anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Marki chronione - sprawdź co zrobić, by móc nadal wystawiać ich produkty na Allegro

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

Zmieniamy warunki wystawiania ofert produktów marek znajdujących się na liście, którą znajdziecie w Załączniku 1 do Regulaminu Allegro. 

Nowe zasady zaczną obowiązywać od 2 września 2024. Jednak już dziś możecie przygotować się do tych zmian.

Co się dokładnie zmienia

Będziecie mogli wystawiać oferty z produktami marek chronionych, tylko gdy macie konto firmowe i potwierdzicie znajomość Warunków Ochrony Marek. Zrobicie to w zakładce Ochrona Marek.

nat_not_0-1718620551686.png

Niezależnie od akceptacji warunków, możemy Wam uniemożliwić wystawianie nowych ofert, wznawianie zakończonych ofert i/lub usunąć Wasze aktywne oferty z produktami danej marki albo produktami wszystkich marek z listy. Zrobimy to, gdy dostaniemy zgłoszenie od uprawnionego podmiotu, że produkt z Waszej oferty jest nieoryginalny.

Możemy również nałożyć karę umowną w wysokości 2500 zł – zarówno za drugim, jaki i trzecim razem, gdy dostaniemy zgłoszenie o tym, że oferujecie nieoryginalny produkt jednej z chronionych marek.

Od decyzji o karze możecie się odwołać w ciągu 6 miesięcy w ramach reklamacji. Aby to zrobić, skontaktujcie się z nami i prześlijcie dokumenty, które potwierdzą, że produkt z Waszej oferty jest oryginalny. Po pozytywnym rozpatrzeniu odwołania, cofniemy nałożone na sankcje. 

Korzystając z kont zwykłych nadal będziecie mgli wystawiać produkty marek chronionych na Allegro Lokalnie.

 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
56 ODPOWIEDZI 56

pinsplash
#21 Demiurg#

@nat_not A co jeśli się okaże że przedmiot uprawniony się myli? Jak wyglada procedura? Jak wygląda rekompensata za utraconą niesłusznie sprzedaż? Pamiętasz oczywiście że były tu wątki o zakupach w hurtowniach na faktury itp gdzie sprzedający mógł udowodnić pochodzenie, a "podmiot uprawniony" milczał miesiącami...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@nat_not aha i co z "my friendami" i Allegro Lokalnie - tam też to obowiązuje?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@pinsplash Zapowiedziane zmiany nie dotyczą kont zwykłych wystawiających towary na Allegro Lokalnie.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Client:121447705
#9 Pomysłodawca#

@pinsplash Procedura? Na Allegro? Cóż to za banialuki? 🙂

"co z my friendami"

Polecam przeczytać uważnie ten fragment regulaminu: Załącznik nr 1 - Regulamin Allegro - Allegro.pl

W skrócie - jeżeli sprzedajesz jako firma z poza Europejskiego Obszaru Gospodarczego, lub wysyłasz towar z poza Europejskiego Obszaru Gospodarczego - to jest zakaz sprzedaży ze stanem "Nowe". "majfriendy" mają bana na sprzedaż tych marek jako nowe. 

Allegro póki co nie mówi o tym głośno, ale regulamin jest dosyć jasny w tej materii. Marki chronione nie są dla "majfriendów".

oznacz moderatorów

vonNogay
#17 Koryfeusz#

@pinsplash Bo to jest podobno obejście prawa, które zabrania firmom regulacje cen, albo narzucanie różnego rodzaju zasad np. że firma nie życzy sobie, aby ich produkty sprzedawać na allegro. Taka firma poprzez uprawniony podmiot zgłasza, że sprzedawca sprzedaje podroby, allegro mając taka "wiarygodna" informacje usuwa oferty, a sprzedawca może sobie pisać na Berdyczow, bo zadnego podmiotu uprawnionego jego dowody oryginalnosci nie interesuja, bo nie o to tu chodzi. Z tego, co czytałem tak to prawdopodobnie działa:)

oznacz moderatorów

Health___Beauty
#13 Ambasador#

@pinsplash  no to ja mam taką sytuację. 3 tygodnie temu moja oferta została usunięta, bo podmiot uprawniony zgłosił, że jest podróbką. Sytuacja jest absurdalna, bo po pierwsze produkt jest 100% oryginalny, po drugie zdjęcia i opis były pobrane z katalogu więc tylko na tej podstawie orzeczono "nieoryginalność". Produktu mam jedną sztukę - nikt go wcześniej nie kupił, nie zwrócił, żeby mógł wysnuć jakieś zastrzeżenia co do oryginalności. Wysłałam do Allegro wszystko co mam, żeby udowodnić oryginalność ale cały czas ta sama śpiewka - podmiot zgłosił, oni nie wnikają tylko usuwają, dają ostrzeżenie i -150 pkt do jakości sprzedaży. Dostałam maila do tego podmiotu co zgłosił moją ofertę, wysłałam wiadomość ale oczywiście cisza i zero kontaktu. 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Health___Beauty A proszę Cię bardzo : https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/karuzela-wym%C3%B3wek-allegro-zamykanie-of...

I pytanie do @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @ko_alka @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  - jakie OBOWIĄZKI względem Sprzedającego ma taka firma? w szczególności :

1. Jak udowadnia że to NIE jest oryginał?

2. Jaki ma czas na odpowiedź na zadane pytania?

Bo rozumiem że macie podpisaną DWUSTRONNĄ umowę, która to reguluje?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Monika__L
#16 Inspirator#

O ile w ogóle jest to uprawniona firma. Czy ktoś to weryfikuje?

czy konkurencja może sobie tak regulować rynek ? 🙂 pole do nadużyć jest duże 

oznacz moderatorów

Health___Beauty
#13 Ambasador#

@Monika__L  ten kontakt, który dostałam wygląda legitnie ale co z tego jak zero odzewu z ich strony, jak widać do "wiarygodnego zgłoszenia" wystarczą zdjęcia i opis z katalogu.

oznacz moderatorów

Health___Beauty
#13 Ambasador#

@pinsplash odpowiedzi allegro:

Podstawą podjęcia działań było naruszenie praw do zarejestrowanego znaku towarowego należącego do właściciela marki poprzez oferowanie do sprzedaży towarów nieoryginalnych.

Do podjęcia działań zobowiązani jesteśmy po otrzymaniu zgłoszenia będącego tzw. wiarygodną wiadomością w rozumieniu art. 14 ust. 3. Ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

Nasze działania podejmujemy na podstawie otrzymania wystarczająco precyzyjnych i odpowiednio uzasadnionych zgłoszeń, wykazujących istnienie treści o charakterze bezprawnym w ramach serwisu - zgodnie z obowiązkami określonymi w art. 16 Aktu o Usługach Cyfrowych.

Określenie zasadności zgłoszenia leży po stronie podmiotu uprawnionego, tj. zgłaszającego dane naruszenie. Jeżeli jest Pani w posiadaniu dokumentów, które mogą stanowić podstawę do złożenia sprzeciwu wobec działań podjętych na wniosek zgłaszającego, prosimy o nawiązanie kontaktu ze zgłaszającym drogą mailową i przesłanie stosownej dokumentacji.

Allegro jako serwis ma prawny obowiązek usuwania ofert na podstawie zgłoszeń od podmiotów posiadających prawa do danej marki. To podmiot zgłaszający jest zobowiązany do udzielenia informacji o podstawach podjętych działań.

Serwis Allegro nie ma kompetencji, by oceniać czy dany produkt jest podrobiony. Podejmując działania opieramy się na zgłoszeniu firmy, która jest właścicielem praw do marki i ma stosowne narzędzia, by weryfikować oryginalność produktów.

Prawo nakłada na nas obowiązek reagowania na zgłoszenia od podmiotów uprawnionych do reprezentowania właściciela marki. Nie możemy zakwestionować takiego zgłoszenia. Podkreślam, że Allegro wykonuje wynikający z prawa obowiązek reakcji na zgłoszenie podmiotu, który ma ku temu stosowne kompetencje. 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Health___Beauty To podmiot zgłaszający jest zobowiązany do udzielenia informacji o podstawach podjętych działań. I tu jest problem bo Allegro to olało

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Health___Beauty
#13 Ambasador#

IMG_3537.jpeg

Jeszcze żeby dopełnić obraz absurdalności działań Allegro. Usunięto również drugą moją ofertę - odżywki do włosów marki Tołpa o nazwie "efekt botoksu". 

Podjęliśmy działania po weryfikacji wiarygodnego zgłoszenia od firmy CSC Global, podmiotu uprawnionego do reprezentowania właściciela marki Botox.

W zgłoszeniu wykazano naruszenie polegające na wykorzystaniu zarejestrowanego znaku towarowego (zastrzeżonej nazwy należącej do marki, od której pochodzi zgłoszenie) do sprzedaży produktu innej marki. Stosowanie nazw innych marek w charakterze słów kluczowych jest niedozwolone.

Nasze działania podejmujemy na podstawie otrzymania wystarczająco precyzyjnych i odpowiednio uzasadnionych zgłoszeń, wykazujących istnienie treści o charakterze bezprawnym w ramach serwisu - zgodnie z obowiązkami określonymi w art. 16 Aktu o Usługach Cyfrowych.

Prosimy o niewystawianie ofert z użyciem zarejestrowanego słownego znaku towarowego (zastrzeżonej nazwy) w celu sprzedaży produktu innej marki. 

Takie to mi się combo trafiło :)))

oznacz moderatorów

Starkrak
#10 Popularyzator#

Zgłoszenie o nieoryginalny towar może dokonać konkurencja (np. z 2 kont) przez szablon Allegro pod ofertą - usuwają wtedy ofertę. Dostajesz wtedy wiadomość "na zgłoszenie uprawnionego...". Jak się burzysz to odsyłają Cię do przedstawiciela marki który o niczym nie wie i z nim ustalasz czy masz oryginalny towar. Z pismem od przedstawiciela zgłaszasz się do Allegro i prosisz o odblokowanie sprzedaży. W niewielu przypadkach zgłaszają firmy - właściciele znaku towarowego (tylko ewidentny chłam).

oznacz moderatorów

Health___Beauty
#13 Ambasador#

@Starkrak  no nie wiem. Sama od miesiąca zgłaszam sprzedawcę (prywatnego), który sprzedaje odlewki perfum (zabronione na Allegro), w dodatku podpina się pod pełnowymiarowe perfumy (które ja sprzedaję) i nic. Jak sprzedawał tak sprzedaje i Allegro nic z tym nie robi.

oznacz moderatorów

Starkrak
#10 Popularyzator#

Jeśli jesteś "mniejsza" mniej ofert, generujesz mniejszy dochód dla Allegro Twoje zgłoszenia będą miały mniejszy priorytet niż "dużego gracza".

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@nat_not tak bez wyroku sądu, zbadaniu produktu, bez ekspertyzy ??? 

Rozumiem że działa to w dwie strony i jak będzie ( a są błędnie zgłaszane produkty ) to allegro wypłaca sprzedawcy 2500 zł 😄

Od kiedy to oskarżony udowadnia że jest niewinny, strona oskarżająca powinna mieć dowody na winę !!!

________
Κώστας
oznacz moderatorów

brakestop
#14 Krzewiciel#

Sądy sądami, a sprawiedliwość zawsze po stronie allegrowego informatyka z dalekich krajów 😉

*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*
50% kupujących nie czyta... kolejne 30% czytać nie umie, 15% czytać nie chce...
oznacz moderatorów

Starkrak
#10 Popularyzator#

Czyli konkurencja Cię zgłasza (były już takie akcje). Dostajesz powiadomienie od allegro"na zgłoszenie uprawnionego podmiotu". Dowalają Ci karę na podstawie zgłoszenia konkurencji, bez ekspertyzy, wyroku itd. A Ty musisz udowodnić, że gościu z Januszexu zgłosił Cie fałszywie (też była opisywane takie akcje). Wtedy allegro odda Ci kasę która obracało przez 6 miesięcy. Masz czas na reklamację 6 miesięcy  co stawia w opozycji wobec Kodeksu Karnego "Przedawnienie karalności przywłaszczenia mienia wynosi 15 lat dla typu kwalifikowanego z art. 294 k.k., 10 lat dla sprzeniewierzenia i 5 lat dla typu podstawowego.". Czyli allegro według własnego widzimisię skraca swoją odpowiedzialność za zabór mienia 5 lat do 6 miesięcy 🤣

oznacz moderatorów

metal-shop
#9 Pomysłodawca#

"Zrobimy to, gdy dostaniemy zgłoszenie od uprawnionego podmiotu, że produkt z Waszej oferty jest nieoryginalny." Konkurencji to nie jest uprawniony podmiot. Pozdrawiam i polecam przeczytać czasem coś dwa razy. 

oznacz moderatorów