anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nie doszła przesyłka (list priorytetowy)

ameros2010
#8 Zapaleniec#

Witam wszystkich. Temat dyskusyjny ale oczekuję konkretów.
Sprzedaję na allegro dosyć długo i aktywnie. Mam same najwyższe oceny.
Z uwagi na prośbę kupujących do niedawna miałem w cenniku wysyłki listem zwykłym (ew. priorytetowym).
Do tej pory wszystko było OK aż ostatnio mam wiadomości, że list nie doszedł i kupujący żąda zwrotu należności.

Interesuje mnie jakie jest stanowisko allegro w takich sytuacjach. Ja nie jestem w stanie potwierdzić nadania przesyłki a kupujący nie jest w stanie potwierdzić czy jej nie odebrał. @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

drekenzes
#16 Inspirator#

Dlatego że nie jesteś wstanie potwierdzić nadania przesyłki, nie należy jej używać. I za nią odpowiadasz. Jak chcesz być robiony na szaro, to dalej udostępniaj tą formę wysyłki, za która jesteś odpowiedzialny w 100%. 

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

ameros2010
#8 Zapaleniec#

Dlatego z cennika już je wywaliłem.
Nurtuje mnie jednak to, że to kupujący wybrał taki a nie inny sposób wysyłki.

Jaka jest gwarancja, że jej nie odebrał?

Czy jest w regulaminie Allegro gdzieś zapis regulujący tą kwestię?

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@ameros2010 dzwonisz na pocztę do kierownika placówki która obsługuje adres delikwenta i ci sprawdzą bo mają protokoły czy dostarczono list czy nie 

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

W przypadku listów zwykłych nie ma żadnych protokołów, poza ilościowymi (do celów statystycznych i raportowania do UKE). Co najwyżej można liczyć na pamięć listonosza, może będzie pamiętać, czy coś doręczał pod dany adres.

oznacz moderatorów

ameros2010
#8 Zapaleniec#

Pani która na poczcie przyjmowała list do9skonale pamięta(zawsze wysyłam w jednym miejscu).

Pamięta ale... co z tego. To nie jest dowód

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@pecela powiem ci że miałem taką sytuację że poczta wyręczała się firmą zewnętrzną zatrudniającą ukraińców a ci mieli listę do odhaczenia w postaci protokołu gdzie każde dostarczenie pod adres było odfajkowane raz mi się taki wkurzony kupujący trafił że za niego musiałem wyjaśniać gdzie jest jego przesyłka ok 15.00 w piątek  a o 17.00 mu przesyłkę dowieźli

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Ale to na 100% był zwykły list (taki co nadajesz go, wrzucając do skrzynki na ulicy), taki bez numeru i możliwości śledzenia?

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@ameros2010 Nawet na prośbę Kupującego nie udostępniasz wysyłek nierejestrowanych, bo nawet jak będzie Ciebie błagał, to Ty nadal za to odpowiadasz. Mógł odebrać, i jak mu udowodnisz że nie? Możesz złożyć reklamację na poczcie, ale na 99,9% zostanie odrzucona. 

Jak używasz przesyłki nierejestrowanej, to jesteś na łasce klienta. Jak ci zgłosi że nie dostał przesyłki, to mu zwracasz pieniądze. I to nie na podstawie regulaminów, a na podstawie ustaw. To Ty odpowiadasz za towar, póki klient go nie odbierze. A przy przesyłce nierejestrowanej nie masz dowodu nadania ani odebrania.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Info z dzisiejszego maila od Allegro ze zmianami w najbliższym czasie to przesyłka kopertowa, podobno rejestrowana za 3,99 będzie od września, ciekawa alternatywa.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@Halfrunt A kto będzie tak tanio obsługiwał przesyłki bo jeszcze tego nie doczytałem ?

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

@kolekcjoner608 poczta, wygląda na powrót listonoszy, tych których teraz brakuje, no ale cena czyni cuda. 

Dziwię się że poczta nie wykorzystała okazji wiele lat temu, miałaby monopol na dostarczanie małych przesyłek w formie listów.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@Halfrunt Wygląda ciekawie ,sam mam 90 % wysyłek listowych . Obecnie większość idzie In Postem reszta pocztą a że sprzedaję bez smarta to moi klienci mogą znów polubić pocztę bardziej od paczkomatu.

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

W tej cenie to sam wyjdę ze smarta wliczając koszt do ceny produktu i dając "darmową przesyłkę" gdy zwrot będzie płatny, zminimalizujemy straty związane ze zwrotami 

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@kolekcjoner608 Poczta

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów