anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Niepoprawne informowanie kupujących o czasie dostawy!

Gasmin_pl
#12 Orędownik#

Piszę tutaj, bo czat jest od dłuższego czasu niedostępny, a przez formularz to potraficie w ciągu tygodnia nie odpowiadać. Mam kilka kont na Allegro, wszędzie wysyłam w tym samym terminie i mam podobne terminy wysyłki tego samego dnia.

Wysyłka tego samego dnia InPost do godziny 12 (do godziny 14 na innym koncie), Poczta Polska do godziny 14.

To, czemu wchodząc w swoje oferty dzisiaj rano, widzę na jednym koncie "Zamów do 14 - w środę w punkcie" a na drugim we wtorek w punkcie. Jak to liczycie? Uwierzcie mi, że wszystkie paczki ze wszystkich kont wychodzą jednocześnie. Nie biegam do paczkomatu po kilka raz na dzień.

Większość paczek wysłanych dziś InPostem to jeszcze jutro będą u klientów, ale o tym na żadnym z kont nie piszecie. Poczta Polska da radę na wtorek. Skąd pobieracie informację? A człowiek później się dziwi, czemu sprzedaż leczy w dół.....

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

 

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

mdrogeria
#21 Demiurg#

Gasmin_plodpowiesz sobie sam porównując dane na kontach w tej zakładce -https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/skutecznosc-wysylki

weź pod uwagę szczególnie ten parametr - ,,Czas dostawy,,

 

oznacz moderatorów

Gasmin_pl
#12 Orędownik#

@mdrogeria  To rozumiem. Paramenty Czas wysyłki są różne, dlatego że na jednym z kont dużo wysyłam poleconym, gdzie rzeczywiście czas wysyłki jest dłuższy. Chodzi mi o wysyłkę tego samego dnia (no chociaż InPost gdzie 70% zamówień jest z tą metodą) i o tym jak to jest pokazywane na Allegro. Staram się, pracuję ciężko, wysyłam szybko, a nagle mam "Dostawa w środę" gdzie faktycznie dużo paczek przyjdzie do klientów jutro. Nie rozumiem, czemu o tym nie piszą. No przecież mogą napisać szacowany termin doręczenia sobota-środa.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Gasmin_plnie, ten parametr jest czasem dostarczenia , jeśli na tym koncie wysyłasz dużo poleconych , a jak wiadomo one idą dłużej to zaniżają Ci średni czas dostarczenia przesyłki i stąd masz rózny czas podany w ofercie . 

oznacz moderatorów

Gasmin_pl
#12 Orędownik#

@mdrogeria no to tego trochę nie rozumiem. Moim zdaniem średni czas wysyłki to jedno, a szybkie dostawy to co innego. Przecież jak piszą Zamów do 14 - w środę w punkcie, to nie chodzi im o poleconym na pewno. Zaznaczam że jak zamówi ktoś do 12 InPostem, to wyślę jeszcze dziś i staram się załapać się na dostawę w dniu następnym. Wszystkie paczki InPostowe wychodzą w ten sam dzień z sortowni, sprawdzam to w menedżerze paczek. Oferuję również list zwykły ekonomiczny, przy którym wcale nie ma terminów doręczenie, bo kto wie kiedy on przychodzi do klientów. Drodzy moderatorzy, czy to też wpływa na pokazywane w ofercie terminy doręczenia?

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@Gasmin_pl   myśle że @mdrogeria  ma racje.

Termin "w punkcie" jest określeniem umownym. Generalnie pod uwage są brane wszystkie przesyłki które można sledzić: paczkomaty, punkty,kurier oraz listy polecone. A informacja jaka widnieje to średni czas dostarczenia danej przesyłki. Na koncie gdzie masz wiecej wysylek poleconymi - sredni czas doręczen bedzie dluższy

Listy zwykle oraz odbiór osobisty nie są brane w ogóle pod uwage w tych statystykach

Jedynym wyjsciem na poprawe tych statystyk jest usuniecie z oferty przesyłek które są dłużej doręczane

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Gasmin_pl tu choddzi o średni 

,,Czas dostawy,,

ten parametr dostaje po głowie jak masz duży udział procentowy ,, poleconego ,, w ogólnej liczbie przesyłek .

Nic nie zrobisz , polecony idzie tyle ile idzie , albo zrezygnuj z tej wysyłki i poprawi się parametr , ale ubędzie klientów , albo przestań na to zwracać uwagę .

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Gasmin_pl Allegro bezprawnie dopisuje do Twojej umowy z kupującym czas dostawy. To Ty możesz ten czas podawać, a nie podmiot, który nie jest stroną transakcji. Wystawiając ofertę godzisz się na ingerencję Allegro w Twoją umowę z kupującym.

Czas wysyłki i czas dostawy to nie to samo.

oznacz moderatorów

Gasmin_pl
#12 Orędownik#

@xyz96 godzę się, jasne. Chcę tylko wiedzieć, jak to działa, by móc dopasować swoją pracę do tego algorytmu. Czytam regulamin, dopasowuję ustawienia, i mam różne wyniki na różnych kontach. To że wysyłka poleconym, lub nierejestrowanym wpływa na terminy szybkich dostaw nigdzie nie widziałam. I mam nadzieję, że jednak nie jest to prawda.

oznacz moderatorów

landtoys
#9 Pomysłodawca#

Powiem ci jak ja to rozumiem:

To jest jak ze średnią krajową w zarobkach, zarabiasz 1000 zł. a drugi 11000, więc wasza średnia to 6 tyś więc jesteś bogaty mimo że nie masz co jeść.

Przy przesyłkach serwis wziął średnią czasu dotarcia przesyłki na podstawie milionów przesyłek przykładowo 24h więc średnia jest 100%, teraz jak wyślesz przesyłki i nie dojdą w 24h to spada ci średnia. Nie masz żadnego na to wpływu, jesteś uzależniony od przewoźnika, jeśli od nawali to tobie spada średnia.

Nie wiem czy dobrze ale ja tak to rozumuję

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

landtoys nooo ... może nie do końca. Tym przypadku algorytm wylicza średni czas dostarczenia indywidualnie dla każdego sprzedawcy na podstawie doręczeń z ostatnich 30dni.

oznacz moderatorów

landtoys
#9 Pomysłodawca#

Tak, zgadza się, każdy ma swój tak jakby licznik czasu doręczeń, ale sam fakt że sprzedający nie ma na to wpływu i jest w pewnym sensie za to obarczany problemami nie związanymi ze swoim działaniem. 

Moim zdaniem powinno być tak:

Wysyłam 100% przesyłek w deklarowanym czasie to świeci się SPRZEDAWCA wysyła 100% przesyłek zgodnie z podanym terminem - plus informacja CZAS dostawy uzależniony od przewoźnika

Procent powinien pokazywać jak sprzedawca wywiązuje się z terminu wysyłki, to jest kluczowe dla klienta

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

landtoys może i ma wpływ , ale czy to jest dla sprzedawcy racjonalne ekonomicznie musi zdecydować sam .

Tak to wymyślili i tak jest jak jest , w końcu to ich podwórko i zabawki .😁

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Ja tam na to nawet nie zwracam uwagi jaki mi czas wyświetlają i jak nie wnikam to się lepiej czuję i mniej stresuję a jak masz dobry towar w dobrych cenach i klienci są zadowoleni z czasu w jakim otrzymują przesyłkę sami do ciebie wrócą przy następnych zakupach.

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@Gasmin_pl 

Parę dni temu był dosyć podobny wątek. 

oznacz moderatorów

Gasmin_pl
#12 Orędownik#

@cookie000 Dziękuję, czyli jednak biorą pod uwagę wszystkie metody dostawy. No to lipa. Trudno.

Udało mi się porozmawiać na czacie i się okazało, że od poniedziałku do czwartku pokazują terminy doręczenia, jakie deklaruje sprzedawca, a od piątku i w weekend na podstawie wyliczeń rzeczywistych terminów nadania oraz czas, w jaki przesyłki faktycznie doszły do klientów. I jeszcze dostałam wiadomość, że aktualnie zmieniają algorytm wyliczeń, tylko nie powiedziano szczegółów.

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Mam dużo do przemyślenia.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Gasmin_pl 

To jeszcze zapytaj ich o podstawę prawną, zgodnie z którą do Twojej umowy z kupującym dopisują cokolwiek, a zwłaszcza czas dostawy. Tej podstawy Ci nie podadzą.

Sprzedawca nie deklaruje terminu doręczenia, tylko czas wysyłki.

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@xyz96 

To, że dodają taką informację - pół biedy. Gorsze jest to, że jest widoczna z pierwszeństwem i po sortowaniu czasu dostawy. Dokopanie się do czasu wysyłki wymaga dodatkowego klikania.

A nie wiem jakie podstawy prawne są co do wyświetlania w ofercie innego produktu z katalogu i gdzie można to samo kupić taniej. Chyba żadne. Po prostu tak jest, że na czyimś sklepie można reklamy naklejać.

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@Gasmin_pl 

Właśnie. Grupuje formy dostaw, dzieli na do weekendu i po. Podlinkowana Kasiulka trochę wcześniej podrzuciła też wątek przed/po weekendowych wysyłek. Był  tam taki absurd, że jakaś opóźniona wysyłka weekendowa powodowała wyświetlanie dłuższej o parę dni dostawy w piątek niż w poniedziałek.

Tęgie umysły nad tym pracowały, aby tak to skomplikować ;]

oznacz moderatorów