anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Naliczymy opłatę 1 zł od każdej oferty, w której doszło do sprzedaży

accadia
#12 Orędownik#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Proszę o wyjaśnienie powyższej kwestii.

Jeśli w danej ofercie osoba X dokona zakupu - rozumiem, że zostanie naliczona dodatkowa opłata 1 zł.
Czy jeśli następnie osoba Y dokona zakupu w tej samej ofercie - również zostanie naliczona ta złotówka, czy dotyczy to wyłącznie pierwszego jakiegokolwiek zakupu w danej ofercie. 

oznacz moderatorów
542 ODPOWIEDZI 542

kostas11
#21 Demiurg#

@MOMAZU Allegro nie ma po co walczyć o sprzedawców bo będą tam gdzie jest sprzedaż, po drugie dziwne ale na innych portalach Ci sami sprzedawcy wystawiają drożej 😞 a wprowadzają opłatę 1 zł żeby wywalić z allegro drobnicę i malutkich sprzedawców oraz osoby prywatne stąd nie mogą wykupić abonamentu i przejdą na lokalnie, pewnie stawiają na sprawdzonych i dużych sprzedawców co nie robią problemów ( zwroty, reklamacje, obsługa posprzedażowa itp. ) 

ps. abonament jest miesięczny i zawsze można z niego zrezygnować 😉

________
Κώστας
oznacz moderatorów

my-perfect-day
#9 Pomysłodawca#

U dużych nie ma problemów? Przecież u dużych jest więcej problemów, bo mają "lżejsze" podejście, bo "i tak się będzie sprzedawać". To mali bardziej dbają o klientów, bo muszą o nich wręcz walczyć. Oczywiście pomijam jakieś "patologie", bo tacy sprzedawcy zawsze się znajdąa.

oznacz moderatorów

rppf
#12 Orędownik#

Czy mali, prywatni robią problemy, zwroty, reklamacje ? Jeśli kiedyś ktoś nie płacił mi, to do niego się pisało, dzwoniło itd. W ostateczności wystawiało negatywa !! Teraz przyszła moda, by Allegro w to mieszać !! Ok, jak zapłacę i nie dostanę, to i czasem trzeba może, ale to po kilku monitach do sprzedającego, jak ostatecznie nie można się skontaktować, dogadać ...

Jak widzę w TV te reklamy Allegro Protect czy jakoś tak, to ciśnienie mi rośnie i mdli mnie ...zresztą po każdych reklamach Allegro ostatnio 😥☹️

oznacz moderatorów

andrzejekm500
#9 Pomysłodawca#

Ja mogę i na Lokalnie problem w tym że nie dostanę faktury a ta jest mi potrzeba

oznacz moderatorów

rppf
#12 Orędownik#

Witam.

Nie śledzę tematu na bieżąco, po prostu brak czasu ..

Chyba nic w tym temacie się nie ruszyło ? Za mało protestów zapewne ...niestety ..

Czy Allegro w ogóle się wypowiadało ? Analizują temat, są poważne plany wycofania się z tych pomysłów - zwłaszcza tej opłaty 1 zł ? Przecieź to tragedia, postawi to prywatnych sprzedawców, zwłaszcza z takich działów jak kolekcje, np. takich co porządkują zbiory, wyprzedających kolekcje, zbiory odziedziczone itd. w tragicznej sytuacji. I nie tylko ich - już teraz mało co drobnego moźna kupić na Allegro, np. z porządków, części z demontażu - czasem jak głupi patrzę, szukam i nic lub prawie nic ...a jak wejdzie ta oplata to będzie jeszcze gorzej ...i jak tu naprawiać wiele rzeczy, jak kupić elementy, części, których od lat w sklepach brak ? Kiedyś z 15 lat temu, to prawie wszystko można było na Allegro dostać !!

Wiem, Allegro zaraz zaproponuje Lokalne 😥...przecież ono już samym wyglądem odrzuca, funkcjonalność tragiczna, wołająca o pomstę ...

Czekam na konkretną reakcję Allegro i współczuje większości osób tam dziś pracującym 😥 ( a był kiedyś, dawno czas, ze marzyłem by tam pracować ...)

oznacz moderatorów

dekorassi_pl
#8 Zapaleniec#

Ja nie współczuję pracownikom Allego. Nikt ich nie zmusza ani do pracy, ani do pisania tych bzdur. Jeśli mają sumienie patrzeć w lustro, to znaczy, że są na właściwym miejscu. Byle kasa się zgadzała. Właśnie, a sprzedającym kasa coraz mniej się zgadza i w tym jest problem. Niestety zgadzam się z tymi przedmówcami, którzy twierdzą, że Allegro chce się pozbyć tych małych. Już kilka lat temu były prezes Allegro mówił, że ich celem jest przyciągnięcie na platformę dużych graczy, którzy w necie działają głównie przez swoje sklepy. I to jest kolejny etap tego procesu.

oznacz moderatorów

rppf
#12 Orędownik#

Bardzo, bardzo dużo racji !!

Niestety ...

Tylko zawsze mnie zastanawia, czy Allegro nie jest po prostu po ludzku głupio, że my piszemy o tragicznych zmianach, a Oni nic ? Cóż ...takie tragiczne czasy ...

I chyba po prostu za mało jest protestów itd. Chyba dlatego, ze przez ostatnie lata, wielu prywatnych sprzedawców uciekło ze sprzedaźy stąd i nawet jeśli czasem kupują, to nie interesuje ich niszczenie sprzedawców ...tylko, ze to będzie teź gorzej dla KUPUJĄCYCH !! Czy tylko ja to widzę ? 

oznacz moderatorów

Pulse
#10 Popularyzator#

Nie wiem czemu tak cicho ale od 2.11 listopada mamy nową opłatę - dodatkowe 1zł od każdego zakupu.

 

Dajmy na to że sprzedaję drobiazgi

3zł

5zł

10zł

22zł

Klient kupi po sztuce, daje nam to sumę 40zł, oraz dodatkową prowizję 4zł, czyli 10%, za resztę płacę standardowo dajmy na to 12% prowizji, oraz dopłata do paczkomatu 1zł sumarycznie płacę zatem.
4,8zł podstawowej prowizji
4zł transakcyjnej
1zł dopłaty SMART 
= 9,8zł co daje 25%, a Klient potem zwraca towar i mamy deala z Allegro 🙂

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Na temat tej "zagrywki allegro" było już sporo pisane i jasno widać że drobni sprzedawcy jak i sprzedawcy tanich przedmiotów są tu niemile widziani a takie obarczenie ich dodatkowymi opłatami może ich tylko wykończyć. 

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#
oznacz moderatorów

m-partner
#7 Wielbiciel#

Czy nowa opłata transakcyjna za sprzedaż 1 zł jest dodatkową opłatą oprócz prowizji ?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

tak

oznacz moderatorów

m-partner
#7 Wielbiciel#

Wspaniale. 😫

 

oznacz moderatorów

104308845
#8 Zapaleniec#

Jedynie abonament za minimum 49 zł zwalnia z tej opłaty.

oznacz moderatorów

Aleeklocki
#8 Zapaleniec#

Widzę, że allegro szuka wszędzie pieniędzy 

oznacz moderatorów

104308845
#8 Zapaleniec#

Bo to monopolista. Allegro nie ma prawdziwej konkurencji w Polsce.

oznacz moderatorów

IZULA50
#11 Animator#

Ogólnie to widać ze Allegro jedzie już z nami na bezczelnego albo abonament albo złotówka  ot taki nowy pomysł 

oznacz moderatorów

fari1975
#10 Popularyzator#

Monopolista bo wszyscy tu są. I sprzedający i kupujący. Od niedawna wiem że mogę sprzedawać z takim samym zyskiem gdzie indziej i nawet jeśli klient płaci za przesyłkę i prowizje i inne to i tak wychodzi mu dużo taniej niż jakby kupił tu. Sprzedawcy i kupujący rozkręcili Allegro, rozkręcą inny portal sprzedażowy mam nadzieję.

oznacz moderatorów

kndshop_pl
#10 Popularyzator#

Tutaj jest taki problem że każdy pisze i na tym koniec. Będą doliczać co chcą bo 90% sprzedawców i tak to przyjmie i dalej Allegro. Dalej będą janusze którzy będą obniżać ceny jeden po drugim, nic nie zarabiając bo nawet nie sprawdzają ile płacą prowizji, opłaty za wyróżnienie, wysyłkę. Cieszą się bo jest obrót pieniędzy jednak po jakimś czasie można się obudzić z reką w nocniku. Już kiedyś pisałem żeby zorganizować duże spotkanie sprzedawców i uzgodnić pewne rzeczy. Niestety to Polska, będziemy wychodzić na ulice za polityków, sędziów itd. ale zawalczyć o swoje to już nie. To jest moja subiektywna opinia i uważam że na tym nie koniec.

oznacz moderatorów

cztery_bez_atu
#13 Ambasador#

Kiedy założyciele Allegro sprzedawali je rzuciłam propozycję aby je kupić. Wtedy to było coś około 10 k ówczesnych złotówek na głowę.  Niestety temat nie znalazł poparcia. Być może Allegrowe dinozaury pamiętają tę akcję.

oznacz moderatorów