anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nieprawidłowy opis - opis zawiera niedozwolone słowo "WITAM"

interszafa
#10 Popularyzator#

Rozumiem, że używacie w Allegro sztucznej inteligencji, ale blokowanie wystawienia aukcji gdyż zawiera sformułowanie " Witam, do sprzedania mam" jest trochę kompromitujące. Co z tego że "sformułowanie nie dotyczy przedmiotu" Jest to zwrot grzecznościowy.

 

Mam pytanie do osoby która to wymyśliła - Czy jak wchodzisz do sklepu to mówisz "dzień dobry" ? Słoma z butów wystaje.

oznacz moderatorów
42 ODPOWIEDZI 42

RED
#21 Demiurg#

ale tak na poważnie

wg allegro nie możesz napisać w ofercie,

że do towaru w tej aukcji wystawiasz faktury proforma

jest to nowość w gamie produktów producenta

lub jest to tańsza wersja innego produktu pozbawiona gwarancji

lub producent gwarantuje działanie produktu także np: pod wodą co jest nowe lub nowością w porównaniu do starszej wersji

 

lub wyrażenia (co mnie najbardziej denerwuje - allegro podkreśla jako niedozwolone sformułowanie) że w naszej firmie testowaliśmy ten produkt

i ma on określone właściwości

 

mi allegro raz usunęło ofertę w tym stylu (podaję konkurencji)

https://allegro.pl/oferta/lagerstroemia-czerwona-red-imperator-sadzonki-10818289045

bo zawierała moją nazwę jako użytkownika 🙂

oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

Zwrot Witam jest nieuzasadniony. Witać to może gospodarz parobków wracających z pola, albo biesiadników gości, a nie klienta, tak samo jak nie rozumiem, dlaczego kupujący pisze do sprzedawcy "Witam"  - to wręcz obraźliwe! - ale allegro już na to pozwala, wiadomo gdzie ma sprzedających.

Domagam się aby Allegro uniemożliwiło wysłania maila klientowi, jeśli ten rozpoczyna od słowa "Witaj"

oznacz moderatorów

Szary_Czarny
#8 Zapaleniec#

Bracie, gdzie Ty pobierałeś lekcje kindersztuby? Chodzę po świecie 70 lat, ale dopiero od Ciebie dowiedziałem się, że "Witam" jest obraźliwe!!! Sam to wymyśliłeś, czy Ci ktoś powiedział?  🐵
Sam zaczynam maile od "Dzień dobry", albo "Szanowny Panie (Pani)" ale internetowe "Witam" tak wrosło w rzeczywistość, że nie warto się na nie obrażać. Jest coś takiego jak usus językowy, może
Do kompletu brakuje jeszcze, żebyś sponiewierał końcowe "Pozdrawiam" - bo - idąc Twoim tokiem - "Pozdrawiać to sobie można ciocię znad morza na widokówce"!!!

Oba te słowa nie są może szczytem elegancji, ale żeby się zaraz czuć się obrażonym?...
Podobnie, jak nie uraża mojej dumy, kiedy jakiś nastolatek w dyskusji pod filmem na YT wali mi przez Ty. W odpowiedzi konsekwentnie piszę wtedy do niego przez Pan, w końcu on też przechodzi na Pan. Jestem wrogiem powszechnego "tykania", bo przejście na Ty nie powinno być "z automatu", ale nie sądzę, żeby w necie było to obraźliwe. Co innego pisanie "ty" minuskułą. Za to należy się w ryj, bo tu wyraźną intencją jest lekceważenie przeciwnika.
Z wyrazami szacunku,

Maciej [edycja]

 

oznacz moderatorów