anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

nieprzysługujące odstąpienie od umowy, dyskusja, allegro protect - co się wyprawia?

it24_pl
#12 Orędownik#

Jak to jest, że w dyskusji stajecie po mojej stronie, a potem pomimo tego że kupujący (firma) oznacza dyskusję jako nierozwiązaną, występuje do Allegro Protect z wnioskiem o rekompensatę, gdzie po mojej interwencji Wasz pracownik zamyka dyskusję, zauważając że to kupujący nie współpracuje. Wy i tak podejmujecie decyzję o wypłacie rekompensaty? Na jakiej podstawie, bo w regulaminie Allegro Protect takowej nie znajduję.

Co więcej, 2 tygodnie "męczę się" z kupującym, który sam sprzedaje na allegro jako firma, tłumacząc że nie jest konsumentem, ani nie przysługują mu uprawnienia konsumenta. Potem nie dając za wygraną wystawia negatywny komentarz nie zgodny z prawdą, posądzając mnie o łamanie prawa (ale Wy nie znajdujecie podstawy do usunięcia takiego komentarza), potem składa reklamację, która jest niezasadna, bo produkt jest w pełni sprawny i funkcjonalny. I na koniec działając na moją nie korzyść, o czym napisałem wyżej przyznajecie mu rekompensatę.

Uczycie w taki sposób patologicznych zachowań. Teraz każdy kto sobie kupi na firmę produkt związany z jej działalnością, może go zwrócić, a jak mu sprzedawca nie będzie chciał tego uznać, to można bezkarnie dać mu negatywa, a potem wystąpić do Allegro Protect, a Wy przyznacie w ciągu 2 godzin rekompensatę. Jak tak można?

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
24 ODPOWIEDZI 24

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@it24_pl Nie obciążyliśmy Cię naliczeniem za ten zwrot, dyskusja jest zamknięta. Jakiego dokładnie rozwiązania oczekujesz? Zespół Allegro Protect podjął decyzję o wypłacie środków dla klienta w formie rekompensaty i nie będę tej decyzji podważać. Żadna ze stron transakcji nie została pokrzywdzona. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

it24_pl
#12 Orędownik#

już żadnego, sam musiałem wyprostować sprawę, teraz wiem że nie opłaca się przez 2 tygodnie udowadniać że nie jest się jeleniem.

oznacz moderatorów

raf-comp
#10 Popularyzator#

Panie allegro, prawda jest taka że sprzedawców na allegro wala w rogi i to równo... na każdym kroku.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@ko_alka a jak sobie ten dochód nagrodzony z allegro protect zaksięguje?

faktura wystawiona, zaksięgowana, sprzedający odmówił wystawienia korekty, a tu wpływają na konto środki

@it24_pl my też mieliśmy takie przypadki, serwis wypłatą z allegro protect utwierdził kupującego, że jego bezprawne w myśl zawartej umowy i polskich przepisów działania są prawidłowe, niby nas nie obciążył

kupujący miał towar, koszt w działalności gospodarczej i środki i satysfakcję, że może bezkarnie, bez etyki oszukiwać inne podmioty z b2b

nie jesteś jeleniem, tylko osobą szanującą etkę biznesu i przepisy w Polsce, to allegro sprawia, że czujesz się frajerem

 

brawo allegro !

oznacz moderatorów

raf-comp
#10 Popularyzator#

Otóż to allegro sprawia że czujemy się jak jelenie. Allegro zamiast być dla sprzedających oczywiście chroniąc kupujących to robi to na odwal się. Czyli chroni kupujący, a prawda jest taka że sprzedawcy głownie utrzymują ten portal, gdy zabranie sprzedających to allegro będzie mogło ugryźć się w tyłek.

oznacz moderatorów