anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Naruszenie praw autorskich za podpięcie do katalogu???

KulawyJez
#1 Nowicjusz#

 

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Dziś otrzymałem mail. Proszę osobę kompetentną o wypowiedź.

 

Witam
kontaktuję się z Państwem w sprawie naruszenia przez Państwa firmę osobistych i majątkowych praw autorskich, które przysługują firmie NETFOX. Powiązali Państwo swój produkt z produktem z katalogu naszej marki KADAX, która ma zastrzeżony znak towarowy w Europejskim Urzędzie Patentowym podlegający ochronie prawnej. Nie wyraziliśmy zgody na wykorzystanie naszego znaku towarowego.
Zabezpieczyliśmy dowody w postaci zdjęć. Żądamy odłączenia Państwa produktu od naszego produktu w katalogu Allegro do końca dzisiejszego dnia, inaczej skierujemy sprawę na drogę formalną i zgłosimy sprawę do Allegro.
Z poważaniem
Ewa Starmach
Specjalista ds. sprzedaży Allegro
NETFOX”

 

Dla mnie kompletne nieporozumienie. Nie jestem właścicielem Katalogu ja tylko Allegro. Korzystam z ich bazt danych. Jeżeli ta firma ma jakieś zastrzeżenia niech kontaktuje sie z Allegro i z nimi wyjasnia sprawę. 

Bedę wdzięczny za komentarz do sprawy.

 

 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@KulawyJez "Jeżeli ta firma ma jakieś zastrzeżenia niech kontaktuje sie z Allegro i z nimi wyjasnia sprawę" - tak im odpowiedz, na to, że tutaj ktoś odpisze nie licz. 

oznacz moderatorów

KulawyJez
#1 Nowicjusz#

Tak im napisałem. Niech się kontaktują z nimi. Takiego maila, bez najmniejszych dowodów może sklecić każdy. 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@sl-aw-ek regulamin allegro zwalnia z odpowiedzialności za prawa autorskie

tylko allegro

@KulawyJez pisz do allegro w tej sprawie - i domagaj się oficjalnego potwierdzenia, że masz wszystkie prawa do zamieszczania swojej oferty w oparciu o katalog allegro

 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Odpisz, żeby sobie to wyjaśniali bezpośrednio z Allegro.
Katalog jest własnością allegro a oni tworząc produkt w tym katalogu zgodzili się jego udostępnianie innym sprzedającym.

oznacz moderatorów

jax1987
#10 Popularyzator#

Właścicielem produktu jest wystawca kodu EAN  . Usuwasz kod Ean z bazy produkt znika .

oznacz moderatorów

AGD-SERVICE
#13 Ambasador#

Sprawa jest bardzo prosta. Sprzedawca, wystawiając przedmiot, akceptuje regulamin Allegro, w tym również punkt 5.5 - który praktycznie pozbawia go wszelkich praw autorskich. Jeśli się z nim nie zgadza - to niech nie dodaje produktu do katalogu Allegro. 

Ja przez ta produktyzację straciłem sporo obrotu, a moje zdjęcia krążą po różnych aukcjach. 

Oczywiście zgłaszałem do Allegro i otrzymywałem stosowną odpowiedź. Teraz to nawet cały opis aukcji można skopiować, z czego bardzo chętnie korzystają chińskie firmy, wystawiając setki tysięcy aukcji. Jak jakieś takie chińskie konto zostaje zamknięte - zaraz pojawia sie następne.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Odpisz im że zgodnie z regulaminem allegro tworząc produkt udostępnili allegro i jego użytkownikom opis oraz zdjęcia i że jeśli nie istnieje błąd katalogu tylko twój i ich produkt jest tym samym produktem to zgodnie z regulaminem allegro wymusza na tobie skorzystanie z katalogu tj użycie dokumentacji produktowej udostępnionej przez podmiot który stworzyl pozycje produktową w katalogu. Jesli natomiast mają zastrzezenia do umieszczonego na zdjęciach produktu znaku tiwarowego to mogą skontaktiwać się z allegro i poprosić o zmiane produktu w katalogu na zdjęcia nieposiadające tego znaku 

oznacz moderatorów