anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Już 1 lutego rozpoczniemy nowy program AlleProgres

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

Kupujący cenią sobie szybką dostawę. Wysyłka tego samego dnia może przesądzić o tym, że klient wybierze zakup właśnie w Waszym sklepie. Dlatego wprowadzamy nowy program AlleProgres, który zastąpi ubiegłoroczny Program Szybkich Wysyłek. Potrwa on od 1 lutego do 31 maja 2022 r.

Jak zyskać na programie AlleProgres?

W programie możecie otrzymać rabaty za przesyłki Allegro Smart! wysłane tego samego dnia. Rabaty przyznamy sprzedającym, którzy osiągną określony wzrost wskaźnika zamówień wysłanych tego samego dnia - wyniki porównamy z październikiem 2021 r. Wysokość rabatu jest uzależniona od:

  • kwoty zamówienia
  • metody dostawy
  • tego, o ile wzrośnie Wasz wskaźnik zamówień wysłanych tego samego dnia (względem października 2021 r.).

Dokładne kwoty rabatów możliwych do uzyskania znajdziecie w Załączniku nr 1 do regulaminu.

Kto może wziąć udział w programie?

Program AlleProgres jest dla wszystkich sprzedających, którzy:

  • w październiku 2021 r. otrzymali minimum 10 zamówień (nie liczymy tych anulowanych lub zrealizowanych jedną z metod dostawy wymienionych w punkcie 4. Regulaminu AlleProgres);
  • nie posiadają na żadnym z kont ograniczeń w związku z naruszeniem Regulaminu Allegro.

Jak zapisać się do programu?

Spełnijcie dwa warunki, aby otrzymać rabaty za szybką wysyłkę:

  • zapiszcie się do programu (zrobicie to poprzez zakładkę Program AlleProgres w Moim Allegro);

mr_oma_0-1642767322530.png

  • osiągnijcie wzrost wskaźnika zamówień wysyłanych tego samego dnia o co najmniej 3 punkty procentowe względem wyniku z października 2021 roku.

Oba te warunki muszą zostać spełnione.

Kiedy przesyłkę traktujemy jako wysłaną?

Przesyłkę uznajemy za wysłaną, gdy kurier ją zeskanuje i otrzymamy tę informację od przewoźnika. Zasada obowiązuje dla przesyłek nadawanych:

  • bezpośrednio podczas podjazdu kuriera
  • w automatach paczkowych
  • w Punktach Obsługi Klienta InPost
  • w punktach odbioru (z wyjątkiem placówek Poczty Polskiej).

Aby paczka została skutecznie nadana, umieśćcie ją w automacie paczkowym lub zanieście ją do punktu odbioru do godziny granicznej przewoźnika

Z regulaminem AlleProgres możecie zapoznać się tutaj.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
264 ODPOWIEDZI 264

Pengano
#13 Ambasador#

Są kurierzy co odbierają w sobotę, ale Allegro oszukuje Kupujących i wyświetla im, że nie da rady. A jednocześnie radzą, żeby wysyłać w soboty. Jakiś Matrix.

oznacz moderatorów

dabdetal
#10 Popularyzator#

Stary, no to korzystaj z tego. Ale innym daj k*** żyć. FAktycznie tego jeszcze w allegro brakuje. NIE JEST POKAZANE KLIENTOM, że można nadawać W SOBOTOĘ!!!. Koniecznie trzeba to wdrożyć, KONIECZNIE.

Czy my możemy żyć jak ludzie? Pracować 5 dni w tygodniu, a nie 365/24/7 tylko allegro? Ja pier**** niektórzy sami z siebie zrobią niewolnika. Jak mnie leczą te wyścigi w wysyłaniu, masakra. Nie masz nic więcej chłopie do zaoferowania klientom oprócz wyścigów w wysyłce? Ja mam wysyłkę 2 dni, celowo nie przystępuję do SS, bo dla mnie to symbol niewolnictwa. Mam dosyć płaszczenia się w dyskusjach, uznawania reklamacji z d*** i czystego bezczelnego szantażu, bo niestety też się zdarza. A klienci grzecznie czekają, z niewielkimi wyjątkami.

Trochę się szanujcie. Przez takich jak Wy, musimy czytać "zamówiłam kilka paczek, a tylko Wasza nie doszła (choć została wysłana pierwszego możliwego dnia, a ja tych paczek nie doręczam, a tak w ogóle to delikatnie mówiąc mnie to nie obchodzi czy inne paczuszki już dotarły czy nie).

 

Normalna realizacja to jest 1-2 dni. Wysyłanie tego samego dnia jest nienormalne. Wysyłanie w weekendy jest chore, o ile nie jesteś gigantem zatrudniającym tysiące ludzie na 3 zmianach. Dla nas wysyłanie tego samego dnia oznacza, że masz tak mało roboty, że nie ma żadnej kolejki do realizacji. U mnie to się praktycznie nie zdarza. Zamiast poświęcić uwagę rozwojowi pilnujecie czasu dla każdej bieda paczki, z której macie 1-2 zł. Żałosne i bardzo krótkowzroczne. I przy zatrudnianiu pracowników absolutnie nierentowne. Żeby realizować tak zamówienia musiałbym zwiększyć zatrudnienie o 40%. W jaki niby sposób mi się to zrekompensuje? Że więcej będzie zamówień? Dobre sobie. Najwyżej wyjdę na 0, zapewniając sobie za to nieodparte wrażenia z tego wyścigu. 

oznacz moderatorów

Pengano
#13 Ambasador#

Dla każdego coś miłego. Możesz tak ustawić ceny, że masz cały czas kolejkę, urwanie głowy i olewasz te wszystkie brednie Allegrowe, a możesz tak ustawić ceny, że wysyłasz trzy paczki dziennie i działasz na slow business. Wtedy wysłanie zaraz po zakupie, nawet w sobotę jest czymś przyjemnym i przerwaniem nudy. Pomyśl kto bardziej wypruwa sobie żyły i kto jest bardziej zniewolony. Co ciekawe te dwa podejścia nie wchodzą sobie w drogę i nie konkurują, bo zupełnie inny klient wybiera najtańsze oferty z niska jakością obsługi, a inny klient droższe z wyższą jakością.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

myślę, że raczej rozmawiamy o sprzedaży hurtowej i dużych ilościach przesyłek. Kilka paczek dziennie to raczej hobbistyczna sprzedaż w dzisiejszych czasach.

przy dużych ilościach zamówień wypruwanie sobie żył, żeby wysłać natychmiast po zakupie jest bardzo irytujące. Przerabiałem to. Co 5 minut sprawdzałem pocztę i dawaj kolejne paczki. A teraz po wprowadzeniu tych innowacji przez allegro całkowity luz i zero pośpiechu. Nawet się cieszę, że ograniczyli te zwroty za szybkie nadania.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

dabdetal
#10 Popularyzator#

I to jest zdrowe podejście. Taki wyścig musi się skończyć tym, że w końcu ze zmęczenia większość odpuści. Powoduje to tylko frustrację i przyciąga głupich ludzi, którzy uważają, że są jedynym klientem danego dnia i od ręki będzie im spakowane i zawiezione na pocztę. A to wszystko za złotówkę "zarobku" dla sprzedawcy. Bo więcej to już oszustwo i cwaniactwo.

Co do hobbystycznego sprzedawania 3 paczek się nie odnoszę. Allegro tacy sprzedawcy nie interesują, mnie taka sprzedaż również nie interesuje. Taki "biznes" to strata czasu, lepiej zająć się normalną pracą niż udawać, że ma się "biznes". Mówię o poważnej sprzedaży i poważnych sprzedawcach. Jeżeli paczka w sobotę jest przerwaniem nudy to fajnie:) Ja się w sobotę nie nudzę. Jeszcze nie dorobiłem się gosposi, mam dzieci i dom. Niestety się nie nudzę i mam co innego do roboty, niż zajmowanie się jedną paczką dla przerwania nudy. Nie jest to ani rentowne ani nie ma żadnego sensu. 1 paczkę kurier miałby odbierać czy miałbym ją  wieźć? Mój smok wypaliłby więcej wachy na dojazd do punktu nadań niż warta jest taka paczka.

Zluzujcie się, sobota i niedziela jest dla rodziny. Nic się nikomu nie stanie, jak dostanie paczkę we wtorek, a nie w poniedziałek.

oznacz moderatorów

damianos99
#11 Animator#

odniesienie do października masz również do procentu nadań liczonych za wszystkie dni października, łącznie z niedzielami 😄 tam ogólny procent nadań również był obniżany przez dni wolne od pracy

oznacz moderatorów

ZapfCreation
#11 Animator#

@mr_oma 

Jak jest traktowana oferta w przedsprzedaży ? Jeżeli kupujący kupił przedmiot w poniedziałek a zgodnie z ofertą wysyłka będzie od środy to taka przesyłka wysłana ( zeskanowana przez kuriera ) w środę liczy się jako wysłana w ten sam dzień czy przesyłki z przedsprzedaży wszystkie będą wysłane "po terminie" ?

oznacz moderatorów

Common-Rail
#8 Zapaleniec#

Czy wszystkie przesyłki które zostaną zakupione po godzinie granicznej w DPD czyli 11:00 już nie zostaną zaliczone do wysyłki tego samego dnia?

oznacz moderatorów

Pengano
#13 Ambasador#

Jeśli kurier ich nie zabierze tego samego dnia, to nie będą liczone jako wysłane tego samego dnia. Nie ważne o której było kupione.Czyli jest to czyta loteria, a nie żadna ocena jakości pracy Sprzedawcy.

Godzina graniczna to taka teoria, że jak zamówisz przyjazd kuriera przed 11:00 to powinien odebrać tego samego dnia. Jeśli nawali, to Allegro zastosuje karę wobec Sprzedawcy, a nie kuriera, bez prawa do obrony, czy reklamacji. Już to ćwiczyłem. Nawet jak wykażesz, że zawinił Kurier, to Allegro i tak nie uzna Ci terminowości. To wyjątkowo podła organizacja.

oznacz moderatorów

WojciechB
#11 Animator#

No właśnie chyba od wczoraj się zmieniło (czyżby za dużo kasy trzeba było oddać sprzedającym?). Wczoraj przesyłka wysłana paczkomatem o 9:00 zaliczona, natomiast wysłana paczkomatem o 14:20 (i odebrana przez kuriera 14:43 - doszła na dzisiaj) nie zaliczona. Czyżby odebrane po godzinie granicznej (w moim regionie godz. 14:00) teraz już nie zaliczamy? Może ktoś inny sprawdzić?

oznacz moderatorów

MODECOM_STORE
#8 Zapaleniec#

czy w marcu również procent wysyłek będzie liczony w odniesieniu do października 2021 ?

oznacz moderatorów

WojciechB
#11 Animator#

Tak, przez cały okres do końca programu będzie porównanie do października.

oznacz moderatorów

Pengano
#13 Ambasador#

Pytanie do Adminów: Czy na tegoroczny październik, też mamy wykazać bardzo małą punktualność wysyłek, aby dostać nagrody za rok? To musicie wcześniej zapowiadać, żeby przygotować odpowiednią strategię. Prawo nie może działać wstecz.

oznacz moderatorów

WojciechB
#11 Animator#

 Aktualny trwa do 31 maja. Myślę, że albo nie będzie następnego po nim programu, albo będzie porównywał do lutego 2022 :D, chyba wiesz po co? 

oznacz moderatorów

AGD-SERVICE
#13 Ambasador#

Witam.

90% przesyłek u mnie odbiera InPost - Paczkomaty Allegro i trochę przesyłek kurierskich.

W poniedziałki kurier po odbiór przesyłek potrafi przyjechać nawet o godz. 09:30. W pozostałe dni - między 10:30 - 11:30 - jak przyjedzie po 12:00 to już bardzo późno.

Teraz pytanie - jak mam realizować przesyłki z wysyłką 24h? A jak wysyłki tego samego dnia?

Na takich trasach jak u mnie (na końcu trasy kuriera - 75km od bazy) nie ma żadnej możliwości negocjacji godzin odbioru przesyłek. 

oznacz moderatorów

damianos99
#11 Animator#

masz pecha, na jaką odpowiedź liczysz? Allegro wraz z Inpost przygotuje dla Ciebie indywidualny plan podjazdów kuriera?

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@AGD-SERVICE Rozumiem, że liczy się każda złotówka ale przypominam, że nagroda dotyczy  tylko przesyłki Smart! Tych jest, przynajmniej  u nas, tylko 20-30% więc ewentualne rabaty to nie jest duża kwota.

Znaczne większą podwyżkę cen musimy zrobić z tytułu 4-krotnego podniesienia prowizji minimalnej w naszej głównej kategorii (z 0.25 na 1.00 zł).

Praktycznie wszystkie produkty w cenie jednostkowej poniżej 10 PLN muszą podrożeć: z 2.50 na 3.25; z 5.00 na 5,50; z 8.00 na 8.20 
To początek końca zakupów pojedynczych sztuk na próbę. Teraz można przecież kupić zestaw 20 szt. ze SMART'em i zwrócić jak się nie spodoba. 

oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

Mija 14-ty dzień od zakończenia programu.Rabat za kwiecień naliczony ale kwoty na kocie nadal brak.Mniemam, że pojawi się na koncie w rozliczeniach zgodnie z regulaminem programu do godz. 24.00 dnia dzisiejszego?

oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#
oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@ART_FOTO Jeśli tak się nie stanie, daj nam znać. 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów