anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

kupił na raty i chce zwrotu pieniędzy na konto

intersfera
#10 Popularyzator#

Klientka kupiła przedmiot na raty po 2h piszę i-mail (nie zgłasza oficjalnie zwrotu) że chce anulować zakup i żebym jej zwrócił pieniądze na konto.

Odpisałem że zwrot mogę zrobić ale wyłącznie przez allegro bo wtedy dostane zwrot prowizji.

Wkurzyła się i wystawiła komentarz Negatywny bo nie chcę wrócić jej pieniędzy na konto.

Zgłosiłem sprawę do allegro a oni nie usuną komentarza  bo kupująca stwierdziła że jestem nie miły 

jak to rozwiązać?

oznacz moderatorów
114 ODPOWIEDZI 114

intersfera
#10 Popularyzator#

Moim zdaniem w dzisiejszych czasach allegro powinno wprowadzić też "PROGRAM OCHRONY SPRZEDAJĄCYCH" 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@la_nika Po zgłoszeniu komentarza, odpowiedni dział Allegro odmówił jego usunięcia, ponieważ ocena nie naruszała zasad. Po upublicznieniu sprawy nagle okazuje się, że komentarz jednak naruszał zasady, mało tego, kupująca otrzymała ostrzeżenie. Za to, że odstąpiła od umowy, za to, że wspomniała o tym, że sprzedawca był niemiły, za to, że zgodnie z prawdą wspomniała o odmowie zwrotu środków na konto? To nie pierwszy przypadek, gdy po odmowie usunięcia oceny jest ona jednak usuwana po zgłoszeniu na forum. Zastanawiające. Kupująca mogła wziąć kredyt, mogła odstąpić od umowy i mogła domagać się przekazania jej zobowiązania na własne konto w celu rozliczenia się z bankiem.

oznacz moderatorów

intersfera
#10 Popularyzator#

xyz96 

Po pierwsze oficjalnie zgłosiła zwrot o 22:00 (a negatywa wystawiła o 13:45)

Po drugie byłem bardzo miły i grzecznie wyjaśniłem że zawsze zwracam przez AF

Po trzecie w komentarzu dała 1 gwiazdkę za zgodność towaru z opisem a nawet go nie dostała (samo to jest już nadużyciem) 

Pominę fakt że wystawiła negatywa po 4h od zakupu gdzie ja mam i tak czas 14dni na zwrot pieniędzy obojętne w jaki sposób.

Widzę że nie jest Pan sprzedawcą więc nie wie Pan ile czasu i nerwów nas kosztuje utrzymanie sprzedaży na wysokim poziomie i naprawdę żaden szanujący się sprzedawca nie sprzedaje po to żeby oszukać czy wyrolować klienta.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@intersfera  Nie trzeba otrzymać towaru, aby móc wystawić gwiazdki za zgodność z opisem - takie stanowisko przedstawiało też Allegro. Klient mógł zapoznać się z produktem gdzieś indziej. Regulamin nie określa minimalnego czasu na wystawienie oceny, można ją wystawić zaraz po zakupie. Jej zdaniem sprzedawca nie był miły - zgodnie z regulaminem ma prawo do subiektywnej oceny. Nie trzeba być sprzedawcą aby móc oceniać sprawy zgłaszane na AG.

oznacz moderatorów

intersfera
#10 Popularyzator#

xyz96 

No to wygląda na to że allegro musi zmodyfikować regulamin bo na logikę jak można oceniać coś czego fizycznie nie widziało się. 

Czyli sugeruje Pan że jako sprzedawca żeby wyeliminować konkurencję mogę od każdego coś kupić po godzinie zgłosić zwrot i od razu wystawić negatywa bo sprzedawca był nie miły i zwrócił pieniądze po 24h. 

Gdyby allegro akceptowało takie poczynania kupujących było by zawalone pozwami sądowymi 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@intersfera Nie sugeruję, że jako sprzedawca w celu wyeliminowania konkurencji możesz celowo wystawiać negatywne komentarze, ale jako kupujący możesz nabyć produkt, po godzinie albo nawet po minucie odstąpić od umowy i zaraz po tym wystawić ocenę, także negatywną, także za to, że sprzedawca był niemiły. Ocena nie może naruszać postanowień regulaminu, a tam nie ma określonego czasu minimalnego na wystawienie komentarza. Możesz w komentarzu napisać, że zwrot wpłaty trwał długo, to też nie narusza zasad, podobnie jak stwierdzenie, że sprzedawca nie chciał oddać wpłaty bezpośrednio na konto.

oznacz moderatorów

intersfera
#10 Popularyzator#

xyz96

No tak dlatego uważam że regulamin jest do poprawki bo według tego samego regulaminu mam czas 24h na odpowiedź na jakiekolwiek pytanie od klienta ja to zrobiłem od razu i może mój błąd bo dostałbym negatywa na drugi dzień 😅

oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

"mógł zapoznać się z produktem gdzieś indziej."😄😄😄

Przestań ośmieszać się , przy okazji moje gratulacje - ten kawal jest nie do przebicia.😎

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@aragil Wielokrotnie już pisałaś tu głupoty aż do tego stopnia, że próbowałaś podważać stanowisko UOKiK, a nawet zapisy ustaw - bardziej nie da się ośmieszyć, raczej trzeba się ulitować na tobą. Tak, mógł się zapoznać z produktem gdzieś indziej i może ocenić zgodność z opisem na tej podstawie. Jeśli tego nie rozumiesz, to twój problem, duży problem,

oznacz moderatorów

intersfera
#10 Popularyzator#

xyz96 

Ale niby gdzie? i na jakiej podstawie ? 

Wytłumacz logicznie jak można ocenić przedmiot zakupiony przez internet przed jego otrzymaniem. Przecież nawet jeżeli znajdzie coś podobnego w markecie na 100% nie będzie to to co sprzedawca wysłał. Chyba że sprzedawca napisze w aukcji że towar był zakupiony w tym konkretnym sklepie 

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@intersfera Nie można oceniać czegoś czego się nie widziało. Kupując identyczne auto w jednym salonie, twój samochód i tysiąc innych identycznych, będzie hulało bez zarzutów, a teściowej taki sam będzie się co chwila filcował i będzie królem lawet. Więc teściowa rozpowie że to szajs.🤣

oznacz moderatorów

intersfera
#10 Popularyzator#

pulkownik66 ale co to za przykład ? przecież kto kupuje auto na allegro przez kup teraz? a nawet jeśli to nie może go ocenić zanim do niego nie wsiądzie prawda czy prawda?

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@intersfera  To jest przykład jak każdy inny. Każdy!

i notoryczne trucie zadu, że nie próbując- można oceniać smak /bo komuś innemu nie smakuje/ jest po prostu śmieszne i żałosne.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@pulkownik66 Oj generał, zostaw teściową.😁

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@intersfera Zapytaj o to Allegro. Nawet tu, na tym forum osoba z moderacji pisała swego czasu, że można zapoznać się z przedmiotem w innym miejscu i na tej podstawie ocenić zgodność z opisem.

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

Ktoś z moderacji też się myli i to bardzo. Nie można sprawdzić takiej samej rzeczy w innym miejscu, bo wtedy ta rzecz, może mieć inny poziom drgań.🤣

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@pulkownik66 Na Allegro rzeczy się nie sprawdza, czyta opinie. Zakup trochę w ciemno.😁 Mi się zdarza sprawdzać w sklepie stacjonarnym, a kupuję na Allegro.

oznacz moderatorów

intersfera
#10 Popularyzator#

No i wiele osób tak robi sam nieraz szukałem np. spodni w sklepie stacjonarnym znalazłem te same o 50zł taniej na allegro i kupiłem ale to nie znaczy że mam wystawiać komentarz negatywny sprzedawcy przed otrzymaniem towaru 

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@pulkownik66 

W tych drganiach jest pies pogrzebany właśnie😀

Byłabym szczęśliwa, gdyby serwis zajął jednoznaczne stanowisko w kwestii "czego dotyczy ocena zgodności z opisem".

Marki/modelu/typu

czy raczej

Otrzymanego egzemplarza

???

 

 

oznacz moderatorów

intersfera
#10 Popularyzator#

xyz96

Jak dla mnie to nie normalne bo jeżeli sprzedaż jest wyłącznie wysyłkowa i danego przedmiotu nie ma nigdzie fizycznie do zobaczenia to jak można go ocenić przed faktycznym jego otrzymaniem ?

oznacz moderatorów