anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Klient nie chce zamknąć dyskusji po rozwiązaniu sprawy, czy może to zrobić Allegro?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Klocko-m-ania
#12 Orędownik#

Klient zgłosił dyskusję, że nie otrzymał paczki w terminie. 

Paczkę w Ruchu otrzymał w terminie wczoraj, a termin doręczenia mija dopiero dziś. 

Mimo to klient oficjalnie napisał mi w mailu, że nie zamierza zamknąć dyskusji. 

Wczoraj Allegro z automatu napisało do klienta, że odebrał paczkę, więc zachęca do zamknięcia dyskusji. Ja sama poprosiłam o to klienta chwilę wcześniej. 

Dziś poprosiłam Allegro o zamknięcie dyskusji w imieniu klienta, bo zgłoszenie jest na niedostarczenie przesyłki, a paczkę klient już odebrał. 

W ramach odpowiedzi na moją prośbę Allegro nadpisało się po raz kolejny w dyskusji. 

Czy Allegro może zamknąć taką oczywistą sprawę? 

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10
kostas11
#21 Demiurg#

@Klocko-m-ania https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/problemy-transakcyjne/ramy-czasowe-dyskusji-85Y7X9bxEs2

Kupującemu przypomnimy o trwającej Dyskusji i poprosimy o oznaczenie, czy zgłoszony problem został rozwiązany. Gdy kupujący nie podejmie tej decyzji, Dyskusja ulegnie przedawnieniu. Przedawnioną Dyskusję zamkniemy jako rozwiązaną po 30 dniach od jej rozpoczęcia.

a tu szykują skrócenie czasów https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/czas-trwania-dyskusji-korzystne-zmiany/m-p...

________
Κώστας
oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Klocko-m-ania Jeśli klient nie podejmie żadnej decyzji, zamkniemy dyskusję jako rozwiązaną po 30 dniach od rozpoczęcia.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
_Likos_
#20 Guru#

oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

Mam takie pytanie, czy okres prowadzonej dyskusji wpływa w jakiś sposób na ocenę jakości sprzedawcy? zakładając że odpowiedzi sprzedawcy są w ramach wymaganego czasu odpowiedzi, nie później niż 4h po wiadomości kupującego.

Patrząc na ten przypadek, przy braku zamknięcia dyskusji a rozwiązanej sprawie, można by dojść do ciekawych wniosków 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@_Likos_ Kupujący podejmuje decyzję o zamknięciu dyskusji, jeśli nie minęło jeszcze 30 dni. Oczywiście sprzedający może liczyć na nasze wsparcie, jeśli sprawa jest wyjaśniona, a klient mimo to, zakończył dyskusję jako nierozwiązaną.

@ZibiK30 Czas trwania dyskusji nie wpływa na jakość sprzedaży.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
maxr01
#17 Koryfeusz#

Klocko-m-ania - wystawiając przedmiot na sprzedaż sprzedający ma obowiązek podania czasu wysyłki, jak go nie poda, to standardowo wynosi on 30 dni (może coś się zmieniło w naszym prawie, w takim razie proszę o sprostowanie podsyłając jakieś linki do odpowiednich przepisów).

Klikam w Twoją "pierwszą lepszą" aukcję i widzę:

"Czas wysyłki: zwykle w ciągu 24 godzin.

Wyliczamy na podstawie wcześniejszych wysyłek tego sprzedawcy. Podczas tworzenia tej oferty, sprzedawca zadeklarował, że wyśle towar do 3 dni roboczych."

Czas wysyłki: zwykle w ciągu 24 godzin. - jak widać, jest to szacunkowy czas podany przez Allegro, gdyż Ty podałaś czas wysyłki 3 dni (robocze).

Przewoźnik ma 4 dni robocze na dostarczenie przesyłki do punktu odbioru (&3, pkt.12 regulaminu świadczenia usług).

Czyli podsumowując - kupujący powinien otrzymać przesyłkę w ciągu 7-miu dni roboczych od daty złożenia zamówienia i opłacenia go - zgodnie ze wszystkimi regulaminami, prawem itp.

I tak patrzę na tą Twoją aukcję. Zgodnie ze wszystkimi danymi, regulaminami, przepisami - kupując np. teraz (26.02.2021) o godz. 20:30 mogę spodziewać się przesyłki w terminach:

Paczka w Ruchu: 02.03.2021 - 09.03.2021

Paczkomat InPost: 02.03.2021 - 05.03.2021

Poczta Polska (Pocztex Kurier48, odbiór w punkcie, Orlen, Żabka) - 02.03.2021 - 08.03.2021

Allegro Przesyłka Polecona: 02.03.2021 - 10.03.2021

Niestety - czasy podane przez Allegro nie są prawdziwe. Fakt, że w cenniku dostawy Allegro wyraźnie pisze, że jest to "przewidywany czas dostawy" , ale wskaż mi klienta, który to przeczyta. Wyjaśniałem tą sprawę kilku kupującym - oczywiście nie mieli o tym zielonego pojęcia. Patrzą tylko na daty.

Myślę, że w tym przypadku możesz liczyć na wsparcie ze strony serwisu i zamknięcie tej nieszczęsnej dyskusji. Tym bardziej, że - jak piszesz - kupujący otworzył dyskusję podając jako powód, że nie otrzymał towaru, co jest niezgodne z prawdą.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów
CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

Mam taką dyskusje rozwiązana, ale kupująca chyba zapomina o zamknięciu. 

Rabat transakcyjny dostane dopiero, jak dyskusja zostanie zamknieta.

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@CHECINIAKI Prześlij mi ID tej dyskusji lub numer zamówienia

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

Numer zamówienia: aff954c2-982c-11ee-86c1-892243d09915

oznacz moderatorów
w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@CHECINIAKI Dopytam o możliwość zamknięcia dyskusji. Proszę Cię o chwilę cierpliwości. 🙂

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów