anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nieuczciwy kupujący. Żąda 200zl za rzekomą naprawę układu chłodzenia w laptopie. Otworzył dyskusję

alwaro39
#7 Wielbiciel#

Mam zawieszone konto allegro.  Stwierdził że jest uszkodzony układ chłodzenia.  Podał sprawę do POK.  Straszy i szantażem . Laptop był wysłany zgodnie z faktycznym stanem jak na zdjęciach i z opisem

Wartośc transakcji 338zl

Ultrabook Asus U32U z HDMI 3.0 USB AMD 13.3 kompl

Rzekomo serwis naprawił za 200zl

Pracownik allegro napisał żeby złożył o rekompensatę.  Bez żadnych dowodów.  Skanów.  Nic.

oznacz moderatorów
27 ODPOWIEDZI 27

xyz96
#21 Demiurg#

No niestety, jeśli sprzedajesz na Allegro, odpowiadasz za sprzęt z rękojmi. Powinieneś oddać te 200 zł moim zdaniem - zobacz tu; https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/niesłuszne-uznanie-quot-reklamacji-quot-st...

oznacz moderatorów

alwaro39
#7 Wielbiciel#

Napisałem że chcę zwrotu laptopa.  Wtedy zwrócę należności. 

To dobre rozwiązanie?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Dobre. On oddaje sprzęt, a ty mu zwracasz cenę zakupu sprzętu + koszty przesyłek w obie strony + te 200 zł, które wydał na naprawę.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Nie ma dowodów że sprzęt był naprawiany ,kupujący zauważając usterkę powinien to od razu zgłosić a nie samemu naprawiać.

oznacz moderatorów

alwaro39
#7 Wielbiciel#

Dziękuję 

 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@BaMag7 Nie napiszę, ale zgłoszę twój post. Tutaj nie można dyskredytować innych forumowiczów i nazywać ich trollami.

oznacz moderatorów

Cott666
#10 Popularyzator#

@xyz96Po raz kolejny wprowadza Pan/i w błąd nie znając przebiegu sprawy. Czy kupujący zgłosił reklamację? Na jakiej podstawie ma oddawać te 200 złotych?

oznacz moderatorów

alwaro39
#7 Wielbiciel#

Nie wysłał w dyskusji protokołu z naprawy.  Nie wysłał bo żadnej naprawy nie było. Laptop wart 340zl i dać 200 za wymianę wentylatora  głupka ze mnie robi?

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@alwaro39 napisał: "dać 200 za wymianę wentylatora  głupka ze mnie robi?"

200 zł nie wygląda na specjalnie wygórowaną cenę za naprawę w profesjonalnym serwisie:

Screenshot_2021-01-24 ile kosztuje naprawa laptopa - Szukaj w Google.png

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Cott666 Nie Pan się nie zajmuje moimi wypowiedziami, tylko niech Pan sam odpowiada na pytania zadane w wątku. Ja odpowiadam tak, jak to uważam za stosowne. Podaje też link, w którym komuś zablokowano konto za odrzuconą reklamację w podobnej sytuacji.

oznacz moderatorów

Cott666
#10 Popularyzator#

@xyz96Każda sprawa może być inna.

oznacz moderatorów

Cott666
#10 Popularyzator#

@alwaro39Czy kupujący próbował u Pana reklamować sprzęt, czy samowolnie naprawił?

oznacz moderatorów

alwaro39
#7 Wielbiciel#

Samowolnie naprawił bez wiedzy sprzedającego po 3 miesiącach.  Teraz żąda 200zl bez żadnych dowodów 

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@alwaro39 Jeżeli jest faktycznie jak piszesz, nie musisz mu nic oddawać. A co było w dyskusji? Co pisał i co mu odpowiedziałeś?

Ula

Ula
oznacz moderatorów

alwaro39
#7 Wielbiciel#

Napisał że jest uszkodzony układ chłodzenia co było nieprawdą. 

Napisałem że sprzęt wysłałem sprawny. 

Ale odpisałem po 6 dniach. 

Potem allegro zawiesilo konto. 

A po 3 miesiącach żąda 200zl bez żadnych dowodów za naprawę 

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@alwaro39 Nie do końca wiesz, że nie było prawdą. Zepsuć się może w każdej chwili. Powinien odesłać, Ty powinieneś sprawdzić i uznać lub odrzucić reklamację. I najważniejsze pytanie: Chciał odesłać? Napisał, że reklamuje?

Ula

Ula
oznacz moderatorów

alwaro39
#7 Wielbiciel#

Nie chciał odesłać.  Potem dyskusja została jako nierozwiazana.

Po 3 miesiącach żąda 200zl bez żadnych dowodów że sprzęt naprawił.  I straszy mnie że złoży wniosek do POK 

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@alwaro39 Jeśli to prawda, to Allegro przegięło. Niech mu oddadzą te dwie stówki, ale ze swoich.

@msniezek  Przybywaj!

Ula

Ula
oznacz moderatorów

alwaro39
#7 Wielbiciel#

Straszy Straszy mnie komornikiem.  A ja jestem na to wrażliwy.  Mój brat  miał komornika i 5 lat temu się  powiesił.

oznacz moderatorów