anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Naliczymy opłatę 1 zł od każdej oferty, w której doszło do sprzedaży

accadia
#12 Orędownik#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Proszę o wyjaśnienie powyższej kwestii.

Jeśli w danej ofercie osoba X dokona zakupu - rozumiem, że zostanie naliczona dodatkowa opłata 1 zł.
Czy jeśli następnie osoba Y dokona zakupu w tej samej ofercie - również zostanie naliczona ta złotówka, czy dotyczy to wyłącznie pierwszego jakiegokolwiek zakupu w danej ofercie. 

oznacz moderatorów
542 ODPOWIEDZI 542

mikeza
#20 Guru#

bądźmy szczerzy, jestem na allegro prawie 20lat, poza sprzedażą, robię tutaj również masę zakupów i jakby ktoś mnie zapytał, czy kupuję od sprzedawców z abonamentem, czy bez, to nawet nie wiedziałbym jak odpowiedzieć, bo nigdy mi do głowy nie przyszło, żeby podczas zakupów brać pod uwagę taką kwestię. Aż jestem zaskoczony, że ktoś robił badania w tym kierunku, chyba naprawdę macie tam za dużo czasu 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

net-ford
#7 Wielbiciel#

Serio uważasz, że ktoś robił poważne badania w tym kierunku? 🙂
Przecież tu chodzi tylko o ściągnięcie kolejnej kasy, a tłumaczenie, że to dla dobra sprzedawców to jakieś kuriozum.

oznacz moderatorów

artur8225-a1
#12 Orędownik#

Klient nie ma takiej wiedzy, nie wie która wykupiony abonament.Bynajmniej ja nie wiem jak kupuje.

oznacz moderatorów

mrpartner
#12 Orędownik#

ok już wiem ile ma allegro aktywnych kupujących około 08818439 to jest mój numer faktury.

co miesiąc rósł ten numer zatem być może więcej ...

A teraz pomnóżmy to przez 50 zł ... o ku...wa 400 baniek miesięcznie... i to bez prowizji 🙂 

oznacz moderatorów

mrpartner
#12 Orędownik#

nie za dużo czasu , za mało jeszcze pieniędzy !!!

oznacz moderatorów

LAEMI-PL
#11 Animator#

jak wygląda sytuacja jeśli ktoś ma 2-3 konta i na jednym wykupiony abonament?

oznacz moderatorów

fari1975
#10 Popularyzator#

Czy Pani wieży w to co tu pisze ? Jako kupujący wybieram takich sprzedawców którzy zamieszczają szczegółowe zdjęcia i opis. Jeśli otrzymany przedmiot jest tym czego się spodziewałem pozostawiam pozytywny komentarz. Jeśli ktoś mnie oszukał pozostawiam negatywa. Opłacanie haraczu przez sprzedawcę nie jest powodem do większego mojego dla niego zaufania.

oznacz moderatorów

accadia
#12 Orędownik#

nie wiedziałem, że kupujący dostają informacje, ktory sprzedajacy ma abonament.. 😄

poza tym - Waszym zdaniem zmuszenie do zakupu abonamentu sprawi, ze kupujacy zwieksza swoje zaufanie, czy moze, ze zaufanie procentowe do osob z abonamentem spadnie? dziwna logika

jak dla mnie sprawa jest prosta, tylko nikt sie do tego nie przyzna - stopniowo bedziecie dazyc do tego, aby sprzedaz na Allegro bez abonamentu byla niemozliwa i wiazala sie z jego obowiazkowym zakupem

oznacz moderatorów

mudol
#11 Animator#

"kupujący bardziej ufają sprzedającym, którzy mają wykupiony abonament. "

Buhahahaha większej głupoty nie czytałem tutaj na forum, a już wiele głupot napisanych przez moderatorów już tutaj widziałem 😄 😂

Czyli ściągacie haracz nr 1 (prowizja), a teraz haracz n 2 (1zł ZA NIC), to się do UOKiK nadaje.

oznacz moderatorów

Pallek
#2 Obserwator#

Ja już napisałem do uokik. I proponuję zrobić to sam wszystkim sprzedającym.  To co allegro wyczynia to jakaś kpina. Link do anonimowego zgłoszenia do uokik poniżej:

https://report.whistleb.com/pl/uokik

Tylko działając wspólnie można coś zmienić.

oznacz moderatorów

ALCkow
#13 Ambasador#

Po prostu allegro PODNOSI PROWIZJE. Od każdego minimum 49zł co miesiąc. Prowizje średnio 9-12% + opłaty za smarta. Zawsze liczyłem stosunek wszystkich kosztów przez obrót na allegro. Np. 100000zł obrotu, a faktura z allegro na 13000zł brutto, czyli z obrotu allegro mniej więcej pobiera 13% (prowizje, opłaty za smarta, opłaty dodatkowe). Rok temu było to około 10,5%. Teraz około 13,5%.  

oznacz moderatorów

greendream
#8 Zapaleniec#

u mnie za sierpień wyszła prowizja 21,6%, ale mój obrót to 1000zł, a jak będzie od 02-11-2022?

oznacz moderatorów

andrzejekm500
#9 Pomysłodawca#

Ja 8 lat temu robiłem obrót 8000zł teraz też mam 1000zł i też prowizja mi wyszła ponad 20% małych trzeba wy...pi.... o tylko o to chodzi

oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

A te badania to gdzie możemy sprawdzić????????????

Pięknie, zobaczycie, że to sie przeciw wam obróci.

Naliczymy opłatę 1 zł od każdej oferty, w której doszło do sprzedaży. Jeśli masz aktywny Abonament, opłata Cię nie dotyczy

Od kiedy: 2 listopada 2022

oznacz moderatorów

andrzejekm500
#9 Pomysłodawca#

musisz doliczyć 1,1 bo przecież prowizja od tej złotówki też ...

oznacz moderatorów

cztery_bez_atu
#13 Ambasador#

I należy o tym poinformować kupujących. Tak jak zrobiłam zamieszczając informację że nie odpowiadam za dopiski jakie w moich aukcjach zamieszcza Allegro , i wysyłam to co znajduje się w opisie i tytule MOJEJ aukcji, tak teraz zamieszczę informację że cena wzrosła o 1,1 zł z powodu nałożenia na sprzedawców dodatkowej opłaty w wysokości 1 zł od każdej transakcji. Zobaczymy jaki będzie skutek..

oznacz moderatorów

ajala12
#9 Pomysłodawca#

Jednakże Allegro może taką informację ocenzurować (zablokować)...

oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

Totalna bzdura, kupuję od czasu do czasu coraz częściej wybierając pomarańczowy kolor, bo przyjaźniejszy i nigdy nie zwracałam uwagi na to czy sprzedawca ma abonament czy go nie ma. Zupełnie mi ta wiedza niepotrzebna. Cos musicie napisać i padło na to, ale to bzdura do mega-potęgi.

oznacz moderatorów

kraftmade
#7 Wielbiciel#

A gdzie ten kupujący widzi, ze mamy wykupiony abonament???

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

nie mam pojęcia, chociaż sam wiele kupuję i to czy sprzedawca ma abonament to chyba ostatnia rzecz na którą bym zwracał uwagę podczas wyboru oferty. nie wiem skąd ten pomysł, ale chyba musieli coś napisać, zamiast oficjalnie poinformować o kolejnej podwyżce 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów