anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Minimalna kwota zakupów

Klocko-m-ania
#12 Orędownik#

Uważam, że Allegro powinno dać Sprzedającym możliwość określenia minimalnej kwoty zakupów dokonywanych u nas przez klientów. Np. Klient może u nas kupić, gdy wartość jego koszyka wyniesie XY zł.

Dla Sprzedawców drobnych przedmiotów, w tym jednozłotówkowych aukcji, zmorą jest szykowanie zamówienia na kwotę 1zł. Dlaczego? Po pierwsze JAKOŚĆ sprzedaży - od razu możemy założyć, że klient oceni nasz koszt wysyłki za zbyt wysoki. 

Co prawda zauważyłam, że Klienci często "testują" w ten sposób Sprzedawcę - kupują najpierw na 1zł, sprawdzają jakość, szybkość itp. Po czym składają zamówienie na kilkaset złotych. 

Na wielu portalach sprzedażowych jest taka możliwość. Uważam, że powinniśmy mieć wybór - ustawiam minimum albo nie. 

Co uważacie? 

oznacz moderatorów
45 ODPOWIEDZI 45

A_L_L_T_R_A_D_E
#8 Zapaleniec#

Szkoda ze nie dali przykładu : sprzedajesz za pobraniem (koszt wysyłki 15,47) kurierem produkt za 1,60. Po zmianach prowizja wyniesie 1,88zl. Brawo dla Allegro...żal słów. 

oznacz moderatorów

bez_zbednych_pl
#9 Pomysłodawca#

I na takich zarabia najwięcej. Zauważ, że minimalna kwota prowizji od sprzedaży, wynosi 25gr, więc przy zakupie przedmiotu za 1zł to aż 25%. Dodając do tego koszt wysyłki, dajmy na to paczkomatami za 8,99zł, gdzie prowizja za to będzie wynosiła, w zależności od kategorii, od ok. 0,72zł przy 6%, do nawet 1,07zł przy 12%, to Allegro będzie zacierało ręce przy takich jednozłotówkowych aukcjach.

oznacz moderatorów

-orbitkownia-
#12 Orędownik#

więc ktoś kto sprzedaje za 1zł i akurat ktoś mu kupi za ten 1 zł będzie miał stratę

 

oznacz moderatorów

sysu155
#2 Obserwator#

Problem z tym że sprzedającemu nie opłaca się wysłać czegoś w takiej kwocie bo za transakcję zapłaci więcej niż wynosi marża 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Klocko-m-aniaZdecydowanie na NIE. Mi zdarza się dosyć często kupować małe rzeczy ( ostatnio coś za 3,5) i muszę brać pod uwagę że koszt wysyłki jest wyższy niż koszt przedmiotu. Po drugie All nie będzie nic robić przeciwko kupującym, a zwłaszcza takich ograniczeń.

A Ty jak ustawisz to minimum? jaką masz gwarancję że ktoś kto kupi za 4,51 ( a u Ciebie minimum kwotowe to 4,5) nie obetnie Ci gwiazdek za koszt wysyłki?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Klocko-m-ania
#12 Orędownik#

@pinsplashJestem zapalonym Klientem Allegro i kupuję tylko tam, gdzie jest SMART. Ale zadają to pytanie nie myślę o sobie, lecz o tych tysiącach moich Klientów. Średnia kwota zakupów jest większa niż minimum SMARTowe, więc nie mam z tym problemu 🙂

Pytasz o kwotę, żeby nie stracić na gwiazdkach? Wystarczy 5,90zł? 😉 

Raczej zależy mi na poznaniu opinii na temat "minimum" szeroko stosowanego na innych portalach o globalnym zasięgu, gdzie też jestem kupującym i nie mam problemu z tym, że jeden z ze sprzedawców daje ograniczenia kwotowe, a inny nie. Kwestia Wyboru. 

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

Cóż, ja bym się obawiał, że może to zostać potraktowane, jako utrudnianie zakupów. Poza tym prawnik momentalnie przyczepi się do ewidentnego rozdźwięku chociażby z art 543 kc. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

Klocko-m-ania
#12 Orędownik#

@Vryko Zgadza się. Polacy awanturują się raczej o wszystko. Jednak zastanawia mnie kwestia czarnej listy kupujących - mimo tego samego artykułu z kodeksu cywilnego, Allegro pozwala na tworzenie takiej listy... Dlaczego miałoby pozwalać na tworzenie takich list, ale nie miałoby pozwolić na inne ograniczenia? Mniejsze zło, czy jak? 🙂 

oznacz moderatorów

Michal_Majewski_
#9 Pomysłodawca#

Skojarzyło mi się ze sceną z "Misia" gdzie dwie kawy i dwie wuzetki były w kawiarni zestawem obowiązkowym.

Testowanie sprzedawcy to nie jest zła rzecz. Przy ostatnim zakupie nie miałem takiej możliwości. Czekam na telefon, który wybrałem w ofercie z wysyłką natychmiast. Został wysłany po 5 dniach i na 7 dzień może dotrze (mimo, że to kurier). 
Poza tym jak chcę kupić jakąś pierdółkę za 1 czy 2 zł to dlaczego mam być zmuszany do zakupu jeszcze czegoś czego nie potrzebuję?

oznacz moderatorów

pogotowie-it
#13 Ambasador#

@Michal_Majewski_ 

Dokładnie o to chodzi. Nie można nikogo zmuszać do zakupu drugiej rzeczy jak chce tylko jedną.

oznacz moderatorów

Klocko-m-ania
#12 Orędownik#

@pogotowie-it  I nikt go nie zmusza - ma przecież 20-stu innych sprzedawców z tym samym przedmiotem na Allegro. Jeśli nie chce dokupić nic więcej, idzie do innego 🙂 

oznacz moderatorów

pogotowie-it
#13 Ambasador#

@Klocko-m-ania 

Nadal to jest ograniczanie.

Tak samo w sklepie internetowym każdym innym. Nie ograniczania się kwoty zakupów.

Takie jest moje zdanie po prostu.

oznacz moderatorów

Klocko-m-ania
#12 Orędownik#

@Michal_Majewski_

Tak, znam scenę 🙂 

Jeszcze raz wyjaśnię - chodzi tu nie o narzucenie z góry przez Allegro takiego limitu, ale danie możliwości sprzedawcom. To sprzedawca decydowałby o takim limicie. Jeśli go nie chce, to nie ma, ale jeśli z jakiś powodów (jak czarna lista kupujących) chce taki limit ustawić, to to robi. A Klient ma przecież 20-stu innych sprzedawców z tym samym przedmiotem, więc raczej nikt go tu nie ogranicza 🙂 

oznacz moderatorów

Michal_Majewski_
#9 Pomysłodawca#

Aaaa w ten sposób. Czyli chodzi sprzedawców-masochistów, żeby mieli możliwość strzelenia sobie w swoją stopę? A to spoko... to ich sprawa 😉

oznacz moderatorów

Klocko-m-ania
#12 Orędownik#

@Michal_Majewski_  🙂 Jestem stałą klientką na pewnym portalu u kogoś, kto ma największe ograniczenia, jakie znam. Jednak z uwagi na ogromny asortyment, kupuję u niego. Wspomniany mój Sprzedawca ma jednocześnie największą ilość pozytywnych opinii od Klientów z całego świata 🙂 

Kwestia "strzału" uzależniona jest więc raczej od specyfiki branży, w której działa dany sprzedawca. Jeśli myśli zero-jedynkowo, to tak - zgadzam się w 100% - strzeli sobie w oba kolana 🙂 😉 

oznacz moderatorów

Klocko-m-ania
#12 Orędownik#

 

 

@pogotowie-it @Michal_Majewski_ @Vryko @pinsplash 

Dziękuję Wam ślicznie za Wasze opinie w tej sprawie.

oznacz moderatorów

pogotowie-it
#13 Ambasador#

@Klocko-m-ania 

Nie ma sprawy i wybacz, że się z Tobą w tej kwestii nie zgadzam 😉

oznacz moderatorów

Klocko-m-ania
#12 Orędownik#

Biorąc pod uwagę wprowadzaną w kwietniu prowizję za koszt wysyłki - uważam, że temat jest jednak do rozważenia.

Przy zakupie za 1zł - do czego Klient ma oczywiście pełne prawo - My - Sprzedający - zapłacimy np. przy InPost prowizję za zapłaconą przez Klienta kwotę 8,99zł.  

Dla prowizji Allegro 10% od sprzedaży - prowizja od 2 kwietnia wyniesie przy tej transakcji 1zł!!! - (1zł+8,99zł)*10%

Gdy wybierze Kuriera Allegro Pocztexu za 9,90zł - dokładamy do biznesu z własnej kieszeni..... 

 

Wybierając jakąś minimalną wartość zakupów prowizja od kosztów wysyłki rozłoży się już rozsądniej i nie poniesiemy straty na transakcji. 

oznacz moderatorów

ejczbi
#12 Orędownik#

Dokładnie. Jeszcze wczoraj bym napisał, że to niepotrzebne. Teraz widząc zapowiedzi zmian bardzo chętnie bym z takiego limitu skorzystał. Sprzedajemy dużo produktów za 1zł, które większość klientów dorzuca do większych zamówień. A tej sytuacji będziemy jednak musieli wycofać je z oferty albo podnieść im ceny do 4zł, żeby uniknąć pojedynczych zakupów z 1 sztuką tego produktu.

Rozwiązaniem byłoby umożliwienie nam podniesienia cen wysyłki do poziomu jaki realnie będziemy za nią płacić tzn. opłata dla przewoźnika + prowizja Allegro.

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

Tego rodzaju rozwiązania raczej nie wprowadzimy - to by oznaczało utrudnienie zakupów, kupujący nie wiedziałby, czy uda mu się kupić dany przedmiot, czy nie. Mamy natomiast zachętę do zwiększania wartości koszyków, a jest nią właśnie Smart. Wiele osób już teraz dokupuje coś, żeby tylko dobić do 40 zł. Innym rozwiązaniem jest łączenie drobnych przedmiotów w większe pakiety i sprzedawanie ich jako kompletów (oczywiście warto robić to z głową).

Z pewnością natomiast nie będziemy zmuszać Was, abyście dopłacali do transakcji - nie na tym przecież ma polegać sprzedaż na Allegro. W przypadku, gdy koszt wysyłki łącznie z prowizją jest wyższy niż ustalona przez Was cena wysyłki - będziecie mogli ją zwiększyć. Choć moim zdaniem w tej sytuacji korzystniej będzie zwiększyć o tę odrobinę cenę przedmiotu (skoro będzie objęta tą samą stawką).

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów