anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nieuczciwi sprzedawcy, rozpowszechniający pirackie kopie oprogramowania

untitlednick
#8 Zapaleniec#

Konto użytikownika: https://allegro.pl/uzytkownik/Maniiek123?bmatch=cl-dict210105-ctx-uni-1-2-0112

Oferta która mnie zainteresowała: https://allegro.pl/oferta/magix-sony-vegas-18-pro-17-pl-9859893286

 

Nawiązałem kontakt ze sprzedającym aby wyjaśnić moje wątpliwości i czegoś to się dowiedziałem:

- sprzedaje jako firma nie mając konta firmy (skąd klient ma o tym wiedzieć?)

- może wystawić FV ale nawet nie chce podać NIP-u firmy

- nie chce podać telefonu kontaktowego (a z tego co pamiętam jest obowiązkowy)

- przedmioty które sprzedaje są wersjami całkowicie pirackimi i crack-owanymi - przykładem może być pierwszy z brzegu Sony Vegas w polskiej wersji językowej - który nigdy nie wyszedł.

 

Konkluzja: dlaczego allegro nie blokuje takich [edycja], ich kont, lubi nie umożliwia zgłoszenia poprzez jasne opisanie problemu? Czemu/komu ma to służyć?

oznacz moderatorów
23 ODPOWIEDZI 23

xyz96
#21 Demiurg#

@untitlednick Oferty możesz zgłosić do Allegro przez ten formularz; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=a2f3ea49-2579-47d5-87f4-6d96a42e3e86&subjectId=ae7b20da-e... Możesz tą drogą zgłosić też całą listę ofert danego sprzedawcy. Otrzymasz od Allegro powiadomienie o podjętych działaniach.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@untitlednick za pisanie złodziej czy oszust możesz mieć ładne sprawy w sądzie

sprawdź przepisy - możliwa jest działalność bez rejestracji

https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-dzialalnosc-bez-rejestracji-jak-wyglada-w-praktyce

 

- sprzedaje jako firma nie mając konta firmy (skąd klient ma o tym wiedzieć?)

to jest polityka allegro - nie podawaj danych firmy, ukryj je w zakładkach i itp

 

- może wystawić FV ale nawet nie chce podać NIP-u firmy

bo może wystawia na tzw firmę szwagra lub patrz link powyżej

- nie chce podać telefonu kontaktowego (a z tego co pamiętam jest obowiązkowy)

otrzymasz go jak kupisz produkt

a jak masz watpliwości

- napisz do allegro

- https://www.benchmark.pl/aktualnosci/podkabluj-firme-i-odbierz-10-tysiecy-euro-w-gotowce.html

- napisz o swoich podejrzeniach do us czy do zus lub idź na policję

ale nie pisz publicznie w necie oszust czy złodziej

 

 

oznacz moderatorów

dawal50
#14 Krzewiciel#

@RED poczytaj komentarze tego użytkownika

czemu Allegro nie banuje takich kont jak widzi komentarze że na ich portalu są sprzedawane pirackie wersje z crackami? Nie wierzę że nikt z komentujących negatywnie nie zgłaszał tego

oznacz moderatorów

untitlednick
#8 Zapaleniec#

Stopień twojej lekcewagi jest porażający. Nie mamy o czym dyskutować.

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@RED jeśli ma w mailu odpowiedź sprzedawcy, że to piraty z crackami to w sumie ma podkładkę na to określenie.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@vonNogay @dawal50 podałem powyżej linki gdzie się zgłasza sprzedaż nielegalnego oprogramowania

Jeżeli sprzedaje programy z crackami to ciekawe czy ma licencje na te cracki 🙂

przypominam także że policja i prokuratura ściga piratów z urzędu i nie trzeba zakładać spraw cywilnych

ale pisać o Sprzedawcy złodziej czy oszust można dopiero po wyroku sądowym

oznacz moderatorów

untitlednick
#8 Zapaleniec#

Nie wiem kim jesteś ale bronisz potencjalnych oszustów, ale ciekaw jestem czy sam zweryfikowałeś aukcje które wystawił, czy tak z urzędu go bronisz...

Ja zrobiłem research.

oznacz moderatorów

Client:79577720
#14 Krzewiciel#

Pomimo tego że widać że perfidnie kradnie, to złodziejem możesz nazwać go dopiero po wyroku sądu.

oznacz moderatorów

untitlednick
#8 Zapaleniec#

Czyli oszust?

oznacz moderatorów

Client:79577720
#14 Krzewiciel#

Gdy sąd tak orzeknie.

oznacz moderatorów

dawal50
#14 Krzewiciel#

@Client:79577720 twierdzenie "perfidnie kradnie" nie jest tym samym co powiedzenie "złodziej"?

oznacz moderatorów

Client:79577720
#14 Krzewiciel#

Nie odnosiłem się tego przypadku. Sprecyzuję, "nawet jeżeli widać że KTOŚ kradnie..."

oznacz moderatorów

untitlednick
#8 Zapaleniec#

Ale wchodzisz w mój temat i piszesz o innych? Po co? Mnie nie interesują setki innych, niewidzialnych, tylko ten którego przytoczyłem.

oznacz moderatorów

Client:79577720
#14 Krzewiciel#

Nic to nie zmienia, w tym wypadku jest tak samo. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@untitlednick Nie wiem kim jesteś ale bronisz potencjalnych oszustów @RED akurat zna branżę i dobrze Ci radzi, tu na forum nikt tego nie zrobi za Ciebie zgłoś odpowiednim służbom i się tym zajmą 😄 Zgłaszanie allegro nie zawsze działa bo nie ma kto tego zweryfikować albo mają tak dużo zgłoszeń że mogą przeoczyć lub nie zbadać dokładnie 😞 zawsze możesz napisać maila do działu bezpieczeństwa i pociągnąć rozmowę dalej 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

dawal50
#14 Krzewiciel#

@kostas11 może moderatorzy pomogą 😃 

@nat_not @_HolaOla_ @msniezek @la_nika sprawdźcie to konto, może w opisach nie widać że to piraty, ale wystarczy trochę dobrej woli i sprawdzić komentarze klientów, potem sprawdzić wysyłane wiadomości do klientów i mamy dowody

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@dawal50 Sprawdziliśmy dokładnie tę ofertę i już ją zablokowaliśmy. Inne oferty tego Sprzedającego sprawdzimy i jeśli stwierdzimy naruszenie zasad, podejmiemy kolejne kroki. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

dawal50
#14 Krzewiciel#

@_HolaOla_ i co jedna oferta usunięta i tyle? reszta jest legalna? 🤣

ta masowa sprzedaż drogich programów za grosze również nie wzbudza żadnych wątpliwości https://allegro.pl/uzytkownik/SolidPC?bmatch=cl-cx210105ap-enomswp-diap-uni-1-2-0129 🤣

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@dawal50 Poprosiłam o dokładne sprawdzenie tych ofert pod kątem naszego regulaminu, ale nie mamy tutaj możliwości działania. Cena nie jest wyznacznikiem oryginalności czy też jej braku, dlatego abyśmy mogli tutaj zadziałać, musiałaby się zwrócić do nas firma posiadająca prawa do marki, czyli Microsoft (albo jego reprezentant). 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów