anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kontrolowanie korespondencji między kupującym, a sprzedającym

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

Szok.  Jesteśmy w Allegro bardziej inwigilowani niż nam się wydawało . Otrzymałam właśnie maila o tytule " Nie możemy dostarczyć Twojej wiadomości do sprzedającego " w nim "

Treść Twojej wiadomości wysłanej do XXXX zawierała propozycję zakupu poza Allegro, dlatego nie mogliśmy dostarczyć jej do odbiorcy.

Jeśli chcesz się skontaktować ze sprzedającym - napisz do niego ponownie, ale nie wysyłaj treści naruszających Regulamin Allegro.

Pamiętaj, że zakup poza serwisem pozbawia Cię możliwości:

skorzystania z Programu Ochrony Kupujących, w którym gwarantujemy zwrot kosztów nieudanych zakupów, skorzystania z naszej pomocy w przypadku jakichkolwiek problemów z dostawą lub zwrotem, zbierania Monet, które możesz wykorzystać podczas zakupów.

Ta wiadomość została wysłana automatycznie. Jeśli chcesz się z nami skontaktować, napisz przez formularz. Odpowiemy na Twoje pytania i pomożemy w zakupach.

Pozdrawiamy
Zespół Allegro 

 

A najlepsze jest to , że to ja jestem sprzedającym i odpisałam klientowi zainteresowanemu tańszym zakupem , że mnie forma sprzedaży poza serwisem nie interesuje ale tego już system nie wyłapał . W sumie nie wiem czy bardziej straszne czy śmieszne 😄

_____________
Kama
oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

A wszystko przez te allegrowe statystyki nad których poprawą usilnie pracuję. Przedtem takie maile usuwałam, teraz grzecznie odpisuję bo punkty ujemne lecą 😄 

@nat_not  a taki email który system odrzucił zaniży mi znów statystyki czy może Wasz system uzna, że swój obowiązek korespondencji z kilentem wypełniłam należycie ?  🙂

_____________
Kama
oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

No to łap taką ciekawostkę:

"Korespondencja elektroniczna, przesyłana za pośrednictwem poczty e–mail, również jest pismem w rozumieniu art. 267 § 1 kk, ze wszystkimi tego konsekwencjami. Różnica wynika jedynie z rodzaju nośnika, na którym znajduje się informacja oraz z tego, że korespondencja w formie elektronicznej nie posiada fizycznego zabezpieczenia, tak jak jej odpowiednik w formie tradycyjnej. Pomimo tego wymaga jednak otworzenia, lecz w sposób elektroniczny.
To czy korespondencja ma formę pisemną i zawarta jest w zamkniętym piśmie czy też ma formę elektroniczną i zawarta jest w prywatnych danych cudzego konta na portalu społecznościowym, nie ma znaczenia dla stwierdzenia, że podlega ona ochronie z art. 267 § 1 kk (tak: wyrok Sądu Rejonowego w Białymstoku z dnia 22 kwietnia 2015 r., VII K 922/14).
 
Dobrem chronionym przez przepis art. 267 § 1 kk jest tajemnica wszelkiej korespondencji jako szeroko rozumiane prawo do dysponowania informacją. W wyroku z dnia 3 lutego 2004 r., (sygn. II KK 388/02) Sąd Najwyższy stwierdził, że przepis ten wyznacza aksjologiczny kierunek postępowania z wszelką korespondencją; zasada nieczytania cudzej korespondencji jest bowiem w kategoriach etycznych powszechnie stosowana i społecznie akceptowana.
 
Prawo do dysponowania informacją swój wyraz znajduje w konstytucyjnym prawie do ochrony życia prywatnego i rodzinnego, oraz ochrony tajemnicy komunikowania się (tak: Andrzej Marek Komentarz do art. 267 kk 2010.03.01; Włodzimierz Wróbel Komentarz do art. 267 kk 2012.12.31).
 
Ściganie przestępstw naruszenia tajemnicy korespondencji stypizowanych w art. 267 k.k. następuje na wniosek pokrzywdzonego.
Przestępstwo naruszenia tajemnicy korespondencji można popełnić tylko z zamiarem bezpośrednim.
Karą za dopuszczenie się występku naruszenia tajemnicy korespondencji jest grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
"
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@medalik_2009 

też mnie to ciekawi bo napisałeś bardzo dobrze

Polska to nie ameryka, tutaj obowiązują konkretne przepisy

niestety nasz kraj to państwo z dykty i kartonu i instytucje powołane do ochrony praw nie działają jak trzeba

uokik zajmuje sie obecnie **piiip**ołami jak ochrona konsumenta na płatnych parkingach lidla i bierdronki

a pomija fakt, że serwis allegro decyduje komu prześle maila czy też pozwala mu na czytanie wszystkich wiadomości

 

ja obecnie Kupującym odpisuje, że mailami zajmuje się serwis allegro i ma mam gdzieś czy maile zostaną dostarczone, czy trafią do spamu i itp - za ich dystrybucję nie odpowiadam

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

Są dwa aspekty tej sprawy - po pierwsze inwigilacja korespondencji, która dla mnie niespodzianką nie jest, bo już kilka razy miałem sygnały od klientów, że dostali takie maile od Allegro.

Aspekt drugi, to ten, że zajmują się tym bezmyślne roboty - co wyjaśnia, dlaczego większość odpowiedzi z Allegro jest nie na temat.

oznacz moderatorów

mojosoft
#11 Animator#

W przypadku gdy wiadomość jest zablokowana prze bot to wówczas jest czytana przez dział składający się z kilkunastu osób, informacja ta jest od eksperta allegro @sebek75 , który w tej kwestii wypowiedział się na tym forum w wątku:

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/centrum-wiadomo%C5%9Bci-zapytaj-eksperta/m...

Fragment wypowiedzi:

(...) Mechanizm znajduje tylko te wiadomości, co do których istnieje prawdopodobieństwo graniczące z pewnością, że treść narusza zasady. A dostęp do treści - tych niedozwolonych wiadomości - ma kilkanaście osób odpowiedzialnych za weryfikację/komunikację powodów zatrzymania danej wiadomości.(..)

 

 

oznacz moderatorów

Rednask
#9 Pomysłodawca#

Wyrok Sądu Najwyższego z 24 września 2010 r., IV CSK 87/10

 
Dobrem osobistym – orzekł - jest tajemnica korespondencji, a nie sama korespondencja, nawet w przypadku jej zniszczenia. Naruszeniem tajemnicy korespondencji jest zapoznanie się z jej treścią przez osoby trzecie, czyli otwarcie listu i przeczytanie go. Powyższe stanowisko powtórzył sąd apelacyjny.
 
Tak napisałem do allegro i nie liczę na zaprzestanie tego procederu tylko liczę na odpowiedzi na których oprę się w sądzie ....
 
Nie możecie być ponad prawem , regulamin oparty musi być prawnie poprawny inaczej trafi do klauzuli zabronionej a więc udam się z tym do rzecznika i do sądu jak trzeba będzie , mam nie limitowany czas jako emeryt zobaczymy .
Może RODO się wypowie i sąd europejski nie zaszkodzi napisać .
oznacz moderatorów

sanitar-
#8 Zapaleniec#

popieram  jesli ma Pan taki plan prosze sie go trzymać  myślę ze trzeba z nimi walczyć grupowo indywidualnie mamy mniejsze szanse

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@Rednask też daję punkcioka.

Serwis Allegro jest dziwnie chroniony jak niegdyś Ambery z Gdańska

Niejedna firma by już otrzymała dziesiątki pozwów, kar i grzywien - a tu nic

Jest nawet lepiej: Sądy kasowały klauzule niedozwolone wpisane na listę klauzul abuzywnych

- kiedyś napiszę o tym posta bo jak się czyta uzasadnienie tego wyroku to od razu chce się głosować na PIS

oznacz moderatorów

Rednask
#9 Pomysłodawca#

Wrzuć linka do tego posta jak go sklecisz .

Ja zajmę się szukaniem materiałów , może jakąś prawniczkę zaciętą zainteresuje jak zbiorę dobry materiał .

A zauważyliście że w odpowiedzi od sprzedawcy zawsze był jego meil a teraz jest jego nazwa i allegropoczta po "@" czyli dalsza korespondencja tez jest monitorowana i czytana . Allegro pośredniczy w meliach przez całą drogę zakupu produktu a jak coś pójdzie nie tak to wypinają się że nie są stroną sporu.

oznacz moderatorów