Autoryzacja nie powiodła się.
Odśwież stronę i spróbuj jeszcze raz.
@RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @ko_alka @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_
Allegro - podaliście tę listę kategorii tu:
https://assets.allegrostatic.com/popart-attachments/att-6e43eb40-061a-4836-962b-4a63564e1280
W kategoriach tych oferty nie muszą być połączone z katalogiem. Czy to znaczy, że w tych kategoriach można wystawić oferty bez konieczności podania kodu EAN??
@elemino nie, wciąż parametr EAN może być parametrem obowiązkowym.
Może być zarówno tak, że w jakiejś kategorii nie wymagamy powiązania z Katalogiem, a wymagamy podania EAN, jak i tak, że wymagamy powiązania z katalogiem, a nie wymagamy EANu.
@elemino dodam też, że może być tak, że wymagają połączenia z katalogiem - natomiast Parametru EAN wymagają w zależności od wartości innego Parametru, np. Marka 😉
Oczywiście o takich sytuacjach trzeba to po prostu wiedzieć - API da odpowiedź, że EAN jest obowiązkowy mimo, że nie jest 🤣
@la_nika jaki sens ma wykluczanie z katalogu i wymaganie EAN??
Przecież jak jest kod EAN to nie ma problemu z utworzeniem produktu w katalogu.
Problem z katalogiem dotyczy towarów, które nie mają EAN i dla których kupowanie EAN mija się z celem, bo są to pojedyncze sztuki, kolekcjonerskie, używane itp.
Tworzycie listę kategorii, które teoretycznie nie podlegają produktyzacji .... ale jednak podlegają bo wymagacie EAN ... bez sensu ... po co takie pozorne ułatwienia, które nic nie wnoszą?
Jak nic nie wnoszą ? Wnoszą zamieszanie i problemy a to już chyba coś.
@kolekcjoner608 no racja, ale zamieszania i problemów już ci tutaj dostatek 😉
Czy można dodawać produkty które posiadają EAN a nie są w katalogu Allegro? Czy o dostępności produktu na allegro decyduje katalog. Co w przypadku kiedy produktu nie ma w katalogu a jest produktem dostępnym na rynku z numerem EAN światowego producenta.
Czy można dodawać produkty które posiadają EAN a nie są w katalogu Allegro? Czy o dostępności produktu na allegro decyduje katalog. Co w przypadku kiedy produktu nie ma w katalogu a jest produktem dostępnym na rynku z numerem EAN światowego producenta.
Cześć, @POLTEL_Telecom. Tak - jeśli kod EAN jest poprawny i jest aktywny w bazie GS1, to możesz stworzyć produkt na bazie tego kodu EAN.
Tylko jak to zrobić? Zatrzymuje się po wykonaniu całego procesu przygotowania aukcji z komunikatem produkt wymaga zgodności z katalogiem. Dotyczy EAN 3326744928927
link do weryfikacji ean
https://www.gs1.org/services/verified-by-gs1/results?gtin=3326744928927
to przykład mam jeszcze kilka podobnych produktów
@POLTEL_Telecom, widzę, że produkt z tym kodem EAN już znajduje się w naszym Katalogu. Czy nadal potrzebujesz pomocy?
Dziękuje. Proces dołączania nowych produktów do katalogu dla mnie nie był intuicyjny. Stąd moja korespondencja. Teraz dla kolejnego produktu proces przebiegł przewidywalnie.