anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

KLIENT SZCZERY DO BULU !

mdrogeria
#21 Demiurg#

Otrzymalem pytanie od kupujacego cyt ;

Witam. Chcę kupić ten preparat ale żeby nie ponosić dodatkowych kosztów za wysyłkę skoro mam wykupioną usługę smart gdzie allegro dopuszcza zwrot całości lub części zakupionych przedmiotów mam pytanie czy jeśli zakupie ten preparat i jeszcze coś żeby minęło 40 zł a następnie jak już otrzymam przesyłkę i zrobię zwrot części towaru i jedną rzecz odeśle w ramach darmowego zwrotu to czy bez problemu otrzymam zwrot pieniędzy za tą rzecz którą odeślę? Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

CZY ALLEGRO ZROBI Z TYM PORZĄDEK ?😁

oznacz moderatorów
26 ODPOWIEDZI 26

kostas11
#21 Demiurg#

@mdrogeria  odpisz żeby dokonał zwrotu części przed wysyłką, będzie miał mniej chodzenia a Ty pakowania 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@mdrogeria  Lepszy taki, niż partyzant- patolog😂

Wiesz na czym stoisz, bez niespodzianek.

Dołóż mu w gratisie jakiś flakon 40% za szczerość.🤣

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

pulkownik66 tylko jak długo jeszcze będziemy borykać się z tą patologią ??

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@mdrogeria Masz całkowitą rację. Lepiej nie sprzedać wcale, niż brać pieniądze od "patologii". Wciągnij klienta na CL i ciesz się moralnym zwycięstwem. A pieniądze? Po co Ci one? Wikt i opierunek zapewnią Ci inni Sprzedawcy, a ZUS i US opłacisz punktami z Allegro Gadane.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

@Client:79179573 Czy nadal będziesz tak szczekać, jeśli wszyscy sprzedawcy podniosą cenę najtańszego produktu do 40zł. ? To dzięki takim wypowiedzią jak twoja, produkty na Allegro są coraz droższe, nawet droższe niż od Ama zona 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@TATLOK  to że towary na allegro są droższe niż na innych serwisach to ma wpływ więcej rzeczy, prowizja, prowizja do przesyłki, w smarcie 3,99 zł kurier trzeba dołożyć, materiały do pakowania nie da się doliczyć do przesyłki, gdzieś trzeba było tą różnicę dodać i towary na allegro średnio podrożały o 10 % 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

@kostas11 10% ? Najtańsze produkty w ciągu roku podrożały co najmniej  dwukrotnie. Są jednak jeszcze jacyś tępi sprzedawcy, którzy oferują produkt za 1,90zł. z opcją przesyłki kurierskiej za pobraniem 15zł. - nie wiem jakim cudem im się to opłaca, ale jednak.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@TATLOK  tak bo doszły koszty prowizji od wysyłki więc jak masz coś za 2 zł to przy wysyłce musisz oddać czasem 1 zł prowizji od paczki 😞  Więc sprzedawcy z 2 zł zrobili towar na 3 zł a kto na tym zarobi allegro bo ma prowizję od 3 zł a nie od 2 zł 😄

1,90 zł - 15 zł wysyłka - prowizja 10% -  25 groszy ( minimalna prowizja ) + 1,50 zł  = 1,75 zł dla allegro wydaje mi się że ten sprzedawca jeszcze się nie połapał co i jak 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@TATLOK Ja mam inne odczucia. Po wprowadzeniu Allegro Smart! wielu sprzedawców obniżyło ceny. To dlatego towar, który kiedyś kosztował 40 zł teraz często można kupić za 39,99 zł. 😂

 

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Client:79179573  taa, specjalnie obniżyli ceny, żeby płacić prowizję od kosztów wysyłki 🤣

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

*wypowiedziom Panie @TATLOK

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

Coraz częściej się zastanawiam czy są rzeczy, których niektórzy nie byliby w stanie zrobić dla pieniędzy🤔

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

kostas11 owszem , ale w tym wypadku prosto udowodnić zamierzone działanie 🤔

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@mdrogeria  Tak- zamierzone działanie.

Tylko odpowiedź będzie jedna. Ma do tego prawo, według tego prawa, takie jest jego prawo, na co zezwala Święty Regulamin Allegro, na co wyraziłeś zgodę. Bla bla bla

Myślę że będziemy się bujać z takimi przypadkami, do końca- naszego lub ich.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mdrogeria  ale zgodne z prawem, ustawą konsumencką i regulaminem allegro, więc nikt nikomu nic nie zrobi 🙂 

Poproś niech napisze dokona zwrotu części zamówienia po zakupie i ciesz się że masz takich fajnych klientów 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

alleloombard593
#8 Zapaleniec#

My z kolei mamy klienta, który notorycznie kupuje w naszej sieci i na 14dzień rozwiązuje umowe. Potem straszy negatywami o niezwłoczny zwrot na konto.
Mało tego, kupuje często towary fabrycznie nowe (sprawdzone przez nas czy jest ok i do zdjęć), odsyła już nie pierwszej świeżości. Rozmawiałem z konsultantem Allegro jeszcze przed wysłaniem mu towaru, a oni co? Ma prawo. Zostal jego profil zweryfikowany - bez zastrzeżeń.

Przykre że zachwiany jest balans między uczciwością sprzedających a kupujących na korzyść tych drugich, a pośrednik nie widzi problemu.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@alleloombard593  pamiętaj że jak odsyła używany masz prawo obniżyć kwotę zwrotu 🙂

Art. 34. 

4. Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy

________
Κώστας
oznacz moderatorów

alleloombard593
#8 Zapaleniec#

Tak, zdaje sobie z tego sprawę, ale jak to policzyć?

Bo on oczywiście się nie zgodzi na obniżkę - temat był przerabiany, a jak się zgodzi to na 1% co przy kwocie 1.400zł wynosi raptem koszt przesyłki?! 

 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@alleloombard593  widzę że za bardzo dajesz se wejść klientom na głowę w obawie przed komentarzem negatywnym, i to wykorzystuje dopóki się nie postawisz będziesz w plecy 😞   

Obniżkę robisz do ceny za ile jesteś wstanie sprzedać odesłany - używany towar a nie bo klient się godzi na 1% 😞

Dodaj go na czarną listę 

________
Κώστας
oznacz moderatorów