anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nie mam punktów za szybkie zwroty wpłat dla klientów

Moliland
#9 Pomysłodawca#

Witam,

Przeglądając panel "Twoja sprzedaż" widzę, że w miejscu "szybkie zwroty wpłat dla klientów" mam 0 pkt i brak danych. Czytając szczegóły widzę, że jakieś jednak punkty powinnam dostać, gdyż zwracam wpłatę tego samego dnia (raz chyba zwróciłam po 2 dniach przez nieopatrzność), co odbieram przesyłkę, a od ponad miesiąca w ogóle nie mam zwrotów, więc powinno chociaż liczyć po ilości zamówień- ponad 100 zamówień średnio, więc co najmniej 18 pkt powinno być. Czy coś źle rozumiem z tego? Macie tam prawidłowe wyniki?

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Moliland rozwiązanie jest tu  ......,,a od ponad miesiąca w ogóle nie mam zwrotów,, 

W panelu jakości brane pod uwagę i do oceny są zdarzenia z ostatnich 30 dni .

oznacz moderatorów

Moliland
#9 Pomysłodawca#

Ale w szczegółach jak byk jest napisane, że jak się nie ma zwrotów, to należą się punkty w zależności od ilosci zamówień:

Cytuję:

Punkty i progi w przypadku braku zwracanych zamówień

Punkty za brak zwróconych zamówień dostaniesz w zależności od ogólnej liczby zamówień z ostatnich 30 dni. Będziemy je wyświetlać w panelu Jakość mojej sprzedaży przy mierze Szybkie zwroty wpłat do klientów z dopiskiem brak zwróconych zamówień.

Liczba zamówień z ostatnich 30 dniPunkty

200 zamówień i więcej
30 punktów
150 – 199 zamówień
24 punkty
100 – 149 zamówień
18 punktów
50 – 99 zamówień
12 punktów
10 – 49 zamówień
6 punktów

 

Dlatego wydaje mi się, że 18 pkt powinno być 😄

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@Moliland konsultuję Twoje zgłoszenie. Jak tylko uzyskam odpowiedź, niezwłocznie Ci ją przekażę. 🙂

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@Moliland wracam do Ciebie z odpowiedzią. Brak punktów dla miary szybkich zwrotów nie jest błędem. W ciągu ostatnich 30 dni miałaś 1 zwrot, natomiast Kupujący nie wskazał sposobu wysyłki oraz numeru paczki, dlatego punkty nie zostały naliczone. W artykule znajdziesz taką informację: 

"W tej mierze sprawdzamy, ile czasu średnio zajmuje Ci zwrot wpłaty kupującemu przez Allegro Finanse. Czas liczymy od momentu odebrania przez Ciebie przesyłki zwrotnej. Bierzemy pod uwagę wyłącznie zwroty zamówień z tytułu odstąpienia oraz ze statusem, który potwierdza, że przesyłka zwrotna została przez Ciebie odebrana. Punkty otrzymasz zarówno za szybki czas zwrotu wpłaty, jak i brak zwrotów od klientów."

"Status przesyłki zwrotnej możemy sprawdzić wyłącznie wtedy, gdy kupujący w formularzu zwrotu wybierze zwrot za pośrednictwem jednego z zaproponowanych przez nas przewoźników. Gdy skorzysta z opcji: wysyłka własna, nie będziemy mogli sprawdzić statusu takiej przesyłki. Dlatego zwrotów, które kupujący nada wysyłką własną, nie będziemy uwzględniać w tej mierze."

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

Moliland
#9 Pomysłodawca#

@w_kiwi 

No, ale chyba jednak wychodzi na to, że to błąd prawda? Kupujący kliknął zwrot, potem zmienił decyzję i nic nie zwrócił. Przecież miało liczyć od momentu dostarczenia przesyłki do mnie, a nie od kliknięcia

Przecież właśnie Pani podała i jak byk jest napisane, że jak wysyłka poza Allegro, to nie jest to brane pod uwagę, a jeżeli wysyłka z Allegro to po statusie dostawy widzicie kiedy do mnie doszło i od tego momentu liczony jest czas. Do mnie nic nie doszło, bo nic nie zostało wysłane. To błąd czy nie?

Czyli rozumiem, że jak kupujący sobie kliknie zwrot i w formie dostawy nawet nic nie wybierze, ani nie nada przesyłki, to już od tego dnia czasem w jakiejś sytuacji algorytm błędnie nalicza, czy następuje szybki zwrot środków, mimo iż z kupującym w ten sam dzień sprawę się załatwi, że to było kliknięte przez pomyłkę i nic do nas zwraca?

Co w takim razie robić? bo błędu w algorytmie Wam nie naprawię :), ale z mojej strony, co robić profilaktycznie, żeby to się nie powtarzało?

Pozdrawiam

 

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@Moliland tak, jak zostało wyjaśnione w artykule, jeśli kupujący zwraca towar na własną rękę, nie będziemy mogli takiego zwrotu odnotować, co oznacza, że nie zostaną przyznane punkty za szybki zwrot środków. 
Rozumiem, że w Twoim przypadku kupujący jedynie zaznaczył opcję zwrotu, ale ostatecznie do niego nie doszło? Jeśli tak, będę konsultować sprawę dalej. 🙂

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

Moliland
#9 Pomysłodawca#

Nie no słowa " (...) Gdy  (on- kupujący) skorzysta z opcji: wysyłka własna, nie będziemy mogli sprawdzić statusu takiej przesyłki. Dlatego zwrotów, które kupujący nada wysyłką własną, nie będziemy uwzględniać w tej mierze (miara nadająca punkty za szybkie zwroty." rozumiem tak, że tego się nie bierze pod uwagę, a nie- że jak kupujący to wybierze, to nie ma żadnych punktów. Poza tym to było kliknięte przez kupującego przypadkiem, ja żadnego zwrotu nie miałam, inne zawsze robię w ten sam dzień, żeby mieć te punkty, a algorytm nie daje mi nic i to nie z mojej winy. Pytanie chociaż na przyszłość, co zrobić w takim przypadku ponownie? Nic się nie da zrobić i tyle?

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@Moliland w dalszym ciągu wyjaśniam Twoje zgłoszenie. Wrócę z odpowiedzią, jak tylko otrzymam niezbędne informacje. 🙂

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

Moliland
#9 Pomysłodawca#

Nie udało się? 😞

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Wow chyba pierwszy raz widzę, że się pomyliłeś xD. Dowód z mojego panelu, zero zwrotów, punkty są. Coś jednak nie gra. Ale też nie wiedziałam póki po tym poście nie zajrzałam...

Screenshot_8.png

oznacz moderatorów