anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kradzione zdjęcia produktów - brak reakcji Allegro

natalia_z_wasem
#10 Popularyzator#

Dzien dobry, Około 2 tygodnie temu zglosilem aukcje sprzedającego FarkonPLPL oraz ariksza, podpięcie się pod produkt którego jestem jednym właścicielem i dystrybutorem (czyli błędne podpięcie pod katalog produkltów), ALE CO GORSZA sprzedający uzywają kradzionych zdjęć (mojego autorstwa), niestety brak reakcji allegro - aukcje wiszą jak wisiały.


Podczas składania zgłoszenia nie zaznaczyłem zgody na ujawnienie mojego loginu, bo nie chcę aby sprzedający się mścił zgłoszeniami lub negatywami.

Przykładowe aukcje z kradzionymi zdjęciami: https://allegro.pl/oferta/pendrive-pamiec-2gb-usb-twister-nosnik-pamieci-2-0-szary-15295094260

CZY MOGE PROSIC O REKACJE!?

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Czy mo

oznacz moderatorów
31 ODPOWIEDZI 31

RED
#21 Demiurg#

o, chińskie podróbki goodrama

opłatę reprograficzną do ozz uiściłeś 🙂

?

oznacz moderatorów

Client:121447705
#9 Pomysłodawca#

@natalia_z_wasem "podpięcie się pod produkt którego jestem jednym właścicielem i dystrybutorem"

Proszę o jakiś dowód bycia właścicielem albo chociaż jedynym dystrybutorem. Marka HonStar należy do chińskiej firmy ShenZhen Honstar Memory Technology Limited. Można znaleźć nawet te same produkty na stronie producenta. Wątpliwe, aby HonStar sprzedawało swoje chińskie podróby tylko jednemu polskiemu przedsiębiorcy.

Co do zdjęć, dodając produkt zgadzasz się na to, by Allegro mogło udostępniać innym sprzedawcom dane produktu - w tym zdjęcia. Trzeba było przeczytać regulamin przed dodawaniem produktu.

oznacz moderatorów

natalia_z_wasem
#10 Popularyzator#

zabawnie sie czyta teksty "nie znam sie to sie wypowiem" :)))) sprawdz GS1 to sie dowiesz "SPECJALISTO". 

oznacz moderatorów

Client:121447705
#9 Pomysłodawca#

@natalia_z_wasem GS1 dokładnie czego? Bo oferty, które to rzekomo "kradną" nie posiadają numeru EAN i nie mam za bardzo czego sprawdzić. 

Poza tym mocne słowa jak na kogoś, kto nie przeczytał regulaminu przed wprowadzeniem danych na Allegro. Dosłownie "nie znam sie to sie wypowiem" ale to niestety nie ja a Pani/Pan/x. 

Ponadto EAN nie udowadnia, że jesteś jedynym dystrybutorem produktu w kraju czy nawet na świecie. Myślę, że firmę HonStar zainteresuje to, że ich "właściciel i dystrybutor" robi chryję na polskim forum głosząc się Bóg wie kim. 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@natalia_z_wasem zgłoszenie dotyczące oferty z pierwszej wiadomości (bo tylko tę zgłosiłeś przez formularz) zostało zweryfikowane, jednak nie mamy podstaw do działań. Sprzedający mogą podpiąć się pod produkt w katalogu i korzystać ze zdjęć i parametr w nich umieszczonych pod warunkiem, że sprzedają ten sam produkt. 
Nic nie wskazuje na to, że w tym przypadku są to inne produkty, więc nie mamy podstaw do działania. 
Jeśli jesteś jedynym dystrybutorem lub przedstawicielem marki, rozważ zgłoszenie do programu WOP

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

natalia_z_wasem
#10 Popularyzator#

Ja zarejestrowałem kod EAN wskazanego produktu, Jestem wiec właścicielem kodu EAN powiązanego z produktem w waszym katalogu (to moze Pani zweryfikować w systemie GS1) i jedynym sprzedawcą tego produktu na allegro. Zgłaszam kradziez zdjęć, oraz składam powyższe oświadczenie - o prawie własności do produktu. To aż nadto abyście usuneli Państwo wskazane aukcje. 


Wspominałem także że sprzedający oferuje te same przedmioty pod kilkoma innymi markami jednocześnie - w tym Verbatim, ADATA i tak dalej. Przecież to oczywiste oszustwo, czemu NIE REAGUJECIE ? @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

natalia_z_wasem
#10 Popularyzator#

https://allegro.pl/oferta/super-szybki-pendrive-32gb-usb-3-0-zielony-15323314382 w tej aukcji sprzedający używa zdjęc 2 ZUPEŁNIE RÓŻNYCH produktów (zupełnie inna obudowa i mechanizm). Zdjęcia takze kradzione.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@natalia_z_wasem  czy zgłosiłeś oferty o których piszesz za pomocą przycisku zgłoś naruszenie? Ofertę, którą wskazałeś już usunęliśmy. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

natalia_z_wasem
#10 Popularyzator#

@la_nika prosze mi powiedziec co mam robić, jeśli jestem właścicielem marki i jedynym dystrybutorem (to ja ją stworzyłem rejestrując kod EAN) a inny sprzedający podpina się pod mój produkt, wykorzystuje moje zdjęcia oraz opis - i zdobywa "SUPER CENE" sprzedając INNE produkty pod moją marką ?
Co mam zrobić ?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@natalia_z_wasem inny sprzedający może podpiąć się pod Twój produkt w katalogu, jeśli sprzedaje ten sam produkt. Nawet jeśli to Ty wykupiłeś kod EAN, jeśli nie jest to ten sam produkt, należy to zgłosić z poziomu oferty. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Keymil123
#8 Zapaleniec#

@la_nikatak z ciekawości, w jaki sposób później niby to weryfikujecie czy taki sprzedawca wysyła faktycznie dany produkt czy podróbkę ? Jest cała masa ofert, w których cała aukcja jest skopiowana 1:1 z oryginalnej oferty ze znacznie obniżoną ceną. Pomijając fakt, że 3/4 takich ofert to pseudo sprzedawcy z chin...

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Keymil123 mamy swoje metody, ale są to informacje wewnętrzne, więc nie mogę się nimi podzielić.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Keymil123
#8 Zapaleniec#

@la_nikato niestety ale po raz kolejny te "wasze metody" nie działają. Od dłuższego czasu zgłaszamy chińskie oferty z skopiowanymi zdjęciami i opisami, które rzekomo oferują produkt zarejestrowanej przez nas w euipo marki i nic się z nimi nie dzieje 🙂 + fakt, że ręcznie trzeba zgłaszać po kilkaset ofert bo automaty codziennie wystawiają zduplikowane aukcje jest śmieszny... Na ten moment ostatnia aktualizacja o "weryfikowaniu ofert przed opublikowaniem" też nie działa 🙂

oznacz moderatorów

natalia_z_wasem
#10 Popularyzator#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

sprzedający NIE OFERUJE tego samego produktu, bo ja mu go nie sprzedawałem, takze nie sprzedawałem w ilosciach oferowanych przez niego.
Więc jeśli ustaliliśmy już, że to NIE JEST ten sam produkt - co mam zrobić w tej sytuacji ?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@natalia_z_wasem zgłosić oferty za pomocą przycisku "zgłoś naruszenie zasad" i szczegółowo uargumentować zgłoszenie. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

natalia_z_wasem
#10 Popularyzator#

robilem to juz kilkukrotnie. 


ja mam takie mocne wrażenie, że zdecydowanie pomogłaby wam skarga na Pani zaangażowanie do przełożonego oraz pismo do UOKIK.  Wy w OCZYWISTY sposob zachęcacie do wprowadzania klientów w błąd. Od kilku dni wysyłam do was kolejne informacje na ten temat a Allegro NIE ROBI NIC.


Biedronka zapłąciłą 4mln kary za "polskie" pomidory które okazały się hiszpańskie, moze wam też pomogłaby taka kara aby poprawnie bronić interesów kupujących?
Zanim napisze do UOKIK, uprzejmie proszę o informację, w jaki sposób mogę złożyć skargę na Pani pracę?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@natalia_z_wasem przykro mi, że masz taką opinię o mojej pracy. Nie weryfikuję zgłoszeń dotyczących ofert, dlatego dopytałam, czy zgłosiłeś oferty o których piszesz, nie podałeś ich numerów, więc nie mogę tego zweryfikować, a z wszystkich ofert jakie pojawiły się w wątku, zgłosiłeś tylko tę pierwszą.
Oferta nr 15323314382 została już usunięta, natomiast tak jak pisałam sprzedający może podłączyć się w katalogu pod stworzony przez Ciebie produkt nawet jeśli to Ty wykupiłeś kod EAN, jeśli sprzedaje ten sam produkt. 
Zespół, który zajmuje się weryfikacją ofert, powinien otrzymać szczegółowe zgłoszenie, aby je zweryfikować i podjąć działania, dlatego odsyłam Cię do formularza zgłoszenia naruszenia, ponieważ z jego poziomu prześlesz zgłoszenie bezpośrednio do zespołu, który je rozpatruje. 
 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

natalia_z_wasem
#10 Popularyzator#

powtarzam po raz (?) dziesiąty że to co sprzedaje ten człowiek, to nie jest produkt wskazany w katalogu, a identyfikowany kodem EAN (a przyczyny wyjaśniłem powyżej). 
Sprzedający wprowadza kupujących w błąd a jednocześnie korzysta z oznaczenia SUPER CENA sprzedając inne produkty pod moją marką.

oznacz moderatorów