anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Klient kupił za pobraniem i nie odebrał a po kilku miesiącach zmienił konto i kupił ponownie

Pszczola2013
#12 Orędownik#

Witam. Mam pytanie do osób które wiedzą czy mogę zrobić coś takiego:

Pewien Pan kupił u mnie za pobraniem kurierem we wrześniu 2022r. i paczki nie odebrał. Nie odstąpił też od umowy. Pisałam do niego sms, e-mail i nawet zgłosiłam do allegro. Nic to nie dało. Dodałam go do czarnej listy. Usunęłam też pobrania. Dzisiaj ten Pan u mnie kupił TO samo ale ponieważ nie mam pobrań to zapłacił od razu na paczkomat. Skojarzyłam go bo ma specyficzne imię i nazwisko [edycja], sprawdziłam i dane dokładnie te same ale założył nowe konto (może nawet dzisiaj bo jest na allegro niecały miesiąc) bo z tamtym był u mnie zablokowany.

Napisałam do niego tak: Dobry wieczór. Witam ponownie.
We wrześniu 2022r. kupił Pan u mnie to samo za pobraniem i nie odebrał paczki a ja musiałam pokryć koszt wysyłki ! Jeśli Pan nie zapłaci za tą paczkę której Pan nie odebrał 13,41 zł to tej dzisiejszej Panu nie wyślę. Dodałam Pana do listy osób które nie mogę kupować u mnie ale Pan założył nowe konto i zakupił, ale tym razem nie dałam opcji płatności przy odbiorze. Ja mam Pana dane zapisane więc zmiana kont nic nie dała. Czekam na wpłatę przez allegro lub na numer konta. 

Z jego zamówienia wysłałam mu też link proszę o dopłatę 13,41 i w skrócie napisałam za co.

I teraz pytanie. Czy mogę tak zrobić, tzn. nie wysłać tego dopóki nie zapłaci za nieodebraną paczkę z września? Lub zwrócić pieniądze za dzisiejszy zakup pomniejszone o koszt wysyłki której nie odebrał we wrześniu?

oznacz moderatorów
23 ODPOWIEDZI 23

LEW433
#21 Demiurg#

Nie, nie możesz żądać za tamto. Nie wyślesz możesz oczekiwać konsekwencji.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

zrób zwrot kasy przez allegro, allegro ci nic nie zrobi a potem na czarną listę gościa

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Pszczola2013 lepiej wysłać. Jak pisze 🦁 jak nie wyślesz to będziesz mieć dyskusje i komentarz. I tak nie postawisz na swoim. A z tamtą wysyłka zgłoś kupującego do sądu jak Ci zależy na odzyskaniu pieniędzy za przesyłkę.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Pszczola2013 Możesz dostać negatywa > a w skrajnym wypadku nawet blokadę konta > zależy od tego co zrobi klient > drugie konto założył, dzięki "podpuszczaczom" którzy właśnie do tego namawiają > zablokowali Ci konto, załóż drugie i zrób zakupy > ja bym sobie odpuścił tamtą opłatę > wysłał paczkę > dodał go na MNK > a jak kupi 3 raz z innego konta, to wtedy odesłał kasę > licząc się z negatywem

Ale to Ty musisz zdecydować

oznacz moderatorów

Pszczola2013
#12 Orędownik#
 

Szczerze to mam gdzieś jak wystawi mi negatywa to wtedy odpowiednio odpiszę na komentarz i może kolejnych odstraszę. Już miałam przejścia z taką jedną osobą i do teraz ma zawieszone konto:

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/negatyw-zaraz-po-zakupie/m-p/491840#M10938...

Mam ciągle status Super Sprzedawcy i nawet jakbym straciła przez negatywa to uważam że warto jeśli chociaż jedną osobę to czegoś nauczy.  A dlaczego niby allegro by mi mogło zawiesić konto? Kupiła u mnie osoba która założyła drugie konto na te same dane i może na tamtym też robiła tak jak u mnie, kupowała za pobraniem i nie odbierała. Gdybym miała tylko podejrzenia ale mam dane że to ta sama osoba.

Co do Sądu to obcokrajowiec więc poza danymi które podał nic nie mam. Już próbowałam dla trzech osób Polaków to zrobić i opłaciłam nawet UM za dane z wyciągu rejestru PESEL aby dostać dane tych osób ale za każdym razem wydałam tylko kasę a nie dostałam danych bo musiałam podać coś więcej niż mam w allegro np. imiona rodziców, miejsce urodzenia itp. a do tego nie mam dostępu. Musiałabym zgłosić na policję i oni wtedy by wysłali wniosek do allegro o te dane ale szkoda mi na to czasu. Dlatego odpuściłam i nie mam pobrań.

Chciałabym żeby allegro też chociaż w takim stopniu stało za sprzedawcami bo nie stoi nigdy.

Proszę też o opinię @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Musisz wysłać i możesz jeszcze oberwać za "namawianie do zwrotu należności" .Klient może po takim przypomnieniu czuć się urażony i wystawić niepochlebną aczkolwiek subiektywną ocenę . 

oznacz moderatorów

Pszczola2013
#12 Orędownik#
 

  Tak jak napisałam, mam gdzieś takiego negatywa, nawet to dla mnie zaszczyt że komuś utarłam nosa za nieodbieranie przesyłek. Miałam ostatnią sztukę tego produktu, a i tak kupił drożej niż we wrześniu (wtedy po 56, teraz po 75), a to była ostatnia sztuka bo producent już tego nie produkuje.

oznacz moderatorów

haze688
#9 Pomysłodawca#

Zrób tak jak ci napisał az1rael - czyli odeślij kasę.

Od jakiegoś czasu nurtuje mnie taka sprawa. Czegoś tu nie rozumie dlatego jeśli się mylę proszę mnie poprawić.

1. Jeśli kupujący nie zapłaci to jest wszystko oki - bo nie ponosi żadne konsekwencje, a aukcje są wznawiane po 7 dniach i kasa za wyróżnienie przepada. Tu powinno wkraczać Allegro i z kąta gościa kwotę wyróżnienia pobrać.

2. Jeśli nie wyśle coś co zostało sprzedane od razu wszyscy straszą sądem.

Każdy zapewnia że zakup na Allegro czy Allegro Lokalnie jest wiążący. Więc jak się to ma ???

 

 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@haze688 każdy zakup kup teraz i licytacja według kodeksu cywilnego są wiążące, umowę można uznać za niezawartą za zgodą obu stron. Różnica jest tylko taka że w transakcji konsument konsument obowiązuje kc a konsument firma ustawa konsumencka, a regulamin allegro to śmiech na sali w sądzie był by zaorany i zasolony 

oznacz moderatorów

haze688
#9 Pomysłodawca#

az1rael - dlatego szukam konkretnej odpowiedzi bo z tego co widzę, a sprzedaje na allegro od 20 lat to pic na wodę. Bo nawet jak już wspomniałem kupowanie i blokowanie towarów na aukcjach nie ma kupujący żadnej kary, czy też jakieś upomnienie. Ja mam zrobioną listę kupujących z którymi miałem kiedyś problemy i jak na zwykłym Allegro licytują to usuwam na bieżąco. Jeśli np. na AL proszą o warunki dostawy to nie udostępniam. Choć tyle sam mogę się zabezpieczyć przed "dzieciakami".

oznacz moderatorów

haze688
#9 Pomysłodawca#

kolekcjoner608 - z pełnym szacunkiem dla ciebie, ale jeśli ktoś się chce upomnieć o swoją kasę, a jak piszesz, że ktoś się może poczuć urażony, to powinien sobie kupić "klocki i się nimi bawić". 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@kolekcjoner608 @Pszczola2013 Nie musi wysłać i dobrze o tym wiecie > takich wpisów była tu cała masa > co najwyżej skończy się negatywem 

A takich klientów zza wschodniej należy spuszczać na drzewo, bo im się wydaje, że wszystko wolno.

Miałem też takiego "gościa" co licytował i nie płacił > poszedł na MNK > potem pisał, że on teraz już kupi > ale bez zmiany mojego stanowiska > a jakby kupił z innego konta, to by też nie dostał towaru > powodów jest cała masa

oznacz moderatorów

Pszczola2013
#12 Orędownik#

 

Ziolko39

Postanowiłam że nie wyślę jeśli nie zapłaci najpierw za poprzedni koszt za pobraniem. Ten produkt już nie jest nigdzie dostępny, ja miałam ostatnią sztukę na allegro. Jak nie zapłaci to mu oddam kasę i go zablokuję, a wystawię produkt o 15 złotych drożej i jak kupi z kolejnego konta to wtedy wyślę, niejako zapłaci wtedy za to nieodebrane. Jak nie kupi to jeszcze lepiej, w końcu to się sprzeda za tą cenę, a ja nie chcę mieć z nim nic do czynienia.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

To po co wystawiasz skoro nie chcesz wysłać, SS Ci nie zależy i ogólnie przedstawiłeś jak wyglądają sprzedajacy na Allegro. Ale inni mają ten produkt!

oznacz moderatorów

Pszczola2013
#12 Orędownik#
 
LEW433  

Tylko tej osobie nie chcę sprzedać bo mnie oszukał. Zależy mi na SS i przez jego negatyw go nie stracę, widać po komentarzach i tym że mam SS że poważnie podchodzę do każdego kupującego ale jak ktoś mnie tak traktuje to czemu mam być miła? Nie chcę sprzedawać osobom które kupują za pobraniem i nie płacą, a jak są na czarnej liście to zakładają nowe konto.

NIKT nie ma już tego produktu, tylko ja ostatnią sztukę. Gdyby ktoś miał to zapewne by kupił u kogoś innego. Oto link do tej aukcji, jak Pan gdzieś znajdzie to będzie Pan wielki: https://allegro.pl/oferta/farmasi-zel-masazu-wyciagiem-kasztanowca-500ml-xxl-12490065943

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Twoja decyzja, pisze tylko ze to wszystko się nakręca. Ale ogólnie jest w sprzedaży np: https://e-greenhills.pl/pl/p/Farmasi-Zel-do-masazu-z-kasztanowcem-zwyczajnym-Dr.-C.-Tuna%2C-500-ml/3...

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@LEW433 Znowu próbujesz mieszać i podpuszczać? > ten link, który podałeś to tylko dla ściemy? > jak otworzysz tą stronę to na górze po prawej jest > Dostępność  :  brak na stanie > zanim coś napiszesz to sprawdź najpierw, żeby nie wyjść na "leszcza".

@Pszczola2013 Nie zważaj na "mieszadło" z AG

oznacz moderatorów

Pszczola2013
#12 Orędownik#

LEW433

Jak Pan już coś próbuje udowodnić to proszę sprawdzić dokładnie. W tym linku który Pan wysłał jest "brak na stanie"

Uprzedzę że jest jeszcze jedna strona gdzie niby jest ale potem się okazuje ze nie ma i nie wysyłają: https://pl.oriukr.com/dr-c-tuna-pferde-balsam-relaksujaco-kojacy-zel-do-masazu-500ml/

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Niczego nie próbuje i sobie to wypraszam, napisałem wyrazie że decyzja spzredajacego a najwięcej to miesza izrael, wrzeszczy i każe iść wszystkim do sądu ale sam nie pójdzie skoro uważa że ktoś (allegro) łamie prawo: https://allegro.pl/oferta/farmasi-dr-c-tuna-zel-do-masazu-z-kasztanowcem-10628953326 🤗

oznacz moderatorów