anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Moja/Twoja przygoda z Allegro

misia_la
#10 Popularyzator#

Witam wszystkich, 

Może macie chęć napisania cokolwiek o sobie, o swojej przygodzie z Allegro (dlaczego właśnie tu?)? Może ktoś zechce się podzielić swoim przepisem na sukces (sukces w sprzedaży, w wybieraniu trafnych aukcji). Czym kierujecie się wystawiając zupełnie nowy przedmiot? A czym kierujecie się dokonując zakupu produktu, który sprzedaje kilkudziesięciu różnych sprzedawców? Co jest dla Was najważniejsze podczas zakupów, a co podczas wystawiania nowej oferty? 

Taki luźny temat, żeby każdy mógł się wypowiedzieć, móc zaistnieć w tej Społeczności, trochę się zżyć z innymi...

Trudno mi było wybrać tablicę, bo wpis dotyczy każdego...

oznacz moderatorów
41 ODPOWIEDZI 41

atjus
#8 Zapaleniec#

Pogubiłem się w statystykach, z Allegro zacząłem korzystać jeszcze przed ukończeniem 18 roku życia, łamiąc wówczas Regulamin, ale było warto. 🙂 Dużo się naczytałem o tym jak funkcjonuje serwis, poznałem sporo ciekawych osobowości, na Cafe wygrałem kilka razy jakieś gadżety i nagrody ale Rogale Świętomarcińskie były zdecydowanie najlepszym wyróżnieniem! :)) Potem było już coraz lepiej, aż zamknęli Społeczność na wieki. I oto, bęc! 🙂 Fajnie znowu po latach zobaczyć niektóre mordy. 🙂 

oznacz moderatorów

pogotowie-it
#13 Ambasador#

@atjus 

Część #Nowicjusz.

Co tam u Ciebie? Dawno Cie nie widziałem 😎

My tu czekamy zdecydowanie na nowe kategorie forum 😉

oznacz moderatorów

atjus
#8 Zapaleniec#

Ci dam "Nowicjusza"... 😛 Tak w skrócie, żyję. 😃 Też czekam. 🙂 

oznacz moderatorów

pogotowie-it
#13 Ambasador#

Obyśmy się doczekali.

Widzę stara ekipa powoli wraca 😉

oznacz moderatorów

atjus
#8 Zapaleniec#

Czekam na pierwszą Kołysankę. 😄 

oznacz moderatorów

pogotowie-it
#13 Ambasador#

Albo pierwszego #ban'a

Ciekawe kto dostanie 🤔

oznacz moderatorów

A_Piw
#8 Zapaleniec#

Ale że ja cię! Forum jest! 😄

oznacz moderatorów

pogotowie-it
#13 Ambasador#

@A_Piw 

A razie jeszcze organiczone, ale może będą działy tematyczne.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@A_PiwPowitał

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

Witaj Stara Jędzo :)))) Forum niby jest, ale jakieś takie więcej tragiczne 😞  Co u Ciebie?

Ula

Ula
oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@WREDZIA-W1  Jeeeżuuu! Żyjesz? 😛

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

A_Piw
#8 Zapaleniec#

Nie ma to jak odpowiedzieć po roku 😀  Żywam i czynnam 😉 Fajnie, że ktoś mnie jeszcze poznaje 😀 miłego Wredziu 😘

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

Cze Anka 😛

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

A_Piw
#8 Zapaleniec#

Cze wampierz 👍

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@A_Piw O, złota łopata dla Szanownej... 😛 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

kogut_m
#8 Zapaleniec#

Dlaczego Allegro? Bo w sumie każdy zna, każdy porównywał kiedyś ceny w sklepie do cen na Allegro - niestety już co raz mniej osób tak robi., ergo Allegro przestało być jakimś wyznacznikiem cen.

Nasz przepis na "sukces" (nasz, bo piszę też w imieniu chłopaków) to akurat był taki, że wstrzeliliśmy się w niszę, gdzie było tylko kilku sprzedawców - ba! nadal tylu jest. Nie jesteśmy wielcy, duzi, ale kiedyś jak sprawdzałem w top 10 byliśmy. "Kilku sprzedawców, a top10, co Ty kogut_m bredzisz?" - możesz zapytać. No jak kilka kont to tak jest 😉 Staramy się dostarczać klientom to do czego mamy dostęp. Nic więcej w naszym przypadku.

Czym kierujemy się wystawiając nowy przedmiot? Niczym. Wystawiamy i już.

Czym kierujemy się podczas zakupów? Od najważniejszych:

  1. czas wysyłki
  2. cena
  3. komentarze
  4. ile czasu na Allegro jest sprzedający
  5. czy są podane wszystkie dane sprzedającego, co by skontaktować się telefonicznie i dowiedzieć o wysyłkę - kiedy da radę ewentualnie wysłać, lub gdyby problemy zaistniały
  6. Osobiście nakładam multum filtrów, a w pracy mamy już swoich sprzedawców/zaopatrzeniowców więc tam już nie szukamy po All.
  7. Służbowo: czy wystawia sprzedający FV.

Podczas zakupów najważniejsza jest przejrzystość. Lista dubli (a nawet pierdyliardobli 😉) jest zatrważająca.

Podczas wystawiania najważniejsza jest prostota wystawienia.

oznacz moderatorów

Mahika74
#10 Popularyzator#

Witam Was !

Fajny wątek, z chęcią czytam o Waszych przygodach z allegro.

Zaczęłam sprzedawać jakieś 5 lat wystawiając pojedynczy towar i okazało się, że trafiłam w punkt. Potem poszło już samo. Znalazłam idealnego dostawcę, wzięłam dotację i sprzedaż nabrała tempa. Jestem dumna z tego, że wszystkiego uczyłam się sama, moje błędy są tylko moimi błędami. Nie mam ani jednego negatywnego komentarza, a jeśli zdarza się Klient niezadowolony staram się bardzo, żeby zmienił zdanie 🙂 Dużo czasu tu spędzam, w końcu to moja druga praca. Bardzo lubię to robić 🙂 

Sprzedając towar kieruję się głównie intuicją. Dążę do tego, by móc zrezygnować ze stałej posady i zająć się tylko i wyłącznie zarabianiem na allegro.

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@Mahika74  Od...hmm...15 lat  powtarzam, że Allegrowicz bez negatywa jest jak żołnierz bez karabinu. 😉

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

Mahika74
#10 Popularyzator#

Jeśli dostajesz negatywa reagujesz czy zostawiasz go bez prób wyjaśnienia ?

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Mahika74Zależy od treści i "przygód" przed negatywem 🙂

Jeżeli jest sprzedaż, cisza, a potem neg - to z reguły pytam - dlaczego?

Jeżeli klient od samego początku atakuje i ma uwagi typu : "użył Pan koperty za 80gr a ja widziałem takie po 72grosze, lub dlaczego nie jedzie Pan na pocztę w niedzielę" i finalizuje negatywem bo Poczta Polska długo dostarcza - ignoruję tutaj nic logicznym tłumaczeniem nie wskórasz.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów