyliście się **piiip**a

oznacz moderatorów

f2s
#9 Pomysłodawca#

nooo wiele to mówi jak "wypipujecie" nazwę konkurencji - pewnie jest zakazane w  waszym pseudo regulaminie używanie nazw własnych konkurencji buahahahaha

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@f2s o numer zamówienia nie pytałam Ciebie, tylko @KriXianPL 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów