anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Niezasłużony negatyw i brak interwencji

petinek_pl
#11 Animator#

Witam, długo zbierałam się do napisania tematu jednak naprawdę ręce już opadają i nie wiem co robić w sytuacjach gdy klientowi pozwala się na wszystko i mimo moich próśb o pomoc jestem odsyłana z informacją,że allegro nigdy nie widzi podstaw do ingerencji. Klient zakupił produkt z informacją w ofercie 2 dni na wysyłkę. Jednak on żąda dostawy w 1 dzień. Założył mi dyskusję,cały dzień afery gdzie uprzejmie tłumaczyliśmy że taka informacja była w ofercie ale nie bo jestesmy oszustami... Nawet pracownik allegro zainterweniował i tłumaczył że nie ma z naszej strony uchybień. Klienta to nie interesowało. Zaczął nas obrażać, pisać złośliwe komentarze gdzie ponownie dostał 2 razy upomnienie od pracownika by zachował kulturę- gdzie w odpowiedzi klient kazał uwaga:nam zachowac kulturę. Tak przebiegała cała dyskusja, na koniec wysłał groźbę że zgłosi nas na policję... To się już w głowie nie mieści co się tu wyprawia, oczywiście otrzymaliśmy negatyw i odjęcie wszystkich gwiazdek od klienta plus nieuprzejmy komentarz mimo że wobec tych wszystkich oszczerstw byliśmy kulturalni i uprzejmi.. Klient odjął tez gwiazdki ze zgodnośc z opisem choć produktu nawet nie odebrał bo zażądał anulacji. Nie wiem dlaczego allegro pozwala na takie traktowanie! Prosiłam wielokrotnie o usunięcie złośliwej oceny,oczywiście z odpowiedzią że klient ma prawo do opinii...ręce opadają. Każdy może wystawić negatywa bez przyczyny bo taki ma kaprys, nawet mimo tego że jest zapis całej dyskusji gdzie klient nam ubliża, gdzie nawet allegro ingeruje i staje po naszej stronie a mimo to nie jest dla nikogo podstawą do usunięcia oceny.. ani do stwierdzenia ze klient działa na szkodę złośliwie..dlaczego klient ma prawo robić sprzedawcy co zechce?? Mam całą masę dowodów na jego działania ale to nikogo tutaj nie obchodzi... przecież to wbrew zasadom aby pozwalać na takie praktyki!!

oznacz moderatorów
24 ODPOWIEDZI 24

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Przedsądowe wezwanie, jak nie zdejmie to tylko sąd. Trochę zachodu ale jak wybuli z 1300 kosztów sadowych to na przyszłość będzie mądrzejszy. 

oznacz moderatorów

petinek_pl
#11 Animator#

Tak wiem że istnieje taka opcja jednak czy więcej problemu nie zajmą przepychanki z sądami oraz gwarancja że będzie po Naszej stronie? Skoro nawet serwis nie uważa że jest podstawa do ingerencji.. oraz najbardziej niezrozumiałe jest dlaczego allegro nie widzi żadnych podstaw do pomocy oraz usunięcia oceny..czy cała dyskusja oraz to że allegro interweniowało w niej kilkukrotnie to nadal nie jest podstawa do stwierdzenia,że klient działa złośliwie? Ech 😞

oznacz moderatorów

petinek_pl
#11 Animator#

Dlaczego allegro pozwala na takie zachowania kupujących? Z tego co wiem takie zachowania zdarzają się różnym sprzedawcom, nie zrozumiałe jest dlaczego jest na to przyzwolenie i nie chęć do pomocy gdy sytuacja jest oczywista tak jak np.w tym przypadku-cały zapis dyskusji.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@petinek_pl bo jest proklienckie ale uwaga jak raz wywalczysz taki wyrok korzystny dla siebie to następnemu takiemu pacanowi zakupowemu możesz podać go do wgladu i uprzejmie zapytac czy życzy sobie powojowac czy chce tak samo jak poprzedni celebryta w sądzie wylądować

oznacz moderatorów

zakupowe_niebo
#2 Obserwator#

Zanim sąd ruszy taki przypadek, to ocena już dawno będzie usunięta, ponieważ minie rok od jej dodania. Niestety sama miałam taką sytuacje, szkoda czasu bawić się w pozwy sądowe. 

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

@petinek_pl " Każdy może wystawić negatywa bez przyczyny bo taki ma kaprys" - w sumie tak tu jest "od zawsze". A na cywilizowanych serwisach klient nie ma prawa oceniać zakupu, za który nie zapłacił

oznacz moderatorów

petinek_pl
#11 Animator#

Tak,tak wiem to ponieważ od kilku lat w różnych sytuacjach prosiłam allegro o pomoc i ZAWSZE dostawałam odpowiedź że kupujący ma prawo do wszystkiego. Cokolwiek by nie napisał,nie zrobił. Jak można na to pozwalać? Przecież sprzedawca też ma jakieś prawa i nie pojmuję dlaczego to jest ignorowane.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@petinek_pl Jeśli pisał do Ciebie i w treści tych wpisów byłaś obrażana to spróbuj cały ten materiał do allegro podesłać może znajdzie się choć jeden kumaty i zrozumie że komentarz jest bezzasadny i kwalifikuje się do usunięcia.

oznacz moderatorów

petinek_pl
#11 Animator#

Dziękuję, jednak od rana rozmawiałam już z kilkoma konsultantami i wszystkim przesyłam stertę jego komentarzy(plus każdy ma wgląd w całą dyskusję) i dalej otrzymuję ten sam cytat:"ocena nie narusza naszych zasad, co oznacza, że niestety nie mogę przychylić się do Pani prośby o ingerencję w tę ocenę","nasza ingerencja w system ocen jest możliwa tylko w sytuacjach jednoznacznych, gdy zostały naruszone zasady bądź regulamin"lub "Mam świadomość, że czasem kontakt z kupującym może być utrudniony, jednak zachęcam do podjęcia takiej próby. Wierzę, że dzięki temu uda się Państwu wyjaśnić tę sytuację"-co jest jakimś żartem widząc co wyprawia kupujący.. nikogo nie interesuje co kupujący robi, liczy się tylko że w treści oceny nie ma wulgaryzmu..

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@kolekcjoner608 a kupujący ameba po usinięciu przez allegro wstawi pusty z 1 gwiazdką i wyjdzie to samo lub gorzej 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@petinek_pl masz prawo go pozwac do sądu i tam wywalczyc odszkodowanie to nauczy taka amebe zakupowa ze to ze allegro pozwala nie znaczy ze tak wolno a kara bedzie dotkliwa 

oznacz moderatorów

petinek_pl
#11 Animator#

tylko czy znowu ja nie oberwę kosztami i sąd równiez nie przychyli się w takich sytuacjach do kupującego i tylko straci się czas i nerwy? Mam wrażenie że wszędzie chroni się jedynie klienta..

oznacz moderatorów

petinek_pl
#11 Animator#

Oczywiście już dostałam ostrzeżenie że przez ocenę tego klienta w dniu jutrzejszym utracę tytuł SS, nieważne że setki ocen są pozytywne.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@petinek_pl Wielu ty nakłania do sądu, niewielu poszło a na pewno nie ci co zalecają, oczywiście że tak nie powinno być, jeśli tak było z komentarzem. allegro powinno korygować takie opinie.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@petinek_pl nie oberwiesz kosztami oj nie w takiej sytuacji jak opisujesz zaorany kupujący w sądzie pod kurek będzie bo ty się wywiązałaś z deklaracji do tego nazywanie kogoś publicznie oszustem kolejne zniesławienie za odszkodowanie. Do tego treść komentarza pewnie jest niewybredna polecam w wszystkiego zrobic printscreeny wiadomości dyskusje etc 

oznacz moderatorów

petinek_pl
#11 Animator#

Tak, człowiekowi nie chce się zazwyczaj szarpać nerwów i czasu na sąd z powodu jednej oceny, mimo wszystko allegro powinno w takich sytuacjach usuwać oceny, kiedy są tak ewidentne dowody i zapis całej dyskusji a mimo to nie chce tego robić. Raz miałam sytuację,że kupujący napisał w rozmowie że pomylił sprzedawców i dał mi negatywa przez pomyłkę ale nie chce mu się usuwać..i też allegro uznało że to żaden dowód i ich regulamin tego nie uznaje..brak słów na to wszystko. Jak sobie radzicie z tym że takie jest tu podejście do sprzedawcy? 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Tak jak mowilem raz dostac wyrok skazujacy za taki negatyw a wyroki sa w pl publiczne i potem mozna studzic takich kupujacych kublem zimnej wody allegro takze bo pokazujesz im ze ucierpi ich bezcenny kupujacy a nie moga wziac go w obrone i nie wnerwic ciebie bys znow w sadzie im kupujacego nie rozsmarowal wiec znajac allegro wezma to na ap wykropkuja komenty kupujacego i udadza ze sprawy nie bylo 

oznacz moderatorów

petinek_pl
#11 Animator#

Czy to znaczy,że po usunięciu komentarza kupujący może ponownie wystawić drugi podobny?

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Tak, może raz go zmienić lub wystawić po usunięciu. 

oznacz moderatorów