anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

limit 5 ofert dla jednego produktu

SEVENMOT
#9 Pomysłodawca#

Allegro nie mam do was już siły !

Zapytanie odnośnie limitu 5 ofert dla jednego produktu.

Od 16 października połączysz maksymalnie 5 ofert z tym samym produktem z Katalogu - Aktualności Alle...

Proszę mi wytłumaczyć co mam zrobić:

Mam do wystawienia  śrubki do owiewek motocyklowych w różnych kolorach - dokładnie 6 (czarne, srebrne, złote, czerwone, niebieskie,  zielone.  Zawsze to było wystawione wszystko razem, łączyłem to wszystko w ofertę wielowariantową i było elegancko, ładnie i przejrzyście, i dla mnie i dla kupujących.) 

Teraz mogę wystawić tylko 5 ofert bo limit !

Czyli:

1. Mam stworzyć dla każdego koloru śrubki oddzielny produkt ? wtedy nie połączę ich w ofertę wielowariantową, i będzie jeszcze więcej produktów co wprowadzi dodatkowe zamieszanie, a chyba nie o to walczycie.

2. Czy może mam stworzyć jedną ofertę z tymi śrubkami, dać miniaturkę na której będą widoczne śrubki w wszystkich kolorach ("zaraz usuniecie bo zła miniaturka") i prosić kupujących o wiadomość do sprzedającego  jaki kolor ma zostać wysłany ? (cofamy się do średniowiecza)   

Po co wg. powstała opcja wielowariantu skoro nie mam jak jej teraz zastosować?

Proszę o odpowiedz na moje pytania bo nie mam juz zwyczajnie sił. Co chwile coś się zmienia, trzeba edytować oferty których stworzenie kosztowało kupę czasu, aby je dostosować do ówczesnych przepisów. A teraz dalej trzeba wszystko zmieniać, bo się co chwilę przepisy zmieniają. Wiecie ile to kosztuje czasu i pracy ! 

A sprzedaż stoi. 

Osobiście czuję sie zaszczuty waszymi ciągłymi zmianami, allegro przestaje być dla mnie wiarygodnym kontrahentem. 

Proszę o wyjaśnienia. 

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

 

oznacz moderatorów
24 ODPOWIEDZI 24

SEVENMOT
#9 Pomysłodawca#

@w_kiwi w wielu kategoriach jest parametr okreslajacy "kolor" wystawianego towaru. Logicznym sie wydaje rozwiazanie, aby max. liczba ofert w danym produkcie była przynajmniej rowna, liczbie mozliwych wersji kolorystycznych, pod warunkiem ze kazda oferta ma wybrany inny kolor. 

oznacz moderatorów

EElektryka_com
#11 Animator#

ale katalog GS1 to deklaracje przypisującego EAN, nikt tego nie weryfikuje, bo i jak. Co jak sobie ktoś napisze "Skarpetki w kolorze czarnym, czerwnonym albo niebieskim, niekiedy sweter w prążki"? Tak naprawdę ten katalog nikogo nie obchodzi, liczy się to co jest na produkcie. W Biedronce nawet nie wiedzą, ze jest jakiś katalog GS1.

oznacz moderatorów

www-lapkom24-pl
#9 Pomysłodawca#

To są te super rozwiązania dla kupujących, "ułatwiające i skracające czas wystawiania". Dawniej wystawienie podobnej aukcji " wystaw podobną", zajmowało bardzo dużo czasu, bo aż kilka lub kilkanaście sekund. Teraz takie aukcję wystawia się bardzo szybko, zazwyczaj to tylko kilka minut. Jak trzeba zmienić produkt i wyszukać pasujący, sprawdzić czy wszystko się zgadza, czasami napisać do allegro dlaczego aukcja nie chce się wystawić bo np. nieprawidłowy produkt itp, to czas wystawiania takiej aukcji skraca się do kilkunastu minut. Teraz jak trzeba będzie pouczać producentów że nie potrafią odpowiednio dobrać kodu EAN do swoich produktów i czekać na poprawienie przez tych kodów, to czas wystawienie aukcji skróci się jeszcze bardziej do kilku tygodni. 

oznacz moderatorów

cztery_bez_atu
#13 Ambasador#

Chyba miesięcy. Producent ma  w .....głębokim poważaniu że Tobie to nie pasuje, chyba że jesteś odbiorcą który " bierze " wszystko lub przynajmniej znaczną część tego co zostanie wyprodukowane.

Kiedyś wystawienie nawet ręczne 300-400 ofert za wieczór było normalką. Dziś wystawienie 10 jest sukcesem.

oznacz moderatorów

gelek7
#9 Pomysłodawca#

Prawdziwym powodem jest raczej to, ze allegro chce dokaldnie wiedziec co sie sprzedaje i w jakich cenach, aby wykosić pośredników i nawiązać współpracę z producentami 🙂 

oznacz moderatorów