anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

kupujący z prywatnego konta powołuje się na pracownika allegro.

MAMY ROZWIĄZANIE!
HiveEjc
#8 Zapaleniec#

Jakiś czas temu sprzedawałem części komputerowe na allegro. procek, ramy, zasilacz obudowe mobo itp. Po jakimś czasie od zakupu odezwał się do mnie kupujący płyty, że chciałby zwrócić towar, bo jak twierdzipomylił mu się socket i nie pasuje do jego procka... No cóż zdarza się. Stwierdziłem, że przyjmę zwrot. Koszt płyty to 650 zł

Tu przyznam, że popełniłem błąd, bo nie zrozumiałem dokładnie jak chce ten zwrot zrealizować i myślałem, że wyśle do mnie wysyłkę pobraniową jedynie w koszcie transportu, a ja mu wtedy zwrócę pieniądze jeśli sprawdzę, że wszystko ok. Okazało się, że koleś sobie wymyślił, że wysyłkę pobraniową wyśle na kwotę 600 zł do zapłaty z uwagi na moje straty... Reasumując mam odebrać płytę ze zwrotu za pobraniem, nie wiedząc nawet co jest w środku, ani czy jest coś uszkodzone. Zweryfikowanie tego zajmie cały dzień o ile w ogóle mam części.

Gdy zorientowałem się po czasie, co się stało paczka została już nadana. W trakcie rozmowy gdy zrozumiałem co się dzieje nie byłem przekonany do odbioru przesyłki. W tym momencie koleś zaczął podawać się za... pracownika Allegro! Śmierdzi mi to okrutnie #oszustwo , i w pewnym momencie zgłaszam się do czatu allegro z pytaniem czy ten i ten człowiek to faktycznie pracownik, bo za takiego się podaje. Sam mi sugeruje żeby odezwać się do czatu wsparcia. Support odpowiada mi, że mam nie odbierać paczki a Oni zakładają zgłoszenie. Wydaje się logiczne, sprawa zamknięta wysyłam mu screena, że coś nie halo. Niestety po zakończeniu czatu jego treść jest dla mnie niedostępna. mam tylko jednego screena.

Myśle, że wszystko kończy się ok. nie straciłem kasy. ALE TO NIE KONIEC.

Okazuje się, że typ zakłada spór na allegro. Potwierdza się to faktycznie pracownik(siedzę teraz na sporze ja - pracownik i inny pracownik to ma niby rozstrzygać co jest komiczne). Chłop dosłownie nabija się ze mnie, że czyta moje zgłoszenie wysłane do innego faceta i że "załączniki mi się nie wgrały :)" W życiu nie byłem świadkiem by ktoś tak przekraczał swoje kompetencje i jawnie w dyskusji.

Na ten moment napisałem w tym zgłoszeniu, że proszę o kontakt do kogoś wyższego stopniem, bo nasza korespondencja jest dosłownie przeglądana przez osoby trzecie. To jest kabaret. Jestem teraz na etapie poszukiwania kontaktu do kogoś na górze by to zgłosić.

wrzucam folder z dysku google, bo jest tego za dużo żeby się nie pogubić [edycja]

oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21
HiveEjc
#8 Zapaleniec#

widzę, że zniknął jakimś cudem materiał dowodowy 🙂 [edycja]

oznacz moderatorów
HiveEjc
#8 Zapaleniec#

widzę, że link ze screenami znika po raz drugi 🙂 [edycja]

oznacz moderatorów
ALL-DA
#13 Ambasador#

@HiveEjc  napisał(a):

widzę, że link ze screenami znika po raz drugi 🙂 [edycja]


@HiveEjc  wrzuć może same screeny tak jak zrobiłeś na wykopie, nie będą mieli pretekstu by go usuwać


Dobrze by każdy mógł się zapoznać z patologiami proponowanymi przez pracowników allegro

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@ALL-DA jest wrzucony gość z allegro przeprosinki napisał nadostawało mu się po zbóju odszkodowanie sie należy od allegro za złamanie np rodo, tajemnicy korespondencji  etc

oznacz moderatorów
ALL-DA
#13 Ambasador#

@Client:109840791 @HiveEjc Dlatego powinno się upubliczniać takie przypadki i zgłaszać do odpowiednich instytucji jak UOKIK i UODO.

Tacy ludzie z taką mentalnością w taki sposób ludzie rozpatrują wnioski Allegro Protect , nakładają ograniczenia.

 
Codziennie wykorzystują swoją pozycję dominującą by wymuszać działania do których nie ma uprawnień i są kryci przez portal

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/czy-pracownik-allegro-ma-prawo-kwestionowa...


więc niech nie dziwi że pracownik zrobił to w swojej sprawie.


Ukaranie pracownika możemy włożyć między bajki, jego prywatne konto normalnie funkcjonuje, nawet nie otrzymał żadnych ograniczeń za nadużycia i wykorzystywanie swojej funkcji.

 

oznacz moderatorów
ALL-DA
#13 Ambasador#

@az1rael  napisał(a):

@ALL-DA jest wrzucony gość z allegro przeprosinki napisał nadostawało mu się po zbóju odszkodowanie sie należy od allegro za złamanie np rodo, tajemnicy korespondencji  etc


@az1rael  naprawdę sądzisz ze został wyrzucony ?


Według mnie jakiekolwiek ukaranie pracownika możemy włożyć między bajki.
Jego prywatne konto z którego dokonywał tej akcji normalnie funkcjonuje, nawet nie otrzymał żadnych ograniczeń za nadużycia i wykorzystywanie swojej funkcji.

Temat został zamieciony tak ja zostały usunięte linki przez moderatorów @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@ALL-DA nie wyrzucony pracownik tylko wrzucony w domysle screen na wykop czy tam link do przeprosin pracownika korpomowa

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@ALL-DA Aby nie było tutaj żadnych wątpliwości, chciałabym zauważyć, że usunęłam wyłącznie link prowadzący do zewnętrznego dysku autora. Link do wątku na Wykopie jest i będzie dostępny. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

Cześć @HiveEjc, materiał dowodowy nie zniknął cudem, tylko ja go usunęłam, bo prowadzi do stron zewnętrznych, czego tutaj nie praktykujemy. Dokładnie przeczytałam korespondencję, którą tutaj dołączyłeś i chciałabym Cię bardzo przeprosić za tę sytuację. Rozmawiałam już z przełożonym tej osoby, która jeszcze dziś podejmie właściwe działania w stosunku do naszego pracownika. Jeśli chodzi natomiast o rozwiązanie kwestii samego zwrotu to kontynuuj proszę dyskusję w tej sprawie. Widzę, że poprosiłeś o wsparcie Allegro, więc już działam aby nasza wypowiedź pojawiła się tam najszybciej jak tylko to możliwe. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
starling_shop
#14 Krzewiciel#

@_HolaOla_ czy wasi szefowie nadal nie widzą do jakiej patologii na tym portalu doprowadzili? już nie oszukują tylko przeciętni cwaniaczkowie tylko nawet wasi pracownicy... to chyba świadczy o wybitnie złym zarządzaniu firmą....

oznacz moderatorów
ALL-DA
#13 Ambasador#

@starling_shop  napisał(a):

@_HolaOla_ czy wasi szefowie nadal nie widzą do jakiej patologii na tym portalu doprowadzili? już nie oszukują tylko przeciętni cwaniaczkowie tylko nawet wasi pracownicy... to chyba świadczy o wybitnie złym zarządzaniu firmą....


@starling_shop obawiam się że wiedzą ..i liczą pieniądze jakie zarabiają na tej patologii.

Na tych patologiach tracą tylko sprzedawcy i uczciwi kupujący
..więc dlaczego szefów allegro jak i szarych pracowników którzy są bezkarni, kryci przez portal gdy naruszają prawo ma to obchodzić.

oznacz moderatorów
HiveEjc
#8 Zapaleniec#

Oby faktycznie tylko wyciągnięto jakiekolwiek konsekwencje, bo to co tu się stało to serio nieśmieszny żart.

oznacz moderatorów
cFiat
#12 Orędownik#

Uśmiałem się po pachy  "tylko ja go usunęłam, bo prowadzi do stron zewnętrznych, czego tutaj nie praktykujemy. " wystarczy zajrzeć w inne wątki na tym forum gdzie się roi pełno od wszelakich linków i jakoś nikt ich nie usuwa. Taka sugestia ten pracownik powinien zostać wyj... na zbity pys... z wpisem do akt za takie wykorzystywanie stanowiska. Aż sobie cały wątek zarchiwizowałem i Pani odpowiedź jak by ktoś czasem ktoś nie wpadł na taki sam pomysł.

oznacz moderatorów
HiveEjc
#8 Zapaleniec#

Gdyby ktoś chciał przeczytać cały wpis razem ze screenami zapraszam na wykop. Tam jest wszystko i jeszcze więcej. Z hasztagiem Allegro i dzisiejszą datą. Nie powinno być problemem tego znaleźc.

oznacz moderatorów
cFiat
#12 Orędownik#

zapodaj linka bo ja się w tym nie orientuje 

oznacz moderatorów
HiveEjc
#8 Zapaleniec#
oznacz moderatorów
cFiat
#12 Orędownik#

Ja to wogle nie wiem po co przyjmujesz zwrot skoro wcale nie ma do tego prawa, pogoń typa na drzewo. Towar sprawny i z tego co zrozumiem to mu coś tam nie zablangało to nich sobie teraz sam wystawi. 

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

Odpowiedź na bzdurne roszczenia kupującego jest prosta koszty zwrotu zawsze ponosi kupujący zgodnie z ustawą, więc może sobie paczkę pobraniową w zadek wsadzić

oznacz moderatorów