anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ktoś ukradł moje oferty i wystawił jako swoje.

werner_gallery
#8 Zapaleniec#

Dobry wieczór, z mojego konta werner_gallery jakiś sprzedawca o nazwie TIANSUNH4 ukradł ofert, zdjęcia i opisy, sprzedaje to jako swoje! Mimo zgłoszenia że 100 ofert do Allegro nic się nie wydarzyło, ten sprzedawca z Chin badał kopiuje i kradnie oferty moje oraz innych sprzedających. Zakupiłem u niego swój własny pierścionek, którego mi oczywiście nie wyśle. Co mam robić?

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

LEW433
#21 Demiurg#

To teraz tak jest to wina produktyzacji.

oznacz moderatorów

Halfrunt
#19 Nestor#

Czekać aż dostaniesz paczkę. Chińczycy są bardzo kreatywni, a do skopiowania produktu wystarczy im samo zdjęcie. Może się okazać że będzie ładniejszy od Twojego, kto wie 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Najpewniej w ciągu max miesiąca konto chińczyka zostanie zablokowane. 
Potem powstanie kolejne i też spotka je ten sam los. I tak dalej, i tak dalej… 🙉

oznacz moderatorów

SpeedyGonzalezz
#10 Popularyzator#

@komis-bell a w tzw, międzyczasie Allegro wybuli parę tysiączków z Allegro Protect - i tak się kręci to kółko zainteresowań 

--------------------------------------------------
Najszybsza mysz w całym Meksyku
oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@SpeedyGonzalezz To jest dramat co się dzieje.
Teściowa ostatnio zamówiła na prezent figurkę kolekcjonerską ale nieświadoma kupiła właśnie od chińczyka - wysyłka była opisana jako 'z Polski' w 24 godziny a koniec końców paczka wędrowała prawie 2 tygodnie... no i oczywiście to co przyszło nie ma kompletnie nic wspólnego z tym co było w ofercie.

Konto sprzedającego oczywiście już zablokowane 😂

Obecnie trwają przepychanki ze sprzedającym który upiera się, że może zwrócić 25% ceny na co oczywiście nie ma zgody po naszej stronie. Od kilku dni powtarzamy, że czekamy na poprawny adres do odesłania na reklamację i ma to być poprawny Polski adres tak jak było w treści oferty a jeśli sprzedający będzie oczekiwał odesłania do Chin to ma przysłać opłaconą etykietę do nadania.

W treści oferty adres do reklamacji był podany taki:

komisbell_2-1725704872039.png

 


Konsultantom jest póki co jedynie bardzo przykro, że nie udało się rozwiązać problemu a sprzedający:

komisbell_1-1725704812776.png


W sumie to się dziwię, że oni w ogóle odpisują skoro ich przygoda z Allegro i tak jest już zakończona. Mogliby to olać i nic nie odpisać to przynajmniej teściowa odzyskałaby kasę z AP bo teraz tak naprawdę nie wiadomo jak to się zakończy...


No po prostu PORAŻKA 🙈

Co do złota - aż strach się bać co oni by wysłali jeśli ktoś by to faktycznie kupił na nieświadomce i jak wtedy wyglądałaby reklamacja 😐

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@werner_gallery jak dodałeś do katalogu, a musiałeś to wyraziłeś zgodę na niegraniczone wykorzystanie przez innych sprzedawców, gotowych ofert z opisem i zdjęciami 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

to wina allegro, regulaminu serwisu i produktyzacji

udzieliłeś licencji allegro z której korzysta Chińczyk 🙂

oznacz moderatorów

-SuperMario-
#8 Zapaleniec#

Ja mam ofertę co jest 7 razy skopiowana przez 7 różnych sprzedawców z chin. Wszystkie konta ze statusem założenia firmy mniej niż miesiąc. Chiny kradną wszystko. Allegro nic nie zrobi bo się boi chińskiej mafii Triady.

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@werner_gallery Proszę, abyś zaczekał na odpowiedź w zgłoszeniu mailowym. 

   Wiktoria
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@w_kiwi Przecież takie konta jak wskazane w tym temacie powinno się banować z automatu.
Proszę spojrzeć:
https://allegro.pl/oferta/pergola-pergole-drewniana-kwietnik-krata-przejscie-16435990449

Pergola z Chin, wysyłka 3 dni robocze i cena z dostawą 71,97 zł

Nie szkoda Wam pieniędzy z AP?


EDIT - to jeszcze lepsze 🙈
https://allegro.pl/oferta/zloty-lancuszek-galibardi-100-gram-zloto-585-16434076041

oznacz moderatorów

bosek_2804
#8 Zapaleniec#

Czemu banować ? Przecież Allegro oficjalnie zmienia się na Allegro China.  Po niewypałach Czechy, Słowacja i wkrótce Węgry, otworzyli na nas cały rynek Azjatycki, który wykończy 99% polskich firm importujących z ...Chin. 

 

W branży motoryzacyjnej widać już zalew kradzionych ofert z naszymi Polaków fotografiami i opisami, ale cena nie 76 zł a 35 zł. 

 

Kolejka firm, które będą ogłaszały bankructwo przez wpuszczenie tu Chińczyków będzie bardzo długa.

 

To działanie na szkodę Polaków i bezpieczeństwa kraju. Kasa za promowanie ofert od Chińczyków bardziej opłaca się niż prowizja od sprzedaży. 

oznacz moderatorów

-SuperMario-
#8 Zapaleniec#

Wystawiają wam chińczyki faktury jak zamawiacie towar na firmę ?

oznacz moderatorów

cztery_bez_atu
#13 Ambasador#

Nie mam z tym problemu. Podajesz niezbędne dane i otrzymujesz fakturę.  Ja od " mojego " Chińczyka z którym handluję już kilkanaście lat, chociaż ostatnio coraz mniej, mam fakturę na każdy zakup.

oznacz moderatorów

SpeedyGonzalezz
#10 Popularyzator#

@bosek_2804 Aby do grudnia, aż wejdzie GPSR - to się trochę Chińczykom urwie

--------------------------------------------------
Najszybsza mysz w całym Meksyku
oznacz moderatorów

Halfrunt
#19 Nestor#

@komis-bell  w tej cenie to kupiłbym 3,5 uncji złota czystego 99,99% nieźle sobie policzyli za zrobienie łańcuszka  

oznacz moderatorów

SpeedyGonzalezz
#10 Popularyzator#

@komis-bell "EDIT - to jeszcze lepsze 

https://allegro.pl/oferta/zloty-lancuszek-galibardi-100-gram-zloto-585-16434076041

Sprzedaje złoto i nie wystawia faktury? To już nawet nie jest śmieszne, to kryminał. 

--------------------------------------------------
Najszybsza mysz w całym Meksyku
oznacz moderatorów

agg75
#2 Obserwator#

Taka sama sytuacja dotyczy użytkownika shuaizhaizbu28. Trafiłam na niego przeglądając oferty i rozpoznałam ogłoszenia widziane u innych sprzedawców, m.in. @werner_gallery, @diamentkrak2  i wielu innych. 

oznacz moderatorów

Crow_Empire
#13 Ambasador#

Kiedyś zgłaszałem takiego chińczyka, który w 100% przekopiował opis, ukradł zdjęcia polskiemu producentowi, ale Allegro nic z tym nie zrobiło. Chińczyk dalej sobie "sprzedawał" produkty producenta, któremu ukradł opis i zdjęcia. Rozmawiałem z tym producentem i pisał mi, że jest bezradny, bo Allegro nic z tym nie robi. Producent sprzedaje swoje wyroby we własnym zakresie, więc ten chińczyk nie mógł skutecznie sprzedać tych produktów nikomu.

 

Regulamin Allegro zabrania takich praktyk, ale mimo zgłoszeń nic z tym nie robi. Nie wiem co tutaj się dzieje.

oznacz moderatorów