anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Koszty pakowania a koszty wysyłki - czyli należy mi się to gratis...

pinsplash
#21 Demiurg#

Pudełko, koperta ( bąbelki lub np usztywniana tekturowa), taśma klejąca, folia strech, wypełniacze...

Według Allegro i Kupujących powinno być za darmo. Bo jak zmieścisz w koszcie Smarta cokolwiek? Jak zmieścić w koszcie przedmiotu za 3 PLN kopertę za 2PLN? Najlepiej jak towar jest niewymiarowy i kartonów/wypełniaczy, folii bąbelkowej idzie dużo, ale powinny być za darmo.

Znacie zapewne te dyskusje daję tylko2 (3) gwiazdki według "widzimiesię", a co dopiero jak się doda koszty pakowania.

"Proszę tylko żeby się nie pogniotło, żeby się nie stłukło - proszę tylko specjalnie zabezpieczyć - aha i wybieram koszt przesyłki - 5,99" Ale w markecie za reklamówkę płaci.

Rozumiem że Allegro dąży ( Smart) do ujednolicenia kosztów wysyłki przedmiotów, ale zwłaszcza przy tanich rzeczach NIE DA się "ukryć" kosztów pakowania w ich cenie. To samo z przedmiotami sprzedawanymi na niskiej marży.  Ja już mam dość tłumaczeń dlaczego koszt znaczków na kopercie to nie jedyny koszt wysyłki.

Z jednej strony Smart to wygoda dla Kupujących, z drugiej koszty dla sprzedających ( a od Kwietnia będą jeszcze wyższe). Od Kwietnia tez prowizja od wysyłki. Koszty wysyłek wzrosną dla Kupujących po takiej decyzji Allegro - ale NIE Z WINY SPRZEDAJĄCEGO.

Niestety nie mam sugestii jak to rozwiązać przy obecnej polityce Allegro.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
26 ODPOWIEDZI 26

pinsplash
#21 Demiurg#

Aha no i następny Kupujący.... " ale ja taką kopertę widziałem u mnie w papierniczym za 45groszy a Pan liczy 50.."

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

Myślę że nie ma co się nakręcaj taka polityka allegro 😞 z czasem się przejadą na tym, już sporą ilość produktów można taniej kupić u sprzedawców w ich własnych sklepach niż na all.

Łatwiej mają sprzedawcy z droższymi produktami bo nie problem doliczyć kilka złotych, gorzej z drobnicą.

Z materiałami do pakowania był i jest problem bo według mnie powinna być oddzielna kwota na aukcji za pakowanie, bo nie powinno się doliczyć do produktu bo jak klient zakupi 5 szt to będzie miał opakowanie x 5, jak klient bierze odbiór osobisty czemu ma płacić za karton wliczony w towar 😞

 

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

myslenie-szkodzi
#12 Orędownik#

@pinsplash  widzisz, mniejsi sprzedawcy pewnie są w stanie liczyć koszt pakowania dla każdej przesyłki oddzielnie. U nas idą duże ilości kartonów, foliopaków, taśm, itd., więc jest mniej-więcej wyliczone ile wydajemy na pakowanie. Inaczej zapakujesz odblaski rowerowe, a inaczej koszyk. Czasem klient zamawia taką ilość, że na opakowanie zbiorcze trafi etykieta nadawcza i sprawa załatwiona. Przelicz swoje koszty jakie ponosisz na zakup artykułów do pakowania, odejmij od zysku z samych transakcji i sprawdź, czy wynik jest na satysfakcjonującym cię poziomie. Jeśli będziesz liczył koszty osobno dla każdego zamówienia, to osiwiejesz i nie będziesz mógł spać w nocy 😁

oznacz moderatorów

Zeberka_Wedla
#9 Pomysłodawca#

Na marginesie opakowań:

Teraz to jeszcze nic!

Prawdziwe jaja zaczną się, jak na dobre rozpanoszy się "zero waste"!!!!

Jak te nawiedzone eko-paniusie zaczną wybrzydzać i dawać negatywy za każdy centymetr foliowej taśmy klejącej.

I na nic będzie tłumaczenie, że taśma papierowa to nie to samo!

Czar Św. Grety Thunberg zrobi swoje...

Pozdrawiam

oznacz moderatorów

sprzedaz_on-line
#9 Pomysłodawca#

Nie idź tą drogą, bo za chwilę zaczniesz liczyć paliwo do samochodu żeby przywieźć towar na magazyn i koszt ogrzania pomieszczenia w którym pakujesz paczki jako koszt pakowania.

Masz jakieś koszty związane z obsługą zamówienia i wliczasz je w cenę towaru. Koszt wysłania to koszt dostawy, Klienci tak lubią więc nie ma co z tym polemizować.

Nie rozumiem, jaka różnica finansowa jest dla Ciebie w tym że zamiast 2 zł doliczyć do ceny produktu doliczysz do ceny wysyłki.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@sprzedaz_on-lineZdradź mi proszę sekret jak doliczyć te koszty do wysyłki Smart?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@pinsplash

Zdradź mi proszę sekret jak doliczyć te koszty do odbioru osobistego?

oznacz moderatorów

a_brod
#12 Orędownik#

@pinsplash  @RED Moim zdaniem dla drobniejszych przedmiotów problem rozwiąże się po 2 kwietnia. Po prostu sprzedawcy będą musieli zrezygnować ze SMARTA, ponieważ dodatkowej prowizji nie będą w stanie ulokować w cenie towaru i trafi ona tam gdzie powinna, czyli zwiększy się koszt wysyłki (niestety już nie SMART).

Endrju
oznacz moderatorów

sprzedaz_on-line
#9 Pomysłodawca#

Nie można po prostu zwiększyć ceny towaru, zamiast uprawiać takie kombinacje alpejskie?

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

@a_brod  "problem rozwiąże się po 2 kwietnia" - albo rozwiąże się w ten sposób, że sprzedawcy tanich przedmiotów po prostu z Allegro znikną.

U mnie większość ludzi kupuje po kilka czy kilkanaście rzeczy. Więc doliczanie dodatkowych kosztów do każdego waloru będzie w stosunku do nich nieuczciwe. Jednak zamówienia typu sztuka za 3,00 zł plus przesyłka 8,00 zł odbiór w punkcie tez nie należą do rzadkości. One już w tej chwili są deficytowe, a po 2. kwietnia będę już do takiego szajsu dokładał. 

Sytuacja, w której na moim towarze (i mojej pracy) serwis zarabia więcej niż ja, jest dla mnie absolutnie nie do zaakceptowania. Więc jeśli te dodatkowe prowizje wejdą w życie w zapowiadanej formie to po prostu skorzystam z odwiecznej rady tutejszej administracji: "jak się nie podoba, to wy....." 

oznacz moderatorów

Zeberka_Wedla
#9 Pomysłodawca#

Też o tym myślę. Na żadnym innym serwisie aukcyjnym nie ma aż takich kombinacji alpejskich. Przecież żeby opanować te wszystkie Smarty, Monety i inne komplikacje, to chyba trzeba by tydzień poświęcić. Ja w to nie wchodzę  🐵

Pozdrawiam

oznacz moderatorów

sprzedaz_on-line
#9 Pomysłodawca#

Przeczytaj proszę ponownie mój wpis, mam nieodparte wrażenie że jego większa część odpowiada na twoje pytanie.

oznacz moderatorów

serafinki33
#7 Wielbiciel#

No właśnie , jak ten magic dolicza do wysyłki w smart ?

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

Póki co po prostu trzeba podnosić marże. Jak zauważylem robi to juz spora część firm na allegro. Juz nawet porównywanie "najnizsza cene " nie skutkuje.

Dopóki sprzedawcy podnoszą marże a klienci jeszcze kupuja to nie jest źle. Źle sie zrobi kiedy klienci sie zorientuja że allegro to nie jest to samo tanie allegro które było 3 lata temu. Ze jednak - smart / darmowe zwroty/wyższe prowizje/produktyzacja. Ze to wszystko kosztuje.

Wówczas dużo klientów poszuka tańszych sklepów/portali sprzedażowych. A odrobic to będzie berdzo trudno. Teraz konczy sie konkurencja miedzy handlem internetowym i stacjonarnym a zaczytna konkurencja miedzy platformami internetowymi gdzie target klienta jest identyczny.

 

oznacz moderatorów

eightbitclone2
#13 Ambasador#

No , od siebie dodam że jeszcze przecież te opakowania trzeba rozliczyć  w raporcie BDO  . Bo inaczej milion kary. Osobno folijki, osobno kartony, napisać odpowiedni  raport do urzędu.  Ja zwyczajnie dodałem to to kosztów przedmiotu bo co miałem zrobić ? Kopać sie z koniem ? Klienci zapłacą . A tu jeszcze wyskakują z jakimiś  EKO  opakowaniami jacyś nawiedzeni...;)

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@eightbitclone2, chcemy być firmą odpowiedzialną społecznie - zależy nam na środowisku naturalnym. Według badań Kantar 78% badanych Polaków uważa zagrożenia środowiskowe za istotne i wymagające podjęcia natychmiastowych działań. Troska o Planetę nie zostanie przez klientów niezauważona.

Ekologiczne opakowania będziemy sprzedawać po cenie ich produkcji. Co więcej, przygotowaliśmy specjalną stronę, na której będziemy promować oferty sprzedających, które posiadają certyfikat FSC.

 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@mr_oma  przepraszam ale musze dopytać

Obecnie stosuje bardzo prostą metode: maksymalnego POWTÓRNEGO wykorzystania tego co mam. Tak są to kartony i katalogi lecz niestety także i i folia stretch z palet. 

Wykorzystuje wszystko co juz zostało wyprodukowne i robie to aby nie wyrzucac od razu lecz maksymalną ilość razy wykorzystywać

Wiec teraz aby byc "pro eokologicznym" bede musiał : 1 wyrzucić do utylizacji stretch i opakowania foliowe które juz sa wyprodukowane i w zamian za to zakupic opakowania papierowe ewidentnie przyczyniając sie do wycinki drzew ??????

No i moje pytanie : gdzie ta ekologia ????

Nie wspomnie o wzroście kosztów który oczywiście albo bedzie trzeba wyróznic jako osobny koszt albo tez jak to zwykle bywa wliczyc w cenen towaru. 

Ani to ekologiczne ani to ekonomiczne. 

Wciagu sotatnich trzech lat odkąd handluje na allegro o ekologiczne zapakowanie paczki poprosiła mnie 1 (słownie: JEDNA) klientka.

Naprawde mam wiele wątpliwości co do tego pomysłu 😞

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@_Likos_, aby być proekologicznym, na pewno nie powinieneś teraz wyrzucać wszystkiego, co masz - najlepiej maksymalnie to wykorzystać.

Dodam też, że nasze kartony posiadają certyfikat FSC, który jest jednocześnie potwierdzonym ekologicznie standardem pozyskiwania surowców zgodnie ze zrównoważonym rozwojem. Pochodzą one w 100% z recyklingu. Tu dowiesz się więcej na temat tego, czym dokładnie jest certyfikat i etykieta FSC.

 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@mr_oma  dziekuje za odpowiedź.Wlasnie sie dowiedziałem

Wnioski.: Najlepiej założyc organizacje certyfikujaca i podpiąć sie pod ekologów.

To naprawde spore pieniądze.

Ehh to chyba nie po mojemu taka "ochrona środowiska" . Równie dobrze wystarczy nie przyczyniać sie do powstawania kolejnych śmieci i maksymalnie wykorzystywac to co jest. Do tego nie potrzeba znaczków i certyfikatów.

Za znaczki/certyfikaty i audyty tak naprawde zapłaci klient. Mi szkoda klientów

No i ciekawi mnie czy klienci aż tak sie rzucą na produkty z certyfikatem jeśli okaze sie że są one 20% droższe.

oznacz moderatorów