anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kradzione zdjęcia produktów - brak reakcji Allegro

natalia_z_wasem
#10 Popularyzator#

Dzien dobry, Około 2 tygodnie temu zglosilem aukcje sprzedającego FarkonPLPL oraz ariksza, podpięcie się pod produkt którego jestem jednym właścicielem i dystrybutorem (czyli błędne podpięcie pod katalog produkltów), ALE CO GORSZA sprzedający uzywają kradzionych zdjęć (mojego autorstwa), niestety brak reakcji allegro - aukcje wiszą jak wisiały.


Podczas składania zgłoszenia nie zaznaczyłem zgody na ujawnienie mojego loginu, bo nie chcę aby sprzedający się mścił zgłoszeniami lub negatywami.

Przykładowe aukcje z kradzionymi zdjęciami: https://allegro.pl/oferta/pendrive-pamiec-2gb-usb-twister-nosnik-pamieci-2-0-szary-15295094260

CZY MOGE PROSIC O REKACJE!?

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Czy mo

oznacz moderatorów
31 ODPOWIEDZI 31

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@natalia_z_wasem rozumiem, jednak (jak również powtarzałam już kilkukrotnie) nie jestem w stanie tego zweryfikować, stąd prośba o zgłoszenie ofert za pomocą formularza "zgłoś naruszenie zasad" wraz z opisem zgłoszenia, aby zespół weryfikujący oferty mógł (po weryfikacji) podjąć działania. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

natalia_z_wasem
#10 Popularyzator#

zgłosiłem po raz kolejny 5 ofert z błędnym powiązaniem produktu. Aukcje: 15295094260, 15295094235, 15295094335, 15295094286, 15295094313. 
Czy otrzymam jakąś odpowiedź kiedy moje zgłoszenie zostanie rozpatrzone ?

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@natalia_z_wasem kod ean nie daje ci własności produktu ty tylko wprowadziłeś ten produkt spoza Pl na rynek Pl/ ue, a  najprawdopodobniej na allegro bo ten produkt ma jakieś oznaczenia międzynarodowe powszechnie znane. Jesteś więc jego dystrybutorem na polski rynek, a wyłącznym dystrybutorem byłbyś jakbyś tu pokazał papier od producenta że udzielił ci licencji na piśmie wraz z warunkami tej licencji. Jeśli chcesz udowodnić że to podróba to zakup te produkty, zrób zdjęcia, przedstaw materiał dowodowy na forum lub allegro jak ci wygodniej. Jak kupisz z prywatnego konta to masz 14dni na zwrot. Jak udowodnisz podróbkę to będzie to konkret a wracając do regulaminu to jest tak stworzony że 1 jako sprzedawca podpinając cos pod katalog ty odpowiadasz za oryginalność i zgodność tego co podpinasz z katalogiem i 2 automatycznie udostępniasz stworzony przez siebie produkt dla allegro a allegro udostępnia wszystkim użytkownikom. Ergo wróć jak będziesz miał dowody że to co oni sprzedają odbiega od tego co ty stworzyłeś na tym nr ean najlepiej na zdjęciach leżących obok siebie produktów

oznacz moderatorów

natalia_z_wasem
#10 Popularyzator#

Pani @la_nika, wlasciciel aukcji zmienił powiązany produkt, ale we wszystkich aukcjach pozostawił moje zdjęcia. W tym momencie zdaje się nie ma najmniejszej wąrtpliwości ze (1) nie są one powiązane z aktualnym produktem (2) są wykorzystane bez zgody autora - są kradzione ?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@natalia_z_wasem sprzedający nie zmienił powiązanego produktu, tylko jego oferty zostały odłączone od katalogu. Działam w sprawie zdjęć, odpowiedni zespół zweryfikuje zgłoszenie i podejmie działania.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

natalia_z_wasem
#10 Popularyzator#

@la_nika - 3 dni pod rząd (!) zgłaszałem zdjęcia, które pozostały w ofercie po odłączeniu jej od mojego produktu - i ZERO reakcji. Zdjęcia są moją własnością, sprzedający je ukradł. Czy mogę prosić o przyspieszenie "weryfikacji" ? Zdecydowanie trwa to za długo

@la_nika 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@natalia_z_wasem zdjęcia są własnością allegro ty tworząc produkt dałeś licencję do ich użycia i rozpowszechniania allegro a allegro udostępniło je temu sprzedawcy... nikt nikomu nic nie ukradł tylko udostępnił legalnie za pośrednictwem allegro i żeby udowodnić że to nie ten produkt to musiałbyś nabyć i w dyskusji zgłosić reklamację a następnie na podstawie uznanej reklamacji wykazać allegro że sprzedawca odpowiadając za podpięcie produktu z katalogu z prawidłowym produktem w realu złamał regulamin

oznacz moderatorów

Client:121447705
#9 Pomysłodawca#

@natalia_z_wasem Oczywiście, że oferuje ten sam produkt bo to kupiony hurtem produkt od HonStar z AliB. :)))

oznacz moderatorów

natalia_z_wasem
#10 Popularyzator#

@Client:121447705 zabawne jak nic nie rozumiesz 🙂 sprawdz kod EAN tego produktu i sprawdz kto jest jego właścicielem. A potem KUP SOBIE kod EAN, nazwij go "Honstar" i sprzedawaj do woli. Nikt nie bedzie miał do ciebie pretensji (no jeszcze zdjęcia sobie zrób a nie kradnij)

oznacz moderatorów

Client:121447705
#9 Pomysłodawca#

@natalia_z_wasem A ja mówię któryś raz, że te oferty nie mają numerów EAN. Masz problem z czytaniem? Ciągle twierdzisz że nic nie rozumiem ale nie podajesz ani jednego dowodu. Ja natomiast niemal natychmiast znalazłem, skąd kupujesz te produkty hurtem. Jeszcze twierdzisz, że jesteś jedynym dystrybutorem i właścicielem bo sobie EAN kupiłeś. Ciekawe co faktyczny producent HonStar myśli o tym, że sprzedajesz ich produkty podając się za właściciela marki. :)))

No, czego tam niby nie rozumiem? Że bawisz się w szary biznes? Kolejny Janusz Biznesu wciskający ludziom półprodukty z odpadów. Wstyd by mi było taki syf jak ty sprzedawać.

A i radziłbym nie pisać, że pendrive'y są składane w Polsce bo to bardzo łatwo sprawdzić.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@natalia_z_wasem a ja tak tylko z ciekawości. Skoro twierdzisz że jesteś właścicielem danej marki ( samo nadanie EANu nie jest podstawą do takiech twierdzeń ale to już tutaj mówiono) To czemu nie podejmiesz kroków prawnych bezppośrednio przeciwko sprzedającemu który wprowadza podróbki Twojej marki ?

Idzcie do sądu i tam sobie udowodnijcie swoje prawa.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@_Likos_ tak na marginesie allegro jak chce to uwala takie oferty. Miałem już taką przyjemność. Byłem połączony z produktem ogólno dostepnym na naszym rynku. Sprzedawca po 2 latach trwania oferty wykupił EAN i stwierdził, że ten produkt jest "jego" zgłosił powiązania, moja oferta została, że tak powiem unicestwiona, bo nawet jej nie usunięto, ale wręcz skasowano bez opcji odtworzenia i bez jakiegokolwiek ostrzeżenia. Oczywiście nikt nie weryfikował, że sprzedawany przeze mnie produkt to ten sam, który był w katalogu produktów. Co tylko potwierdza, że są tutaj równi i równiejsi 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów