anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

kupił na raty i chce zwrotu pieniędzy na konto

intersfera
#10 Popularyzator#

Klientka kupiła przedmiot na raty po 2h piszę i-mail (nie zgłasza oficjalnie zwrotu) że chce anulować zakup i żebym jej zwrócił pieniądze na konto.

Odpisałem że zwrot mogę zrobić ale wyłącznie przez allegro bo wtedy dostane zwrot prowizji.

Wkurzyła się i wystawiła komentarz Negatywny bo nie chcę wrócić jej pieniędzy na konto.

Zgłosiłem sprawę do allegro a oni nie usuną komentarza  bo kupująca stwierdziła że jestem nie miły 

jak to rozwiązać?

oznacz moderatorów
114 ODPOWIEDZI 114

xyz96
#21 Demiurg#

@intersfera Jeżeli Allegro odmówiło usunięcia, komentarz pozostanie. Możesz sądownie, ale jeżeli w komentarzu nie ma kłamstw i pomówień, poniesiesz tylko koszty sądowe. Trzeba było oddać jej na konto - ona rozliczyłaby się z bankiem. Zwrot prowizji byś otrzymał po złożeniu odwołania i załączeniu potwierdzenia przelewu.

Nie nazywaj nikogo naciągaczem.

oznacz moderatorów

intersfera
#10 Popularyzator#

Problem w tym że działam w dropie zaraz po zakupie zleciłem i opłaciłem wysyłkę napisałem do hurtowni żeby anulowali ale nie dostałem jeszcze odpowiedzi no to, jak mam przelać jej kasę skoro nie wiem czy nie uda się anulować wysyłki. Jak okaże sie że oni wysłali ja jej wrócę kasę i ona odbierze paczkę to będę w plecy. Już o nic nie chodzi tylko negatyw wystawiony złośliwie bo nie zgodziłem się zwrócić pieniędzy na konto. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@intersfera Może "odstresować' się i oswoić z takimi klientami!😁

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@intersfera było podesłać klientowi to

Jeśli zdecydujesz się zwrócić towar zakupiony na raty:

  1. Wybierz opcję [zwróć część lub całość zakupu]. Znajdziesz ją w szczegółach Twojego zakupu.
  2. Wypełnij dane i kliknij [odstępuję od umowy].
  3. Odeślij sprzedającemu zwracane przedmioty. Jeśli sprzedający potwierdzi zwrot oraz zwróci środki poprzez Allegro Finanse, zostaną one przekazane bezpośrednio na rachunek pożyczkodawcy powiązany z kredytem.

A tak byłeś niemiły i masz za swoje 🙂  Odpowiedz na komentarz lub sprawę do sądu 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

intersfera
#10 Popularyzator#

Byłem miły bo napisałem że zwrócę przez allegro 

Na komentarz odpisałem a jeżeli allegro go nie anuluje to oddam sprawę do sądu bo nie dam sobie pomiatać byle naciągaczom 

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@intersfera 

Nie używaj słowa "naciągacz", jak Ci już dwukrotnie sugerowano. Nawet uwzględniając rozbuchaną do absurdu ochronę konsumentów, ten przypadek się nie kwalifikuje.

"Rozmyślacz" - i owszem. "Naciągacz" - w żadnym wypadku. A przynajmniej nie na Twoją szkodę. Jeśli zwrócisz pieniądze i będzie tak, jak pisze @kostas11 , czyli dostanie je pożyczkodawca a nie klientka, i wtedy klientka wydrze paszczękę "gdzie są moje pieniądze!", wtedy zgodnie z zasadami logiki i doświadczenia życiowego będziesz mógł tak pomyśleć.

Tylko pomyśleć, nie napisać publicznie.

 

 

 

 

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@msniezek 

Macieju!

Pogdybajmy świątecznie, jeśli masz chwilkę...

A gdyby rzeczony komentarz nie zawierał zwrotu "niemiła obsługa" i koncentrował się na braku zwrotu na konto klienta (który nie zapłacił ani grosiczka), czy Allegro podeszłoby inaczej do wniosku o usunięcie?

Tak? Nie? Być może? To nie ma znaczenia? To mogłoby mieć znaczenie?

No ciekawa jestem bardzo...

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Może domagać się zwrotu na konto. To jej zobowiązanie, jej pożyczka, jej umowa z bankiem, jej decyzja.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@xyz96 możesz mieć racje ale trzeba zapoznać się z umową kredytową bo właścicielem towary jest bank do momentu spłacenia rat, i mogą być tam kruczki, bo w ten sposób można wyrywać kasę bez oprocentowania, lepsze niż kredyt w banku 🙂

Nie bez potrzeby w pomocy jest że należy konać zwrotu przez system i kasa wraca na konto banku i trzeba rozwiązać umowę.

Choć z drugiej strony nie ja jako sprzedawca jestem stroną w umowie kredytowej 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

intersfera
#10 Popularyzator#

Dokładnie 

I teraz takich naciągaczy może być więcej 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@kostas11 Sprzedawca nie ma obowiązku zwracać wpłaty przez Allegro Finanse, może zwrócić na konto. Nie spotka go żadna kara za taki zwrot. Kupujący nadal płaci raty lub oddaje wszystko i rozwiązuje umowę. To może być luka pozwalająca na uzyskanie kredytu zero poza Allegro.

oznacz moderatorów

intersfera
#10 Popularyzator#

Ale moja decyzja że wracam kasę przez allegro bo nie chce mi się wysyłać potwierdzenia przelewu do allegro żeby dostać zwrot prowizji. I właśnie za to negatyw że nie przelałem na konto pieniędzy których i tak jeszcze nie wypłaciłem z allegro bo to wszystko działo się w ciągu 5h 

oznacz moderatorów

intersfera
#10 Popularyzator#

Nie może bo według regulaminu allegro mam obowiązek zwrócić przez allegro, chyba że się zdarzy (a miałem takie sytuacje ) że kwota była za duża np. kilka tysięcy i nie miałem tyle na AF bo mam ustawione wypłaty codziennie a nie codziennie mam sprzedaż na takim poziomie to zwracam kasę przelewem ale to jest bardzo sporadycznie. Bo wtedy wyłączam automatyczne wypłaty i w 2-3 dni nazbiera się.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@intersfera A nie jest zalecane przez AF? Obowiązek to raczej nie.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@intersfera Mylisz się. Nigdzie w regulaminie nie jest napisane, że masz obowiązek zwracać wpłaty przez Allegro. Zwracanie zwykłym przelewem nie jest zabronione.

oznacz moderatorów

intersfera
#10 Popularyzator#

Ktos wyżej pisał że w pierwszej kolejności mam tak zrobić.

Poza tym w momencie zgłoszenia zwrotu dostaje info od allegro: 

Co musisz teraz zrobić?

  1. Przejdź do zamówienia i zwróć kupującemu płatność. Masz na to 14 dni kalendarzowych, jednak spróbuj to zrobić jak najszybciej – szybszy zwrot to lepsze doświadczenie zakupowe dla Twoich klientów. Jeśli nie masz środków na saldzie, napisz do kupującego z prośbą o jego numer konta.
  2. Zaktualizuj stan dostępnych sztuk na  
  3. Złóż wniosek o zwrot prowizji (znajdziesz tę opcję na  

W sumie to ona nawet nie dała numeru konta i żądała zwrotu od razu na konto a jak napisałem że zwrócę przez allegro to wystawiła negatywa 😜

A mogła zadzwonić pogadać wytłumaczyć jakoś się dogadać może inaczej by się to skończyło i nie było by tematu sama sobie jest winna.

oznacz moderatorów

intersfera
#10 Popularyzator#

Wygląda na to że teraz każdy może wziąć na allegro co chce na raty 0% i po 2h żądać od sprzedawcy przelewu na konto bo jak nie to negatyw.

Bo dokładnie tak to u mnie zaistniało.

Dlatego że nie zgodziłem sie na zwrot przez allegro dostałem negatywa i allegro nie usunie tego komentarza bo dostałem po 1 gwiazdce gdzie odpisywałem kupującej na bieżąco i cała sprawa od momentu zakupu do momentu wystawienia negatywnego komentarza trwała 5h 

oznacz moderatorów

intersfera
#10 Popularyzator#

No to ludzie po co brać kredyty w banku skoro można wziąć kredyt 0% przez allegro 

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@intersfera  Nie wiem co tak Cię bolą te raty? Masz obowiązek zwrócić wpłatę i tego się trzymaj. Nie Twój problem skąd klient bierze kasę na zakupy.

_____________
Kama
oznacz moderatorów