anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Moi nieaktywni kupujący - ograniczysz możliwość zakupów na 180 dni

MAMY ROZWIĄZANIE!
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

10 stycznia 2024 r. zmieniamy zasady dodawania klientów do listy w zakładce Moi nieaktywni kupujący. Jak dotychczas musicie mieć uzasadnioną przyczynę, żeby skorzystać z tej opcji np. łamanie przez kupującego naszego regulaminu. Jednak wprowadzamy ograniczenie dotyczące czasu, w jakim konta mogą pozostawać na Waszej liście.

Nowe zasady - ograniczenie zakupów na maksymalnie 180 dni

Nadal samodzielnie dodajecie klientów do zakładki Moi nieaktywni kupujący, ale nie zrobicie już tego bezterminowo. Kupujący pozostaną w niej maksymalnie 180 dni. Po upływie tego czasu automatycznie usuniemy ich z zakładki. Oznacza to, że ponownie będą mogli u Was kupować. 

Zmianą obejmiemy wszystkich kupujących, których dodacie do zakładki po 9 stycznia 2024. Jeśli obecnie macie w zakładce jakichś kupujących – pozostaną oni nieaktywnymi kupującymi jeszcze przez 180 dni. 

Konta klientów wciąż możecie usuwać z zakładki samodzielnie przed upływem wskazanego czasu.

Dlaczego wprowadzamy zmianę

Ograniczenie możliwości zakupu jest zgodne z przepisami tylko wtedy, gdy sprzedający ma ku temu aktualną i uzasadnioną przyczynę. Dlatego tak ważne jest, abyście usuwali z zakładki kupujących, w przypadku których ta przyczyna może nie być już aktualna. Zauważyliśmy jednak, że część z Was nie robi tego na bieżąco. Wprowadzona dzisiaj zmiana przyczyni się do ograniczenia liczby potencjalnych nadużyć.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
188 ODPOWIEDZI 188
Health___Beauty
#13 Ambasador#

Niebywałe że Allegro tak się martwi że sprzedawcy mogą się narazić na łamanie prawa. Jakoś masową sprzedaż podróbek ma się świetnie i Allegro nic nie robi żeby to z serwisu wyeliminować. 

oznacz moderatorów
Health___Beauty
#13 Ambasador#

@nat_not  Chyba można to było inaczej rozwiązać np. Przez wprowadzenie podania obowiązkowo powodu dodania kupującego do MNK który byłby jakoś weryfikowany przez Allegro.  Szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie jak to wszystko będzie funkcjonowało za pół roku. Chyba wszyscy jako sprzedawcy mamy do czynienia z kombinatorami i cwaniaczkami. Owszem, jest to bardzo niewielki odsetek kupujących ale jednak. Ludzie, którzy permanentnie klikają „kup teraz” i nie płacą niejednokrotnie blokując sprzedaż jakiegoś produktu na 7 dni, kupujący szantażujący tekstami typu proszę przyjąć mój zwrot (np. U mnie używanego kosmetyku) albo wystawię negatywa itp itd. Wiemy ze ludzie są różni i nie da się tego wyeliminować ale MNK to był sposób żeby dla takich cwaniaczków to była jednorazowa akcja - przynajmniej u tego sprzedającego. Ja mam kilkadziesiąt osób które kupiły u mnie jakiś kosmetyk, użyły sobie, uznały że im nie pasuje więc zgłaszały zwroty albo składały reklamacje na zasadzie - wiem że nie mogę ale jak nie oddasz mi pieniędzy to wystawię negatywa. Nikomu się nie chce z takimi kupującymi przepychać więc dostawali ten zwrot, kosmetyk lądował w koszu a kupujący na MNK. I za chwilę oni wszyscy znów będą mogli robić to samo. 

oznacz moderatorów
oleje041281
#8 Zapaleniec#

Nie bójcie się negatywów i tego typu przekrętów,nasza firma czeka aż klient odeśle towar w całości,jeśli wróci i samo opakowanie jest pogięte lub coś wylane nie oddajemy pieniędzy, mało tego podajemy kwotę do zapłaty jeśli chcą towar spowrotem i z przyjemnością proponujemy odbiór osobiście u nas w firmie. Mamy gdzieś negatywy. Jeśli ktoś natomiast ma zamiar wystawić od razu pismo od prawnika, takie pismo kosztuje 50 zł ale naprawdę raz Wam prawnik napisze a później tylko dane zmienić. Mało kto decyduje się nie usunąć oceny. Nie dajcie się!

oznacz moderatorów
BikeOutlet_pl
#10 Popularyzator#

tłumaczenie się że UOKiK to.. UOKiK tamto, jest co najmniej nie na miejscu. 
wiele już interpretacji UOKiK wydał i macie je głęboko w d..pie. 
a tu akurat ta, żeby nam z okazji nowego roku kolejną szpileczkę wbić. BRAWO!!! 
żałuję że w swoim życiu nie poszedłem w inną stronę i tak bardzo związałem się z alleg..wno. 
jednak tym posunięciem sprawiliście, że poważnie zastanawiam się nad całkowitą rezygnacją z tego coraz mniej dochodowego "biznesu". 
wiem że i tak, mnie jak i innych mniejszych sprzedawców olejecie ciepłym moczem, bo my się tu nie liczymy zupełnie. 

Oby się to wam kiedyś odbiło! Tego wam życzę!!! 

oznacz moderatorów
maxzuczek
#10 Popularyzator#

Jak opisy i zdjęcia do aukcji ''zabieracie'' i nie szanujecie praw autorskich do patologii zwanej Katalog Produktów to tłumaczenie bo regulamin, wyraziłeś zgodę itd..  Moderacja tez jak dostała burę to sobie nagle przypomniała że prezes UOKiK ...... Żałosne tłumaczenia Pomarańczowe Cwaniaki

oznacz moderatorów
maxzuczek
#10 Popularyzator#

Już na początku grudnia 2023 coś ''grzebaliście'' w nieaktywnych kupujących bo zgłaszałem problem i dostałem 13 grudnia odpowiedź :

 Faktycznie występował problem z zakładką "Moi nieaktywni kupujący". Widzę jednak, że dzisiaj wdrożyliśmy zmianę, która powinna poprawić sytuację. Bardzo Pana przepraszam za kłopoty związane z wyświetlaniem listy kupujących. 

W przypadku pytań pozostaję do dyspozycji. 


Pozdrawiam
// Ewelina O.
Zespół Allegro

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@nat_not bzdury, jak by UOKiK miał do tego zastrzeżenia to powinniście to całkowicie usunąć, poproszę podać decyzję - sygnaturę ? co za różnica czy ma bana na pół roku czy dożywotnio i tak nadużycia mogą być po drugie za takie dodawanie odpowiada sprzedawca a nie allegro ? 

________
Κώστας
oznacz moderatorów
DJBojo
#9 Pomysłodawca#

Ciekawe czy pan prezes UOKiK (i Allegro też) przeanalizował konta które są zablokowane a które istnieją tylko po to żeby wyłudzać dane osobowe. Może trzeba by było zawiadomić kogoś z RODO?

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

@nat_not - rozumiem sytuację ale wykonania nie rozumiem

uokikowi się nie podobały wcześniej komentarze wystawiane kupującym i to zlikwidowaliście

działania uokik dotyczą reakcji wobec konsumenta a co z innymi podmiotami? B2b B2C?

działania uokik wielokrotnie były podważane przez sądy

 

Na allegro Konsument może łamać polskie przepisy, nie przestrzegać regulaminu i zawieranych umów, kłamać i oszukiwać

 

Usuńcie komentarze opisowe o sprzedawcach, weryfikujcie prawdziwość wpisów dotyczących transakcji

 

Jako Sprzedawca i Kupujący oczekuję na allegro szacunku dla polskiego prawa i drugiego człowieka - obecnie tego nie ma

Jak ktoś napisał na tym forum jako sprzedawca - jak siada do obsługi kupujących z allegro to zbiera mu się na wymioty - procent patologii jest niewspółmierny do statystycznych zachowań na innych rynkach

I dobrze o tym wiecie - bo kto dopisuje w nagłówku  Dzień Dobry w komunikatach kierowanych do sprzedawców przez kupujących?

 

A wystarczy stworzyć w regulaminie kodeks dobrych praktyk

i wymagać go we wzajemnej korespondencji

 

 

 

 

 

 

 

 

 

oznacz moderatorów
KoloryZiemi
#7 Wielbiciel#

Może łaskawie Pani moderatorka w imieniu portalu Allegro odpowie na padające tu zarzuty? Czy będzie siedzieć cichutko? 

oznacz moderatorów
SiedemGroszy
#8 Zapaleniec#

Co to za **piiip**yczny pomysł. Zacznijcie wreszcie szanować sprzedawców. Po 180 dniach złodziej, oszust, notoryczny niepłacący w licytacjach nie zacznie być uczciwy!!!

Najgorsze, że po tych 180 dniach jak taki delikwent wyleci z listy nieaktywnych, to nie można go tam ponownie dodać.

oznacz moderatorów
Client:118467221
#9 Pomysłodawca#

@SiedemGroszy  napisał(a):

Najgorsze, że po tych 180 dniach jak taki delikwent wyleci z listy nieaktywnych, to nie można go tam ponownie dodać.


To akurat jest w tym najlepsze. 😉

oznacz moderatorów
ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

Przywrócić wystawianie komentarzy kupującym i dodać ocenę gwiazdkową (np. za  komunikatywność, szybkość wpłaty).Na tej podstawie traktować kupujących tak samo jak sprzedających, czyli przy nieakceptowalnym procencie komentarzy blokada konta.

oznacz moderatorów
Health___Beauty
#13 Ambasador#

@ART_FOTO juz nie twórzmy absurdów. Pamiętasz który kupujący jak szybko dokonał wpłaty czy przy wystawieniu każdego komentarza będziesz sprawdzać? 

oznacz moderatorów
ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@Health___Beauty Jeżeli realizujesz zamówienia na bieżąco nie byłoby problemu ze stwierdzeniem w jakim czasie wpłynęła wpłata.Skoro jednak byłby to dla niektórych problem od gwiazdek można byłoby odstąpić.Ocenić transakcję można zawsze w opisie.System komentarzy funkcjonował kiedyś w obie strony.Niesolidni kupujący mieli w efekcie blokowane konta, a sprzedający widzieli czego mogą się spodziewać.

oznacz moderatorów
Client:118467221
#9 Pomysłodawca#

@ART_FOTO  napisał(a):

Przywrócić wystawianie komentarzy kupującym...


Nie ma i nie będzie powrotu do szantażowania kupujących odwetowymi negatywami.

oznacz moderatorów
MescotCompany
#12 Orędownik#

Świetny pomysł, ale to się nie wydarzy

oznacz moderatorów
interszafa
#10 Popularyzator#

DEBILIZM. Czyli jeśli przez określonego sprzedającego poniosłem straty finansowe, a moją jedyna linia obrony było dodanie go do "MNK" to teraz już nic nie mogę? Czyli za nieodebranie przesyłki pobraniowej kupujący teraz już nie poniesie żadnych konsekwencji? 

 

oznacz moderatorów
DJBojo
#9 Pomysłodawca#

Jak dla mnie bezsens. W ten sposób osoby zablokowane będą miały ponownie odblokowane zakupy i będą mogły znowu zacząć oszukiwać. Przedmioty na sprzedaż będą poblokowane bo zanim Allegro zezwoli na sprzedaż kupionego przez oszusta przedmiotu to musi minąć jakiś czas żeby stało się jasne że kupujący jest oszustem. A kupował prawdopodobnie tylko po to, żeby poznać dane osobowe. A po co mu dane osobowe to chyba wszyscy już wiedzą. Mam nadzieję, że po automatycznym odblokowaniu będę mógł zablokować te osoby ponownie bo nie uśmiecha mi się czekać tatka latka ze sprzedażą aż Allegro uwierzy że nie wszyscy są krystalicznie czyści.

oznacz moderatorów
Client:118467221
#9 Pomysłodawca#

@DJBojo  napisał(a):

Mam nadzieję, że po automatycznym odblokowaniu będę mógł zablokować te osoby ponownie


Na szczęście taka możliwość pojawi się dopiero po ponownym zakupie. Chociaż nie powinno jej być wcale.

oznacz moderatorów