anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Niezrozumiany błąd podczas wystawiania ofert przez plik

-Kristof-
#7 Wielbiciel#

Nie mogę dodać nowych produktów korzystając z pliku Allegro. Wszystko jest przygotowane jak wcześniej, kiedy produkty importowało poprawnie. Teraz otrzymuje następujący komunikat:

"'- Wprowadź poprawne dane produktu lub dodaj id pasującego produktu z Katalogu."

Produkt posiada poprawnie wpisany numer produktu, producenta i serię.

oznacz moderatorów
24 ODPOWIEDZI 24

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@-Kristof- podaj proszę jakiego produktu to dotyczy, może to być np. jego kod EAN. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

-Kristof-
#7 Wielbiciel#

Jest to element Lego dodawany do kategorii Klocki > LEGO > Klocki pojedyncze > Elementy (305685)


Marka: LEGO
Seria: Uniwersalne 
Numer Produktu: 6255

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@-Kristof- a czy możesz podesłać zrzut ekranu na którym widoczny będzie formularz wystawiania, uzupełnione wymienione parametry i komunikat o błędzie? Bo w tej kategorii identyfikujące parametry to te, które wymieniłeś, więc nie powinno być problemu z utworzeniem produktu, jeśli go nie ma. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

-Kristof-
#7 Wielbiciel#

Problem o którym pisze występuje jedynie podczas wystawiania produktu poprzez plik.

Podczas wystawiania w zeszłym tygodniu ten błąd nie występował 

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@-Kristof- Rozumiem. W celu weryfikacji proszę Cię o dodanie zrzutów ekranu, tak jak wspomniała Monika. 🙂

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

-Kristof-
#7 Wielbiciel#

Przesyłam zrzut ekranu, w którym widać wszystkie wpisane dane. W kolumnie Link do oferty pokazuje się komunikat: "- Wprowadź poprawne dane produktu lub dodaj id pasującego produktu z Katalogu."

Zrzut ekranu 2023-09-01 094629.png

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@-Kristof- Dzięki! Zgłosiłam problem do odpowiedniego zespołu. Proszę Cię o chwilę cierpliwości. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@-Kristof- Prosiłabym Cię również o przesłanie samego pliku na adres spolecznosc@allegro.pl w treści dodaj link do bieżącego wątku. 🙂

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

PilotyTv
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry, mam ten sam problem. W sierpniu mogłem normalnie wystawiać z pliku, a teraz nic nie działa. Pojawia się komunikat "'- Wprowadź poprawne dane produktu lub dodaj id pasującego produktu z Katalogu.". Nadmienię, że produkt jest stworzony, posiada EAN.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@PilotyTv Czy wprowadzone dane na pewno są poprawne? Sprawdziłeś je po pojawieniu się tego komunikatu?

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Art_Tel_Serwis
#8 Zapaleniec#

Chcielibyśmy się podpiąć pod wątek. Ten sam arkusz wystawiony w sierpniu bez problemu przeszedł, natomiast teraz błąd wydaje się niemożliwy do przejścia. 

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@Art_Tel_Serwis  Prześlij proszę zrzuty ekranu z widocznym błędem oraz samego pliku na adres spolecznosc@allegro.pl - przekażę je do weryfikacji. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

E-legancjaPL
#2 Obserwator#

U Nas również ten sam komunikat 

ElegancjaPL_0-1694072116486.png

ElegancjaPL_1-1694072167417.png

 

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@E-legancjaPL Prosiłabym Cię o wysłanie pliku, który próbujesz wgrać na adres spolecznosc@allegro.pl 🙂

W wiadomości dodaj proszę link do bieżącego wątku. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

davart_druk
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry czy wyjaśniło się coś w kwestii błędu 

Wprowadź poprawne dane produktu lub dodaj id pasującego produktu z Katalogu.

 

Pojawił mi się dzisiaj taki sam podczas wystawiania z pliku.

 

 

oznacz moderatorów

cikcar
#7 Wielbiciel#

odpowiedź powyżej, 

oznacz moderatorów

cikcar
#7 Wielbiciel#

Jeżeli jest to nowy towar który nie jest w katalogu allegro (baza rozpoznawana po kodzie ean towaru) trzeba wybrać w kolumnie Akcja > Stwórz produkt i wystaw ofertę

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@PilotyTv @E-legancjaPL Tak, jak wspomniał @cikcar jeśli chcecie wystawić chociaż jedną ofertę, do której należy utworzyć nowy produkt, w zakładce "raporty" pojawi się status informacja "niepoprawny" lub "częściowo poprawny". W takim wypadku należy pobrać raport i w kolumnie "G" przy ofertach ze statusem "niewystawiona" zaznaczyć “Stwórz produkt i wystaw ofertę". Na koniec ponownie przejdźcie do zakładki "Wystaw oferty" i koniecznie wgrajcie raport, a nie pierwotny plik z ofertami. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

cikcar
#7 Wielbiciel#

Nie wiem dlaczego lepszym rozwiązaniem jest edycja pliku pobranego z raportu, ten plik jest rozbudowany o dwa dodatkowe arkusze, do tego rozszerzenie pliku to .xlsm z tego co widzę można zaimportować w allegro wyłącznie plik .csv

 

O przykład bo otrzymałem taką informację przy  próbie publikacji tego postu: "Twój post został zmieniony, ponieważ w treści wiadomości znaleziono nieprawidłowy HTML. Usunięto nieprawidłowy HTML". Jaki html, tylko zastosowałem zwykły emotikon z uśmiechem 🙂   

 

 

 

oznacz moderatorów