anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujacy zamówił towar, ale na zdjeciu w tle jest cos jeszcze co skutecznie wymusza w dyskusji

Dr_evolutio
#7 Wielbiciel#

Wiem że nic to nie da ale wypiszę żale i jakie akcje dzieją sie na tym małpim straganie!

Typ kupił od mnie towar

Aukcja była trochę pomylona:

na zdjęciach były 2 pady kamera i gry

a w opisie:
4 pady kamera i gry


dodatkowo dopisane że opakowania widoczne na foto są w złym stanie i ich nie dorzucam....
pady były wyeksponowane w specjalnej podstawce do nich którą miałem i w której robie zdjęcia aby dłońmi nie trzymać towaru...


typ robi mi dyskusję i żali sie gdzie są pudełka i czemu mu nie wysłałem podstawki
ja z rozterki napisałem chłopu że sorry i doślę towar

ale patrzę w opis a tam info że opakowań nie dołączam a w opisie że 4 pady, kamera i gry


*(w dyskusji oczywiście batalia, chłop jakiś odklejony bo bez jego emaila nie mogłem mu paczkomatu wysłać, to poprosił allemałpe do rozmowy(czyli poprosił allegro o pomoc),
małpiszon mówił do typa, no że bez emaila sie nie da, na co typ, że łopanie jak to , to weź na adres wyślij...)


Ciul poszło na adres, ale dodałem ze troche mnie w bład wprowadził bo ofertą sprzedaży było to co w opisie a nie mój ekspozytor do towarów i wysłałem mu dwa brakujące pady


[edycja] kazał mi wysłać najpierw podstawke, a później stwierdził ze mam kase chłopu oddać bo chłop se kupił od kogoś taką podstawkę...
gdzie dalej tłumaczę:
w opisie:
W skład zestawu: 2x pad taki, 2x pad inny, 1x kamera, gry, pudełka zniszczone nie wysyłam (niema tu mowy o podstawkach i innych stolikach czy ciul wie co jeszcze było w tle...)

a małpiszon już odleciał całkiem i wysłał chłopu wniosek z ochrony kupującego no i kupujący go wypełnił...


i bądź tu mądry... allegro to moje jedyne źródło utrzymania, dodatkowo mam pełno kosztów i jak mi je zablokują za zablokują na pewno to się [edycja] a nie wyjdę na prostą...
wysłałem do allegro 20 email aby cos z tym zrobili bo chłop ma całe zamówienie i chciał mi sprzątnąć rzeczy z tła... dobrze że dziecka, kobiety i domu nie było w tle bo juz bym był samotnym bezdomnym i pewnie z alimentami....

oczywiście allegro milczy....


Ma ktoś pomysł albo jakiegoś ziomka w moderatorach bo to jest dramat, komedia czysta groteska....

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Dr_evolutio pierwsze co to zmień (nie) śmieszny  styl języka . Z opisu tutaj śmiem sądzić, że użyłeś podobnych słów w kontakcie z kupującym. Jak możesz podaj link do oferty. Bo z Twego opisu trudno wywnioskować co było na zdjęciu a co w opisie.

Kupujący złożył reklamacje a Ty ją uznałem odpisując

"napisałem chłopu że sorry i doślę towar"

 

oznacz moderatorów

Dr_evolutio
#7 Wielbiciel#

to nie jest nie śmieszny język to płacz przez frustrację... inaczej nie da się tego opisać .... A groteskowy styl wypowiedzi to po prostu kolokwialne szydzenie z sytuacji bo wiem że chodź bym się zesrał im na klatę i tak skończy się blokadą konta albo wysępieniem towaru nie opisanego w opisie....

oznacz moderatorów

Dr_evolutio
#7 Wielbiciel#

https://allegro.pl/oferta/2x-kontroler-move-kamerka-gry-zestaw-okazja-12358860467?snapshot=MjAyMi0wN...

nic nie chcę gadać ale największy sklep na allegro w tle przy sprzedaży padów ma telewizor z ss z gry i wątpię że ktoś im założył sprawę o brakujące 50" cali w paczce....
praktycznie jeśli typ finalnie ugra coś na mim sporze to od razu wykupuje wszystkie ogłoszenia z towarami w tle i przedstawiam tak samo opis w sporze jak typ u mnie...

allestragan nadaje sie już powoli do tvn sprawa dla reportera ... tu sprzedający niema najmniejszych praw, ale patrząc na konkuręcję myślę że na polskim rynku w ciagu 10 lat zobaczymy wielkie roszady jeśli chodzi o pozycję sklepów internetowych, na allestraganie zostaną tylko najwięksi gracze z całą zgrają cebuli a na innych platformach małe firmy będą w spokoju handlować z normalnymi kupującymi


Co do czego miałem całkiem niedawno jeszcze podobną w komedie akcje.... typ kupił xbox'a no kurde nowy wręcz, zero śladów karton sraty baty, i akcja

typ robi spor, mówi konsola zalana przegrzana zesrana, pad nie taki sraki jakiś dowalony nie od tej konsol, mówi że ma filmy z rozpakowania że złodziej żem jest itp, no typa przeskalowałem ile się dało co prowadzi skąd jest gdzie ma dom działalność, co sprzedawała, co na lewo robi itp... napisałem do allegro osobno ze chłop urojony i że mnie oszukać chce i w dyskusji blefowałem ze też mam film z pakowania i świadków...  co do czego to typ zwątpił w swoją siłę i napisał w dyskusji że jego kolega mu zrobił kawał i zamienił pada na zapleczu na jakiś stary, a że konsola musię grzeje i psika wodą to już było nie istotne... i zakończył dyskusję,

i w tej sytuacji uratował mnie fart bo gdy by jakaś Allemałpa napisała że mam wysłać filmik z pakowania to bym się [edycja] typowi by dali formularz z ochrony kupujących a mi może by odesłał jakieś stare śmieci .... to teraz ja mam przy notariuszu pakować paczki czy liczyć że akurat [edycja] na mnie nie trafi ?

no ale to nie zmienia faktu że pseudo małpidoradca nie podchodzi do mnie logicznie w mojej dyskusji i tego na pewno nie zostawię płazem i pójdę z tym do sądu i tego właśnie doradcę pociągnę do odpowiedzialności o wymuszenie, mało tego no obsmaruje gdzie się tylko da tą sytuację bo to barbarzyństwo....

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@Dr_evolutio stosując tego rodzaju określenia w stosunku do doradców Allegro ryzykujesz na pewno blokadą wypowiedzi na Gadane. Prosiłbym, abyś zmienił język używany w tej rozmowie.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Dr_evolutio  To nie komedia, to są fakty.

Gdzieś w regulaminach napisano że zdjęcia mają być na białym tle i mają dotyczyć tylko oferowanego przedmiotu. Więc jeśli na fotkach był stolik to też powinieneś stolik wysłać. Dobrze  że kupujący stolika nie chciał.

ps.  żony nie chciał bo pewnie ma swoją...

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@br. hmm... nie wpadłem na to żeby na fotkach umieścić swoją kobitę .... może by kto chciał jako dodatek 😁

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@Dr_evolutio zdjęcia w ofercie są częścią opisu, tak samo jak tekst. Umieściłeś w ofercie takie zdjęcie:

msniezek_0-1659086126664.jpeg

 

Na jakiej podstawie kupujący miałby wiedzieć, że czarna podstawka to "rzecz z tła" i "ekspozycja"?

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

Dr_evolutio
#7 Wielbiciel#

na takiej:

 

 

W skład zestawu wchodzi:

- 2x Kontroler move

- 2x Kontroler nawigacyjny

- Kamera sony

- Gry widoczne na zdjęciach

(ze względu na stan opakowań - towar sprzedawany w opakowaniach zastępczych!)

Polecam!

 

 

co w tym opisie jest nie jasnego ?
naprawdę kupującym wchodzicie w tyłek... ja mam im pisać dodatkowo że obrus, stolik i podstawka oraz aparat którym robie zdjecia itp nie jest ofertą sprzedaży ?

Nie wystarczy szczegółowy opis ?

a co z towarem który jest w opisie a niema go na zdjęciach ?


albo rybki albo akwarium

albo stosujemy sie do zdjęć albo do opisu
nikt nie proponował:
Albo podstawka albo Pady...

tylko barbarzyńsko zagrabić wszystko bez wyjaśnień!
Czy tu w końcu będę miał do czynienia z człowiekiem czy z korporacyjną maszyną ?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Strasznie jesteś zdesperowany a takie opisy to poprosił allemałpechłop jakiś odklejony, w dyskusji także używałeś takich określeń? piszesz że sprzedajesz i co masz pierwszą dyskusję? nie wiesz jakie są zasady wystawiania ofert?

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@Dr_evolutio jeżeli zdjęcia różnią się od opisu, prowadzi to do tego rodzaju nieporozumień. To do Ciebie należy dopilnowanie, żeby opis przedmiotu i jego zdjęcia były jednoznaczne, żeby nie było co do nich wątpliwości. Jeżeli podstawka jest przeznaczona dla tych padów - umieszczając ją na zdjęciu zasugerowałeś, że jest częścią zestawu.

ja mam im pisać dodatkowo że obrus, stolik i podstawka oraz aparat którym robie zdjecia itp nie jest ofertą sprzedaży ?

Nie sądzę, żeby którykolwiek kupujący sądził, że razem z padami kupi obrus, ale jak najbardziej możesz takie zastrzeżenie umieszczać. Jednak oryginalna podstawka do padów, które są przedmiotem sprzedaży, to zupełnie coś innego, niż obrus.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

Dr_evolutio
#7 Wielbiciel#

Cena moze na to wskazywac gdyz cale zamowienie bylo kupione w cenie 2ch padow, minimalna cena podobnych zestawow to grubo ponad 300zl po 250 ja sprzedaje same 2pady move

A tu w zestawie kamera, gry, pady nawigacyjne

 

 

 

Noe jestem zdesperowany gdyz mam rodzine na utrzymaniu, kredyt, stracilem główna prace i jestem bez grosza bo wszystko mam w towarze na allegro i dodatkowo 2tys prowizji do zaplacenia, a zbliza sie koniec miesiaca i jak mi zablokuja allegro to jestem w ciemnej dupie.... kazdy by sie wkur#### gdy niedosc ze typ trafil okazje to jeszcze w dodatku sempi o byle co, i jestem 10000% pewien ze kupil to w celu odsprzedazy....

oznacz moderatorów

Dr_evolutio
#7 Wielbiciel#

Ja z checia zwroce mu gotowke za cale zamowienie i dziekuje dowidzenia ale dyskusja przestala na tym ze ja cos napisalem a moderator tylko odpisuje na prosbe kupujacego...

oznacz moderatorów

matYs307
#11 Animator#

Jako laik stwierdzam, że też doszukiwałbym się tej podstawki. Dopiero jak przeczytałem o czym piszecie to widzę, że nie w zestawie. Myślałem że z tymi mikrofonami jest razem.

oznacz moderatorów