anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nieprawidłowy opis - opis zawiera niedozwolone słowo "WITAM"

interszafa
#10 Popularyzator#

Rozumiem, że używacie w Allegro sztucznej inteligencji, ale blokowanie wystawienia aukcji gdyż zawiera sformułowanie " Witam, do sprzedania mam" jest trochę kompromitujące. Co z tego że "sformułowanie nie dotyczy przedmiotu" Jest to zwrot grzecznościowy.

 

Mam pytanie do osoby która to wymyśliła - Czy jak wchodzisz do sklepu to mówisz "dzień dobry" ? Słoma z butów wystaje.

oznacz moderatorów
42 ODPOWIEDZI 42

Vryko
#18 Luminarz#

Spróbuj zresetować PC/lapka. Czasem "wisi" jakiś tag, i skrypt Allegro dostaje kota. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

interszafa
#10 Popularyzator#

To nie wina skryptu, ale osoby, która go napisała. To celowe działanie. Aukcja ma być "bezosobowa" Dzięki temu zatracasz poczucie kupowania u konkretnego sprzedawcy, na czym zyskuje całe allegro. To działanie podobne do narzucenia białego tła. Jeśli miałeś aukcje z oryginalnym tłem , działały na klienta jak wyróżnienie, i nie trzeba było dopłacać 30 pln za tydzień. Więc zabronili. Teraz zabraniają wpisywać słowa "Witam" bo jest nie zgodne z regulaminem i nie ma wpływu z opisem aukcji.

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

Aż to kiedyś sprawdzę...bo wydaje mi się to nieprawdopodobne. Ale w sumie...Allegro od dawna odstawia takie numery, że nic nie powinno dziwić.. 😕

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

Szary_Czarny
#8 Zapaleniec#

Mi na przykład w opisie przedmiotu, gdzie informowałem o wysyłce w ciągu 2 dni, "sztuczna inteligencja" podkreślała mi na żółto słowo "Wysyłka". Gdyby nie było to wkurzające, można by się pośmiać, ale tak to - lipton!
Pozdrawiam.

oznacz moderatorów

peentech
#9 Pomysłodawca#

Witam należy używać tylko w bezpośrednim kontakcie. W ofercie napisz Dzień Dobry.

oznacz moderatorów

Adekpol
#13 Ambasador#

Tu raczej chodzi o zapobiegnięciu kombinacji sprzedawców, oferta powinna dotyczyć przedmiotu i tylko przedmiotu sprzedaży, krótko i na temat bez zbędnych rzeczy

Gdyby pozostawić możliwość kombinacji to "Januszexy" coś by wykombinowali i oszukiwali by na aukcjach

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

No to wskaż @Adekpol  zabronione słowo (wg Allegro) w takiej frazie:

Produkty w tej klasie zużywają o 20% energii mniej niż produkty w najwyższej dostępnej klasie efektywności energetycznej A+++! Jest to gwarancja ochrony środowiska naturalnego i obniżenia kosztów za energię elektryczną.

Takie tu wskazał automat, jednak mimo ostrzeżenia ofertę normalnie mogłem wystawić.

oznacz moderatorów

Adekpol
#13 Ambasador#

Ja doskonale rozumiem, miałem sytuację gdzie wpisana była gwarancja wydruków do 2 lat, gdzie zaznaczyło mi słowo gwarancja i po kilku tygodniach oferta usunięta, pomimo tego że ta informacja jest dosyc ważna

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

Zgadza się - zapisy o wszelkiego rodzaju gwarancjach na przedmiot powinny znaleźć się w stosownej zakładce ("Gwarancja"), nie w opisie.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@msniezekno to wskaż, gdzie we wklejonym przeze mnie fragmencie jest mowa o gwarancji na produkt i jej warunkach, ewentualnie w tym co wkleił @Adekpol  😎

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@medalik_2009 w opisie pojawia się słowo "gwarancja" - jak mówiłem, to są zwroty wyłapywane automatycznie, a ostrzeżenia nie blokują możliwości wystawienia.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

the-foe
#12 Orędownik#

uzycia słowa "gwarancja" może mięc masę innych kontekstów. Np: "Metalowa obudowa to gwarancja długotrwałej eksploatacji". W sam raz przykład jest truizmem, ale niekiedy naprawdę jakoś trzeba uswiadomić klienta za co płaci.

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@Adekpol 
Dokładnie, dodatkowo automaty Allegro każdy ciąg 13 cyfr uznaje za EAN a 9 za numer telefonu i próbę skłonienia do kontaktu poza serwisem. Rozumiem wszystko ale Allegro w tym akurat przypadku ociera się o śmieszność. ja miałem do tej pory 2 razy uwalane oferty za rzekome dane kontaktowe w opisie. niestety dla Allegro a konkretniej osoby z BOK, nie mogła ona tego się doszukać. I musiała przyjąć dwa maile moich dość kąśliwych uwag, oraz otworzyć szablony z przeprosinami i je wkleić 😎👻

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@medalik_2009 ja ci wskażę zabronione słowo - gwarancja

oznacz moderatorów

Szary_Czarny
#8 Zapaleniec#

Cienkie to tłumaczenie lekutko...

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@peentech, albo Przedstawić tobie mógłbym, sprzedaży ten oto przedmiot 🤗

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@interszafa z tego co wiem, ten komunikat to tylko sugestia, nie uniemożliwia wystawienia oferty, co widać np. tutaj.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@msniezek zabronione słowa to faktura ean gwarancja

to są jakieś jaja

oznacz moderatorów

RLis
#10 Popularyzator#

właśnie mi usunięto ofertę za słowo "tanio" w tytule 😞

oznacz moderatorów