anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nierówne traktowanie podobnych działów

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

Witam,

w zapowiedziach zmian Allegro czytamy m.in.:

 

  • W kategoriach Kolekcje oraz Antyki i sztuka zmieni się maksymalna kwota prowizji od sprzedaży - nie wyniesie ona więcej niż 80 zł. Obecnie maksymalna kwota prowizji w tych kategoriach wynosi 50 zł. Stawki prowizji - odpowiednio: 9% i 10% - pozostaną bez zmian.
  • W kategorii Numizmatyka, w licytacjach bez ceny minimalnej, obniżymy prowizję od sprzedaży z 9% do 6%. Zmieni się też maksymalna kwota prowizji z 50 zł na 80 zł.

Moje pytanie brzmi: dlaczego podwyżkę maksymalnej prowizji dokładacie wszystkim kategoriom kolekcjonerskim, a obniżkę prowizji przy licytacjach ograniczacie do kategorii "numizmatyka"?

Oczywiście wspieranie aukcji z licytacją poprzez obniżenie prowizji jest krokiem w słusznym kierunku (tak jest od dawna na portalu, którego nazwę Allegro uważa za brzydkie słowo), ale skąd to uprzywilejowane traktowanie sprzedawców monet wobec dyskryminacji sprzedawców banknotów czy medali - które  powszechnie na całym świecie również są zaliczane do numizmatyki? (na innych "marktetplacach" monety, banknoty i medale są z reguły w jednej kategorii głównej)

 

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@TomBanknoter miło Cię tutaj widzieć 🙂

Przekażę oczywiście Twoje uwagi, tym niemniej zmiany wysokości prowizji poprzedza zawsze analiza rynku, a także sytuacji kategorii w Allegro. Gdybym miał oceniać przyczyny tego ruchu - jest nią chęć przyciągnięcia do nas większej liczby licytacji BCM numizmatów (być może w przypadku banknotów nie ma w tej chwili takiej potrzeby, a być może proces obniżki prowizji dla licytacji BCM jest rozłożony na etapy, nie wiem)...

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

Dziękuję za odpowiedź. Zawsze to miło spotkać starych znajomych 😊

Osobiście nie bardzo wierzę, że jest to wynikiem jakiejś wielce przemyślanej strategii. Raczej ktoś po prostu nie zwrócił uwagi, że "Pieniądz papierowy" jest osobnym działem. Tak czy inaczej, dziękuję, za przekazanie komu trzeba

oznacz moderatorów