anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Mój asortyment - gdzie tu poprawa?

atechnik_sklep
#13 Ambasador#

Wszedłem z ciekawości w "mój asortyment". Od razu chwalą się "Od teraz mozesz efektywniej pracować z Katalogiem produktów Allegro, szybciej zarządzać cenami, magazynem i wieloma innymi cechami oferty."

No i patrzę jaka to poprawa efektywności - klikam na cenę (by ją zmienić) i nie da się. Dalej musze kliknąć 3x by wprowadzić nową cenę - faktycznie poprawa ;).

Kolumna "cechy" - co to? Zajmuje tylko miejsce.
Kolumna "katalog produktów Allegro"  - po co? Poprzednio nie było źle - pod tytułem aukcji  Teraz wiersze są bardziej rozepchane i jeszcze więcej trzeba scrollować by zobaczyć, po co taka zmiana?

Dodalibyście widok kompaktowy i możliwość szybkiej edycji danych oferty a nie takie coś. Dalej wszystko sprowadza się do schowanej akcji "edytuj ofertę"  jakby nie można umieścić linku do edycji "na wierzchu".

oznacz moderatorów
60 ODPOWIEDZI 60

Dareltek
#9 Pomysłodawca#

Nie masz pojęcia o czy piszesz. Idealizujesz. Podam przykład: Prolech sprzedaje przewód na szpulce 100m a ja chcę sprzedawać po 1m, niestety allegro chce mi połączyć 100m z 1m i klientów wprowadza w błąd. Mam już negatywa z tego powodu.

oznacz moderatorów

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@Psychedelic99 Profeska? Ty chyba nie widziałeś naprawdę profesjonalnych systemów katalogowania produktów w e-commerce, skoro powtarzasz takie brednie. W porządnym systemie każdy użytkownik nie ma możliwości ot tak dodawania produktów i generowania syfu w katalogu. W porządnym systemie nie ma możliwości, by każdy użytkownik mógł zgłaszać zmiany do danego produktu i system nie wprowadza proponowanych zmian "bo tak". W porządnym systemie API służące do dodawania produktów nie leży i kwiczy od prawie 3 lat, gdzie jeden błąd w systemie jest naprawiany miesiącami.

Fajnie, że Allegro kradnie pomysły od konkurencji i implementuje je w kompletnie poroniony sposób. Bo tak, zalety rozwiązania istnieją, konkurencja to ma. Tylko od strony kogokolwiek, kto ma z tym śmietnikiem do czynienia dłużej niż 5 minut, to dostaje się napadów agresji i rzuca butelkami w ludzi.

I zapomniałbym, Allegro nie buduje katalogu produktów, tylko sprzedawcy. Oni tylko stworzyli wielki worek, do którego wszyscy wrzucają wszystko. Katalog, ja pitole. Gdzie może być 10 produktów o tym samym EANie. Co to jest za katalog produktów, skoro tam ktoś nawet unikatowości EANu nie uwzględnia? Praktycznie nie współpracują z producentami produktów, żeby zapewnić faktyczne dane produktów. To jest jeden wielki absurd.

Wiem, po co jest katalog. Tylko to jest bubel. U samych podstaw.

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Pełna profeska to by była, gdyby Allegro samo tworzyło produkty z prawidłowymi parametrami pobierając dane od producentów, a nie tworząc go rękami sprzedawców, którzy podają dane wyssane z palca. Poza tym, nie we wszystkich kategoriach produkty katalogowane są po EANie, tylko też po kodzie producenta czasami po numerze katalogowym czy ISBN. Mogę się założyć, że produkty nie posiadające EANu mają po prostu ściągnięty kod z generatora, bo nie każdy będzie płacił za pulę EANów tylko po to, żeby Allegro miało kod za darmo 🙂

Ten katalog to jeden wielki bajzel i mogę się założyć, że maksymalnie 20% katalogu posiada w pełni prawidłowe dane. Od samego początku mówiłem: płaćcie sprzedającym za poprawianie bubli, to porządek może będzie.

DarkStoorM_0-1651235505748.pngDarkStoorM_1-1651235562847.png

 

oznacz moderatorów

damianos99
#11 Animator#

nie zgodzę się, sprzedaję na kilku kontach i mam porządek w swoich ofertach, wiele razy poprawiałem dane w katalogu produktów i mam wszystko ładnie uzupełnione, ale ja mam ok. 200 produktów, jak ktoś jedzie na 1-2k produktów i więcej szczerze współczuję 😄 dla mnie wielkim plusem jest to, że mogę sam regulować parametry. Reasumując, wiem co to narzekanie w wydaniu Polskim, jest cała masa malkontentów, którym zawsze będzie pod górkę, wszystko źle, nie jest podane na tacy, jak najmniej pracy, etc., ja doceniam samo działanie całego systemu sprzedażowego Allegro, łatwy interfejs, wszystko działa perfekt jak dla mnie a błędy zawsze są i będą, od tego jest kontakt z Allegro i forum na którym można zgłaszać pomysły. Nikt nikogo tutaj na siłę nie trzyma, znam już takich co wypięli się na Allegro, uciekli budować strony internetowe spięte z portalem na C. lub odpalili sprzedaż na portalu na A. i jaki efekt? wrócili bardzo szybko 😄

oznacz moderatorów

Dareltek
#9 Pomysłodawca#

Jeśli do lipca nie splajtuję to wykupię Comarcha aby móc zarządzać towarem. Przy okazji pewnie sprzedam trochę towaru przez ten sklep i Allegro nie zarobi na tym. Niestety, myślą tylko o sprzedaży a ja też potrzebuję robić zakupy do magazynu. W Twój asortyment jest to praktycznie niemożliwe.

oznacz moderatorów

Frikolino_pl
#8 Zapaleniec#

Dodatkowo, wcześniej wchodziło się w 'MOJE OFERTY' i od razu widać ilość sprzedanych sztuk. A teraz najważniejsze, małym druczkiem, miniaturowa czcionka najważniejszej informacji - ilość wejść i ilość sprzedanych sztuk. Poza tym od razu się widziało błędnie połączoną ofertę, z błędnym nagłówkiem. Makabra z tym 'asortymentem' 

oznacz moderatorów

Frikolino_pl
#8 Zapaleniec#

Mój asortyment - dużo mniej czytelne niż "moje oferty". Wcześniej wchodziło się w 'MOJE OFERTY' i od razu widać ilość sprzedanych sztuk. A teraz najważniejsze, małym druczkiem, miniaturowa czcionka najważniejszej informacji - ilość wejść i ilość sprzedanych sztuk. Poza tym od razu się widziało błędnie połączoną ofertę, z błędnym nagłówkiem. Makabra z tym 'asortymentem'. 

Widzę tylko, że ktoś przekazuje nasze uwagi do "działu" a i tak nic z tym nie robią. 

oznacz moderatorów

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

Kolejny bubel Allegro 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Frikolino_pl dziękuję za podzielenie się opinią. Każdą Waszą uwagę i sugestię przekazujemy do osób zajmujących się tą zakładką. Twoje również przekazałam i będą brane pod uwagę przy wprowadzaniu zmian w wyglądzie zakładki. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

versus99
#7 Wielbiciel#

Kiedy bedzie można wznawiać oferty grupowo

oznacz moderatorów

damianos99
#11 Animator#

to miniaturowe wyświetlanie ilości sprzedanego towaru powinno zostać już poprawione na starcie asystenta, ktoś popsuł to co dobrze funkcjonowało

 

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/m%C3%B3j-asortyment-informacja-o-ilo%C5%9B...

oznacz moderatorów

damianos99
#11 Animator#

zrzut1 - można zmienić ze "sprzedano" na "SPRZEDANO", bardziej widoczne 😄

zrzut2 - można również całkowicie usunąć tekst "wizyty" oraz "obserwują"

damianos99_0-1651093778449.png

 

damianos99_0-1651094202951.png

 

 

 

oznacz moderatorów

damianos99
#11 Animator#

tak zostawiam, lepiej widoczne, SPRZEDANO i nic więcej tam nie potrzebuję, nie wyświetla się 🙂

damianos99_0-1651094348808.png

 

oznacz moderatorów

VolcanoGaming
#8 Zapaleniec#

W nowym "Mój asortyment" jest poważny błąd, gdy chcę odznaczyć produkt okno znika i nie można zatwierdzić

podam przykład, jestem w etykiecie utworzonej dla danego produktu, w tym przypadku OBUDOWA OBERON PRO GLASS. chcę usunąć produkt z tej etykiety, zaznaczam produkt, wybieram z dolnego paska ETYKIETY > OZNACZ OFERTY

 

VolcanoGaming_0-1651123664681.png

w momencie gdy klikam na fiszkę, chcę odznaczyć i następnie zatwierdzić, okno ....znika, nie ma możliwości zatwierdzenia operacji odznaczenia.

VolcanoGaming_1-1651123765533.pngVolcanoGaming_2-1651123851829.png

oznacz moderatorów

VolcanoGaming
#8 Zapaleniec#

już doszedłem w czym tkwi problem, całe okno operacyjne jak tutaj "Oznacz oferty" powoduje, że całą stronę z oknem możemy scrollować myszką, zaznaczyłem strzałką po prawej jak rozjeżdża się strona gdy prowadzimy operację na takim oknie. W momencie np. odznaczenia fiszki okno pozostaje w górnej części strony, ale nasza pozycja na stronie jest automatycznie scrollowana kilka stron w dół, to wszystko dokładnie zaznaczyłem strzałkami po prawej, wystarczy ręcznie scrollować w górę i wracamy do okna, można zatwierdzić. Ten problem nie występuje na wszystkich moich etykietach, jest losowy, w poprzedniej wersji nie było takiego problemu, okna "Oznacz oferty nie można było scrollować góra dół, strona się nie rozjeżdżała tak jak w obecnym przypadku.

VolcanoGaming_3-1651125612435.png

 

VolcanoGaming_0-1651125210607.png

VolcanoGaming_1-1651125237693.png

VolcanoGaming_2-1651125292872.png

VolcanoGaming_4-1651125657577.pngVolcanoGaming_5-1651125703461.png

 

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@VolcanoGaming, dziękuję Ci za zgłoszenie, przekazałam je do działu technicznego. Będziemy to analizować. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@Frikolino_pl Ja wypełniłem ankietę i dodali funkcjonalność, o którą prosiłem (ilość ofert dodana również na początku listy). Macie opcję wypełnienia ankiety, podajcie dokładnie czego potrzebujecie i co wymagałoby zmiany. Ktoś tam jednak słucha, o ile są skłonni daną zmianę wprowadzić. Trzeba ich ładnie przekonać, ot i tyle.

oznacz moderatorów

Newday5
#11 Animator#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Zniknęła opcja" Wystaw podobną" przywróccie i druga sprawa, poprzedni widok byl zdecydowanie bardziej przejrzysty, takze przez wieksze, wyrazniejsze oznaczenia. Teraz slabo widać sa za male. Do poprawy.

 

oznacz moderatorów

ALCkow
#13 Ambasador#

Raczej nie liczyłbym na poprawę. Będą przekazywać sugestie do "odpowiedniego działu" i na tym koniec, a nam powiedzą "bujajcie sie z tym"

oznacz moderatorów

damianos99
#11 Animator#

dokładnie tak, poprzednia wersja była dużo lepsza, widoczna ilość sprzedanego towaru, brak sprzedaży nie był opisany cyfrą 0 jak obecnie tylko myślnikiem, w mojej opinii ktoś kto tworzył lub zaakceptował pomysły z przesunięciem liczby sprzedanych przedmiotów na prawą stronę zmieszane z innymi danymi nie ma zielonego pojęcia jak pracować na takim systemie w sposób przejrzysty i optymalny, dramat przesunąć najważniejszy parametr ilości sprzedanego towaru w prawo, a w miejscu gdzie był wcześniej wrzucić większą czcionką odnośniki do katalogu produktów, edycji błędów, po co ??? przecież z tego korzystamy nie tak często i można było to umieścić po prawej z innymi opcjami widocznymi po rozwinięciu. Dramat, zamiast rozwoju mamy cofnięcie w temacie wygody obsługi i wskaźników interfejsu sprzedaży

oznacz moderatorów