anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Już 1 lutego rozpoczniemy nowy program AlleProgres

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

Kupujący cenią sobie szybką dostawę. Wysyłka tego samego dnia może przesądzić o tym, że klient wybierze zakup właśnie w Waszym sklepie. Dlatego wprowadzamy nowy program AlleProgres, który zastąpi ubiegłoroczny Program Szybkich Wysyłek. Potrwa on od 1 lutego do 31 maja 2022 r.

Jak zyskać na programie AlleProgres?

W programie możecie otrzymać rabaty za przesyłki Allegro Smart! wysłane tego samego dnia. Rabaty przyznamy sprzedającym, którzy osiągną określony wzrost wskaźnika zamówień wysłanych tego samego dnia - wyniki porównamy z październikiem 2021 r. Wysokość rabatu jest uzależniona od:

 • kwoty zamówienia
 • metody dostawy
 • tego, o ile wzrośnie Wasz wskaźnik zamówień wysłanych tego samego dnia (względem października 2021 r.).

Dokładne kwoty rabatów możliwych do uzyskania znajdziecie w Załączniku nr 1 do regulaminu.

Kto może wziąć udział w programie?

Program AlleProgres jest dla wszystkich sprzedających, którzy:

 • w październiku 2021 r. otrzymali minimum 10 zamówień (nie liczymy tych anulowanych lub zrealizowanych jedną z metod dostawy wymienionych w punkcie 4. Regulaminu AlleProgres);
 • nie posiadają na żadnym z kont ograniczeń w związku z naruszeniem Regulaminu Allegro.

Jak zapisać się do programu?

Spełnijcie dwa warunki, aby otrzymać rabaty za szybką wysyłkę:

 • zapiszcie się do programu (zrobicie to poprzez zakładkę Program AlleProgres w Moim Allegro);

mr_oma_0-1642767322530.png

 • osiągnijcie wzrost wskaźnika zamówień wysyłanych tego samego dnia o co najmniej 3 punkty procentowe względem wyniku z października 2021 roku.

Oba te warunki muszą zostać spełnione.

Kiedy przesyłkę traktujemy jako wysłaną?

Przesyłkę uznajemy za wysłaną, gdy kurier ją zeskanuje i otrzymamy tę informację od przewoźnika. Zasada obowiązuje dla przesyłek nadawanych:

 • bezpośrednio podczas podjazdu kuriera
 • w automatach paczkowych
 • w Punktach Obsługi Klienta InPost
 • w punktach odbioru (z wyjątkiem placówek Poczty Polskiej).

Aby paczka została skutecznie nadana, umieśćcie ją w automacie paczkowym lub zanieście ją do punktu odbioru do godziny granicznej przewoźnika

Z regulaminem AlleProgres możecie zapoznać się tutaj.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
264 ODPOWIEDZI 264

mdrogeria
#21 Demiurg#

dis-1024x577.jpg

oznacz moderatorów

energo-dom_pl
#11 Animator#

I tyle w temacie.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

wszyscy wiedzą, że jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kasę. Po prostu program szybkich wysyłek, czy jak go tam zwał zrobił się na tyle popularny, że allegro musiało zapewne zwracać całkiem spore kwoty za szybie nadania. Teraz trzeba to ukrócić i wprowadzić program, którego reguły są tak zagmatwane, że mało kto je spełni. W skali całego allegro kwota jaka była zwracana z tytułu szybkich nadań jest zapewne olbrzymia. Teraz nastąpią znaczne oszczędności. Oczywiście nikt tego wprost tutaj nie napisze z moderatorów, tylko ubiera się to w ładne słowa o jakimś tam nowym programie itd.

Dodatkowo po cichu zostaje nam wrzucony smartowy kurier od 40zł, który wcześniej był darmowy (promocja), a przed promocją wysyłka w smarcie była od 80zł. To mnie w sumie boli najbardziej, bo przy 80zł w moim asortymencie miałem wybierane te przesyłki sporadycznie, a od 40zł było ich bardzo dużo.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Pengano
#13 Ambasador#

To jakby na Olimpiadzie dawali medale nie za pierwsze, czy drugie miejsce, tylko za wyprzedzenie ostatniego zawodnika.

oznacz moderatorów

BigAndHappy
#9 Pomysłodawca#

@Penganozależy co uważasz tu za medal - te grosze dopłaty, czy może większą sprzedaż, pośrednio spowodowaną również szybką wysyłką 🙂

oznacz moderatorów

Pascon
#9 Pomysłodawca#

to od razu pytanie, czemu nie widać w tym panelu jaki był poziom wysyłek w październiku? czyli w miesiącu z którym się będziemy porównywać? na moje pytanie mailowe o ten wskaźnik - helpdesk odpowiedział, że nie udostępnią mi tych informacji

PS. powstrzymam się od oceny sensowności tego programu i jakiejkolwiek logiki w nim

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

mmmmmmmmmmm, teraz będziemy mieć labę , spokojnie , po co się spieszyć ? motywacja żadna , a klient zapłaci za podwyżkę dopłat do smarta .🤗

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Pascon, zarówno aktualny wskaźnik za dany miesiąc, jak i ten za październik 2021 r. będziecie mogli sprawdzić w zakładce Program AlleProgres w Moim Allegro. Oba wskaźniki będą widoczne w zakładce po uruchomieniu programu - prawdopodobnie w lutym 2022 r.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Common-Rail
#8 Zapaleniec#

A dlaczego akurat do porównania będzie się używało wyniku z października 2021 roku, a nie z listopada lub grudnia?

oznacz moderatorów

Pengano
#13 Ambasador#

To nie są wskaźniki szybkich dostaw. Nie nazywajcie tego tak, bo to nie jest właściwie liczone. To są wskaźniki porannych zamówień i nieatrakcyjności oferty dostaw. Wysoką ocenę dostanie ten Sprzedawca, który dostaje raczej poranne zamówienia, przed godziną graniczną, oraz ten Sprzedawca, który nie oferuje szerokiej gamy przesyłek do wyboru, tylko te najdroższe.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

Program miałby sens jakby kupujący robili zakupy od 00:01 maksymalnie do godziny 7:00

oznacz moderatorów

energo-dom_pl
#11 Animator#

Jest na to sposób 😄 Ustaw automat cenowy na ceny "ok" 0:00-12:00 a potem do północy ceny +100% w górę 😄 Nikt nie kupi lub znacznie mniej. Statystyki wysłanych tego samego dnia będziesz miał jak ta lata 😄 😄 

oznacz moderatorów

mon65001
#9 Pomysłodawca#

On ma mieć pozorny sens- kto nie doczyta, ten nie wie, że to że np. włożył przesyłkę do paczkomatu, nie oznacza, że "liczy się" w programie, a nie liczy się, bo jak się włoży np. o 20, to kurier już jej nie odbierze (nie zeskanuje), a to jest warunek regulaminowy.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

A dlaczego program szybkich wysyłek został zlikwidowany? To jednak był zły program, choć swego czasu był tak bardzo przez Allegro zachwalany jak ten nowy? 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

nie @xyz96 zbyt kosztowny dla allegro bo zbyt dużo przesyłek łapało się na rabat przy odrobinie dobrej woli ze strony sprzedawcy .Teraz tylko pozostaje nam podnieść ceny o 3-4 punkty ,aby zrekompensować powyżkę dopłat do smarta .

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@mr_oma Za to ( między innymi) : Przesyłkę uznajemy za wysłaną, gdy kurier ją zeskanuje i otrzymamy tę informację od przewoźnika - Dyskwalifikacja ( zwłaszcza Inpost odbiera jak i kiedy chce)

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Bezsensownych rozwiązań (na niekorzyść użytkowników) ciąg dalszy ,czy ten portal tak kiepsko kręci że skubanie użytkowników już nie wystarcza .

oznacz moderatorów

energo-dom_pl
#11 Animator#

Jak ktoś ma w miarę stałą sprzedaż a ze względu na sytuację rynkową, inflację, rosnące stopy procentowe i inne może zacząć wkrótce spadać - możliwością zwiększenia kolejnych % dla wielu jest np. odbiór przesyłek przez kuriera nie o 12 czy 13 ale o 15. A niestety większości nie ma na to wpływu! Brawo Wy. Godziny granicznej w paczkomacie raczej też nikt nie jest w stanie przesunąć. 

 

Jak ktoś inwestuje i wysyła tysiące paczek nie ma wielkich szans kwalifikacji. Jak ktoś wysyła 100 paczek to zwiększenie do 103 jest możliwe. Super program 😉  Dla kogo on właściwie został stworzony bo ja nie rozumiem !?

 

Do końca 2021 staranie się o nadawanie tego samego dnia miało jeszcze jakiś sens. Sami zawoziliśmy przesyłki na sortownię o 16-tej (odbiór InPost oczywiście możliwy max do 13-tej mimo miasta wojewódzkiego) . Teraz wożenie i płacenie za paliwo nie ma sensu. Do tej pory chociaż się zwracało. 

 

 

oznacz moderatorów

Client:44459415
#9 Pomysłodawca#

Warunek do spełnienia "tego, o ile wzrośnie Wasz wskaźnik zamówień wysłanych tego samego dnia (względem października 2021 r.)"

Czyli sprzedawca, który w październiku dwoił się i troił, nadawał przesyłki tego samego dnia, miał bardzo wysoki wskaźnik nadań za październik 2021 (i spełnia wszystkie pozostałe wymagania), z rabatu nie skorzysta, bo u niego wzrost raczej nie wystąpi, bo jak ma wystąpić, jak wskaźnik był już bardzo wysoki. A ten co w październiku średnio nadawał w tym samym dniu, teraz się spręży i będzie szybko wysyłać, to jego wskaźnik poszybuje w górę, to on się już załapie na rabat. Czy jednak, coś źle zrozumiałam?

oznacz moderatorów