anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Naliczymy opłatę 1 zł od każdej oferty, w której doszło do sprzedaży

accadia
#12 Orędownik#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Proszę o wyjaśnienie powyższej kwestii.

Jeśli w danej ofercie osoba X dokona zakupu - rozumiem, że zostanie naliczona dodatkowa opłata 1 zł.
Czy jeśli następnie osoba Y dokona zakupu w tej samej ofercie - również zostanie naliczona ta złotówka, czy dotyczy to wyłącznie pierwszego jakiegokolwiek zakupu w danej ofercie. 

oznacz moderatorów
542 ODPOWIEDZI 542

MOMAZU
#10 Popularyzator#

Wszystko pięknie, tylko w tej dogłębnej  analizie boskosci allegro brakuje jednego..uwzględnienie  konkurencji, a klientów  traktuje się  jak stado baranów.

Bo jeżeli  sprzedawcy wystawią te same produkty w konkurencyjnym np. S .. w niższych  cenach (bo będą  mieć  niższe prowizje) to klient nie będzie  miał  trudności  w migracji między  portalami. Kwestia darmowej dostawy i zwrotów  nie będzie  argumentem, bo tam też  to obowiązuje.  

Ta dodatkowa złotówka  sprawia, że  sprzedawcy mocniej zainteresują  się  konkurencyjnym serwisem..tym bardziej, że  już  problem z integracją  ofert z S został  rozwiązany  już  na większości  platform sprzedażowych.  

I żeby  na koniec roku allegro nie obudziło  się  z ręką  w nocniku bo będzie  liczyć  straty a nie zyski 😉

 

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@MOMAZU Wydaje mi się, że Allegro doskonale będzie poinformowane o działaniach konkurencji (i już wiedzą), bo dzięki temu, że wprowadzili ten katalog produktów i śledzą ceny wszystkich produktów po innych serwisach, na pewno jakoś odpowiedzą na migrację sprzedających - chodzi o ten cały "przegląd ceny produktu", który pokazuje ceny na Allegro i porównuje z cenami w internecie. Allegro wie co dzieje się w konkurencyjnych portalach, w końcu mają wszelkie dane transakcji w serwisie, mogą sobie porównywać ceny u konkurencji i wykombinować odpowiednią strategię.

To raczej nie jest tak, że Allegro to oleje, bo mogą sobie pozwolić, zaraz wymyślą jakieś gratisy i bajery dla nowych firm, które szybko to łykną. Już widzę darmowe 500 wyróżnień dla nowych firm, zero prowizji przez kilka miesięcy. Wydaje mi się, że Allegro z łatwością zastąpi tych co odejdą.

 

oznacz moderatorów

MOMAZU
#10 Popularyzator#

Tak się  składa,  że  allegro nie śledzi cen całego  rynku... wiem to nawet po produktach, które  sprzedajemy. 

Po drugie uważasz,  że  konkurencja też  będzie  spała? I nie zaproponuje nic ciekawego? Już  teraz proponują  migrację  ofert z allegro jednym plikiem.. myślisz, że  na tym się  skończy  ...Nie sądzę 😅

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Oby! W końcu samo Allegro pisze, że klienci lubią mieć wybór 🙂

Alternatywa musi być. Na naszym rynku nie może być tylko Allegro. Przykładowo, taki V-inted i O-lx są chętniej wybierane przez prywatnych sprzedających niż takie AllegroLokalnie. Sam widzę u mnie w punkcie kurierskim jakie paczki mi przynoszą, sama odzież z V~~ paczkomaty i orlen.

 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@DarkStoorM Zrobiem mały research wśród znajmomych. NIKT, powtarzam NIKT nie używa Lokalnie bo ma opinię miejsca do przekrętów. Wolą V-nted lub O-lx - tam są te transakcje poniżej 100 PLN. To jest rynek którego Allegro nie chce i oni go zagarniają.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

filatelista2005
#7 Wielbiciel#

**piiip** i **piiip** ma niestety więcej przekrętów. A **piiip** nie należy do allegro?

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

akurat allegro jest świetne w łapaniu nowych sprzedawców, szkoda, że nie można powiedzieć tego samego, jeśli chodzi o dbanie o tych aktualnych. Wystarczy przypomnieć niekończące się promocje w trakcie pandemii dla nowych użytkowników. Miało być 2-3 miesiące, a końca nie było tym rabatom i upustom. Niektórzy zaoszczędzili w ten sposób małe fortunki.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

filatelista2005
#7 Wielbiciel#

Nie do końca. Praktyki monopolistyczne są zabronione.

oznacz moderatorów

TALARKI62
#9 Pomysłodawca#

spokojnie... już dawno przestałem SYSTEMATYCZNIE kupować na Allegro bo gdzie indziej to samo po prostu jest taniej, i o to przecież chodzi. I pomyśleć że polski podatnik przed Ustawą o pod. Vat odprowadzal 1 % podatku obrotowego a tu im mało jest 10 czy i więcej plus różne dodatkowe opłaty. C H O R E

oznacz moderatorów

drN22
#7 Wielbiciel#

Możemy zamknąć konta i iść do innych serwisów. Byłoby zdrowe gdyby za tę pazerność odpowiedzieli .

oznacz moderatorów

MOMAZU
#10 Popularyzator#

Ceny na allegro podniesione przez nas  o 1zl + ich prowizja od tej złotówki już  sprawiły,  że tylko poprawiło to konkurencyjność  cen - klienci wolą  zamowic w sklepie internetowym  i zapłacić  za przesyłkę bo i tak wychodzi taniej- smart przestaje mieć znaczenie. Dzięki  allegro ruch w naszym sklepie w ciągu  tygodnia  wzrósł  o 20% . Polecam tą  metodę  zamiast wykupowanie abonamentu

oznacz moderatorów

drN22
#7 Wielbiciel#

No ale "badania allegro wykazały" że nie da się inaczej 🙂 Im większe korporacje tym więcej pieniędzy "ucieka na boki" i Klienci muszą pokryć błędy korporacji ze swoich kieszeni. Jest to głupota i kaskaderka marketingowa - psują własną markę i już nadszarpnięty wizerunek.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

to jest dla mnie dziwne, bo po połaczeniu kont z jednym abonamentem mam dostępne te same funkcje na obydwu. W jakim celu mam wykupywać drugi abonament ? to może piszcie od razu i prosto z mostu, że sprzedaż na allegro nie jest już "darmowa" tylko wymaga miesięcznej opłaty w wys. abonamentu. Po co to ubarwiać w taką otoczkę, że ktoś tam jakieś badania robił. Na jednym koncie mam abonament i w zasadzie nigdy nie korzystałem z jego funkcji, wykupiłem go tylko dlatego, żeby połączyć ze sobą dwa konta. Przydatność abonamentu podstawowego jest dla mnie praktycznie zerowa, poza funkcją połączenia kont.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

net-ford
#7 Wielbiciel#

@la_nika a wg. moich wewnętrznych badań kupujący w bardzo nikłym stopniu zwracają uwagę, czy sprzedający ma sklep czy nie. Bardziej interesują go opinie o tym sprzedawcy.
Rozumiem, że Twoją rolą jest tłumaczenie na nasze dobro każdej, nawet najgłupszej decyzji "góry", dlatego nawet Ci współczuję, bo sam miałbym kłopot, żeby spojrzeć na siebie w lustrze.
Natomiast bardzo boli mnie to, że traktujecie wszystkich jak osoby o mocno ograniczonych możliwościach intelektualnych. Takie tłumaczenia po prostu nam uwłaczają.

oznacz moderatorów

gemma22
#11 Animator#

W życiu jako kupującego nie interesowało mnie czy ktoś na wykupiony abonament. Co mnie to obchodzi co sobie wykupił a co nie. Brednie. A mnie z wewnętrznych badań wyszlo że niebiescoocy mają lepsza sprzedaz jak czerwonoocy 🤦‍:płeć_żeńska:

oznacz moderatorów

dorjabbis
#9 Pomysłodawca#

Monika.

Kto Cię tak okłamał z tymi wewnętrznymi badaniami?

Miedzy działami promocji, bezpieczeństwa, kadrami i sekretariatem burze mózgów robiliście?

Lepiej wprowadźcie oficjalnie obowiązkowy abonament niż nawijać makaron na uszy w postaci 1,00 od sprzedanego guzika.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

a w kolejnych miesiącach opłata abonamentowa ostro do góry 

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@mdrogeria  od stycznia ci z najniższym abonamentem zaczną dopłacać zlotówkę 😁

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Agent051 kto nie zadbał wcześnij o drugą nogę teraz zacznie mieć problemy , czasy takie ... z jednej strony presja cenowa od klienta , którmu zaczyna brakować w portfelu , a z drugiej .. jak widać na załączony obrazku . Wszystkim idą koszty nie tylko nam , allegro też dostaje w tyłek i musi skądś wzić na ....ech . pewnie sam wiesz ,

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@mdrogeria w grudniu wchodzi nowy portal, juz szukają sprzedawców i tych z allegro bardzo zapraszają, oferują długi czas bez prowizji i oplat, sami nie sprzedają i nie będą sprzedawać. Jeżeli sprzedawcy z allegro wezmą się w garść i wejdą tam z dobrymi cenami, to….

oznacz moderatorów