anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kilkanaście godzin pracy + ostrzeżenie

cztery_bez_atu
#13 Ambasador#

Jak wszyscy wiemy, nie należy wystawiać 2 identycznych aukcji. Pamiętając o tej zasadzie staram się nie dopuszczać do tego. Ale allegrowy automat poszedł jeszcze dalej i czasem nie pozwala wystawić ani jednej aukcji. 
Przez ostatnie kilka dni sprawdzałam co mam wystawione i uzupełniałam braki. Akurat dziś chciałam coś sprawdzić i nie mogłam znaleźć aukcji co do której miałam pewność że była wystawiana. W moich aukcjach znalazłam ją jako zakończoną.  Oczywiście razem z innymi wystawianymi w tym samym okresie.  Lacznie kilkadziesiąt aukcji. A oto przyczyna.

Twoja oferta była powielona więcej niż dwa razy. Nieprawda,  ani jedna nie była powielona  więc obecnie żadna z usuniętych nie jest wystawiona.  Sprawdziłam. Zresztą może to sprawdzić każdy zainteresowany. Sama pilnuję aby nie powielać ofert gdyż wprowadza mi to bałagan w magazynie.

Zgodnie z Regulaminem (artykuł 5, punkt 5.4) niedozwolone jest publikowanie więcej niż dwóch ofert dotyczących tego samego przedmiotu z parametrem stan “Nowy” w ramach tej samej podkategorii, niezależnie od liczby posiadanych przez Ciebie kont.

Weryfikując czy doszło do powielenia ofert bierzemy      jednocześnie     pod uwagę:

  • produkt, z którym oferta jest połączona, Przeczycie sami sobie. Dopuszczacie połączenie do pięciu ofert do jednego produktu a potem kasujecie aukcje za takie połączenia.
  • parametry (w tym kod EAN), Nie jest wymagany, więc praktycznie go nie ma.
  • miniaturki. Akurat co do tego mogła bym się częściowo zgodzić chociaż nie do końca. Gdyż sprzedając elementy tego samego typy, w tym przypadku rezystory ( 168 wartości w każdym wykonaniu a wykonań jest kilkadziesiąt )  MŁT które bez względu na wartość oporności wyglądają identycznie, a różnią się jedynie wymiarami ( które podaję w tytule ) zależnie od mocy, logiczne jest że nikt nie będzie robił 168 indywidualnych miniaturek tylko zastosuje jedną. Taka miniaturka poniekąd jest18-05-2024-3 MŁT.jpg    jednocześnie " wizytówką "  sprzedającego dla kogoś kto szuka elementu konkretnego typu
  • Mam podejrzenia co do przyczyny usunięcia aukcji ale póki co zachowam je dla siebie. Niżej załączam zrzuty ekranu z wyszukiwania kilku usuniętych co udowadnia że zostały  usunięte z naruszeniem Waszego regulaminu.
  • 18-05-2024-2 MŁT.jpg18-05-2024-1 MŁT.jpg
oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

LEW433
#21 Demiurg#

Bo to "inteligentny" BOT Ci je zamknął, @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

cztery_bez_atu
#13 Ambasador#

Chyba taki mniej inteligentny. Na razie napisałam odwołanie i czekam. Dla bota np. 10 Ohm 0,125W i 10 kOhm 2W to jest to samo.  Podobnie jest z tranzystorami.  BC107, 108, 109 czy nawet BC177, to wsio ryba, bo wyglądają tak samo. Ech, życie..

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie rozpoznaje wielkości obudowy ani czy n-p-n czy p-n-p!

oznacz moderatorów

cztery_bez_atu
#13 Ambasador#

Niestety. Jeżeli miniaturka jest taka sama albo bardzo podobna to są aukcje zdublowane i w efekcie zostają usunięte.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Nie ma co winić maszyny ,ktoś ją stworzył i zaprogramował i to jak działa i jak rozwiązuje problemy to jego zasługa. 

oznacz moderatorów

cztery_bez_atu
#13 Ambasador#

Ja nie winię maszyny. Ale chciała bym zobaczyć tego ( tę ) którzy ją zaprogramowali.  Oferowałam kiedyś pomoc przy uporządkowaniu przynajmniej działu elektronika części i podzespoły. Przecież to jest dziecinnie proste, ale niestety moja oferta pomocy pozostała bez odzewu. Swoją drogą ciekawa jestem jak wybrną z kilkudziesięciu EANów dla konkretnego jednego elementu. Każdy kto wykupi swoją indywidualną pulę będzie z niej przecież korzystał. To dopiero będzie jazda.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

W mojej kategorii też to wygląda podobnie . Jestem w kolekcjach ,numizmatyka i inne antyki gdzie każdy przedmiot praktycznie wymaga innego EAN-u ze względu na stan ,rocznik itp. Jest to dla mnie kompletnie nielogiczne wstawianie antyków do katalogu i wymuszanie EAN-ów tam gdzie ich nikt nie nadawał.

oznacz moderatorów

kuba1550
#12 Orędownik#

"Jak wszyscy wiemy, nie należy wystawiać 2 identycznych aukcji."

To jest nieprawda. Możesz ten sam przedmiot wystawiać nawet 100 tysięcy razy na jednym koncie allegro. Jedynie co musisz zrobić to za każdym razem użyć nowego eanu i zmienić tytuł aukcji.
Jakby ktoś nie wierzył spójrz na aukcje tego sprzedawcy który sprzedaje ramki samochodowe w różnych kolorach.

Np. kolor czerwony ma dwa produkty łącznie na 6446 aukcjach
https://allegro.pl/uzytkownik/wwwTHOMASSSpl?string=czerwona

Zielony 3200 aukcji
https://allegro.pl/uzytkownik/wwwTHOMASSSpl?string=zielony

Żółty 3800 aukcji itd
https://allegro.pl/uzytkownik/wwwTHOMASSSpl?string=%C5%BCo%C5%82ty

Musisz zmieniać tytuły aukcji przestawiając słowa i tak można dublować tysiące ofert tego samego produktu. Dlatego ten dział z ramki jest tak mocno zaśmiecony klonami ofert. Nawet nowa opcja Połącz te same produkty nie działa bo mimo że to ten sam produkt to posiada każda aukcja inny ean i algorytmy allegro nie widzą błędu. Nawet sam konsultant przyznał że tak można robić i to jest legalne ominięcie limitu dwóch takich samych przedmiotów.

oznacz moderatorów

cztery_bez_atu
#13 Ambasador#

Widzisz, tylko że ja nie chcę mieć zdublowanych aukcji gdyż tak ja napisałam robi mi to bałagan w magazynie, a znając ' złosliwość rzeczy martwych " to w chwili kiedy sprzedam np. ostatnie 10 sztuk czegoś to najczęściej sprzedam w obu aukcjach i pojawia się problem gdyż mam tylko 10 sztuk, a nie zawsze można to jeszcze gdzieś kupić. Wtedy poza tym że taki kupujący może zrezygnować z zakupu w ogóle gdyż potrzebuje 20 takich samych to najczęściej jeszcze "poczęstuje " negiem że sprzedajesz przedmioty których nie posiadasz.  Rozumiem myk ze zmianą tytułu ale nawet gdybym chciała to w tej kategorii nie bardzo się da. Elementy posiadają swoje parametry i nazwy, nie mogę napisać np. zamiast 100nF nf100  gdyż to już jest całkiem coś innego. Bardziej mi chodzi o to że pomimo innej nazwy traktują to jako taki sam przedmiot gdyż miniaturka jest identyczna. A nie mam na tyle czasu aby do każdej wartości ze 168 robić osobną miniaturkę.Na razie napisałam odwołanie i czekam na jego rezultat.

oznacz moderatorów

eightbitclone2
#13 Ambasador#

No niestety ale części elektroniczne Allegro też od paru lat wyrzyna w pień. Wiem bo kupuję nadal   . Tyle że coraz częściej bezpośrednio od sprzedających. Albo u nich w sklepach. A nie za pośrednictwem niestety coraz to bardziej pazernego i bezużytecznego Allegro.

oznacz moderatorów