anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Notoryczne odstąpienia od umowy z powodu dokupowania do smarta

Paak_Sport
#10 Popularyzator#

Szczerze powiedziawszy otwiera mi się nóż w kieszeni, gdy widzę kolejny zakup smartem za czterdzieści kilka złotych, składający się z produktu za 35 zł i drugiego za kilka złotych, byleby dokulać do "magicznej" granicy. Z powodu smart liczba odstąpień od umowy wzrosła czterokrotnie. Jest jasne z jakiego powodu. Pracownik przez to traci czas na zupełnie zbędną pracę, bo w innych okolicznościach w ogóle tych zwrotów by nie było. Ponieważ jest to jawne nadużywanie programu ze strony posiadaczy smart, które mocno bije w sprzedających może by tak był w końcu czas, by wyjść naprzeciw tym drugim? Przykładowo może warto ograniczyć liczbę możliwych zwrotów smarciarza do np. 2 w miesiącu? Jest tyle wymagań wobec sprzedawców, na każdym kroku się nas stawia do pionu, więc może by tak pewne ograniczenia dla "sprytnych" smarciarzy?

oznacz moderatorów
107 ODPOWIEDZI 107

exoryna
#14 Krzewiciel#

@Rednask 

Obejrzałem teraz dokument o innych sieciach handlowych i tam sobie radzą z każdymi rzeczami 

 

Co to za dokument?

 

oznacz moderatorów

lopes1990
#12 Orędownik#

@Rednask 

Absolutnie nikomu nie przeszkadza SMART, piszemy o NADUŻYWANIU SMARTA przez klientów. Dokupowanie na siłę aby spełnić warunki programu , a potem odsyłanie. Albo jak przykład, który napisałem powyżej. Klient od razu podczas zakupu informuję, że chce tylko 1 szt. reszty mam nie wysyłać. 

 

Chodzi tu o brak poszanowania czasu poświęcanego przez sprzedającego na wypełnienie usługi , którą klient z góry wie, że i tak zwróci. 

 

Jest to po prostu nieuczciwe i tyle w temacie. Poczucie tego , że coś jest " za darmo" odbija się na sprzedających jak i na serwisie allegro. 

 

Niestety kurier paczek nie rozwozi pro bono , serio 😉 Zwrot musimy wprowadzić na magazyn, napisać do allegro o zwrot prowizji , zwrócić pieniądze na konto klienta. 

To wszystko wydają się błahostki, ale niestety są czasochłonne. 

 

Absolutnie nie ma tu mowy o klientach , którzy rezygnują z zakupu z różnych innych względów. Jest to normalne w zakupach przez internet i nikt o to nie bije piany. 

 

Gdybyś Ty miał obiecane u pracodawcy 30 zł / h , a na koniec miesiąca okazałoby się , że średnia nie przekroczy 15 zł / h z różnych dziwnych względów też byś czuł się co najmniej rozgoryczony jak nie wk....... 

 

 

oznacz moderatorów

la_kamisa
#8 Zapaleniec#

No tak, ale patrzycie z perspektywy sprzedawcy, który chce uniknąć oszustwa przez oszusta- kombinatora klienta.

Ja jestem klientem niekombinującym, ale kupuję nie dlatego, że mam darmową dostawę (a w każdym razie nie tylko) ale również ze względu na darmowy zwrot. Dlaczego? 

Bo wielokrotnie dostawałam towar niskiej jakości i to taki, za który płaciłam konkretne pieniądze. Przykład? Kapcie za 40 zł. Jeśli kupuję takie, oczekuję, że będą wyglądać jak nowe i zgodne z opisem. A przychodzi najtańsza chińszczyzna o 3 rozmiary mniejsza niż w opisie aukcji. I co? Mam teraz się szarpać ze sprzedającym, reklamować g…no, które wysłał i żądać zwrotu za wysyłkę drogą - nie wiem jaką- sądową? Czy ponosić koszt transakcji z osobą nieuczciwą? A tak - piszę odstąpienie i zwracam za free.

 

Albo buty dla dziecka - patrzę wg opisu na aukcji, znam długość stopy i wkładki we wszystkich innych butach. Okazuje się, że bucik jest znacząco za duży lub za mały. Jeśli mam robić zwrot na swój koszt (gdzie nie mam preferencyjnych warunków z przewoźnikiem) to wolę isc do sklepu stacjonarnego i tam kupić. Strata klienta.

Zanim nastało SMART kupowałam 90% rzeczy w sklepach stacjonarnych. A z Allegro coraz rzadziej korzystałam, bo dostawałam buble albo przedmioty niezgodne z opisem (ponad połowa były to przedmioty dobrej jakości i zgodne z opisem, ale tamte pozostałe zniechęcały mnie skutecznie do zakupów).

I ja jestem jedną z bardzo, bardzo, bardzo wielu klientek o identycznym podejściu.

Sprzedawcy piszą o nieuczciwych klientach samymi będąc bardzo uczciwymi - i dla mnie to jest zrozumiałe, że się wkurzają. Mnie by też szlag trafiał. Ale proszę nie przesadzać w drugą stronę - nie każdy klient to kombinator oszuścik.

Trzeba znaleźć złoty środek.

oznacz moderatorów

tolek402
#2 Obserwator#

Jak możesz tak pisać wcześniej jak nie było możliwości darmowego zwrotu to zakupiony zupełnie niezgodny z opisem sprzedającego towar zostawiałem dla siebie chyba że był dużej wartości .Jest tylu nieuczciwych sprzedawców którzy Chiński BADZIEW reklamują jako najwyższej klasy towar a w90% w ogóle nie ma Polskiej instrukcji obsługi BRAWO ALLEGRO za SMART program Pozdrawiam tolek402

oznacz moderatorów

Paak_Sport
#10 Popularyzator#

@tolek402 No oczywiście, bo KAŻDY Sprzedający to oszust, którego nadrzędnym celem jest ograć kupującego. Typowe myślenie tej drugiej strony. Nie moja wina u jakich sprzedawców kupujesz. I taki pro tip na przyszłość: jeżeli coś jest bardzo tanie i jest to podejrzane, a sprzedawca opisuje to w samych superlatywach możesz założyć spokojnie, że to "chiński badziew". Śmiech mnie bierze jak się sprzedaje klapki po 3 ZŁOTE i w komentarzu dostaje tekst o niskiej jakości. Tu nie ma wiele do myślenia, serio.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@tolek402, smart nie jest do zwrotów, tylko głównie, by więcej ludzi kupowało poprzez allegro, dokładnie tak samo jak pozwalanie na zakupy bez rejestarcji konta, słabe, ale kupującym pasuje, bo nigdy nie postawili się po stronie sprzedających, i widzą tylko czubek własnego nosa..

oznacz moderatorów

-orbitkownia-
#12 Orędownik#

@Paak_Sport  ja mam czasem odwrotnie ktoś kupuje za 10zł a zwraca za 30

 

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@-orbitkownia- I masz więcej roboty z takim zakupem niż zysku z tego. Zwroty powinny być na koszt klienta, albo zlikwidowany wymagany próg 40 złotych.Wtedy każdy by kupił co mu potrzebne i nie kombinował.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

lopes1990
#12 Orędownik#

@WREDZIA-W1 

Idea ze zniesieniem limitu kwotowego transakcji dla sprzedających z jednej strony jest dobra z drugiej niekoniecznie.  Allegro i INPOST na pewno nie wyrobiliby finansowo 😄 Nawet gdyby zdecydowanie zwiększyć kwotę abonamentu.

 

Wyobraź sobie szalejących kupujących, zamawiających codziennie przesyłki po kilka złotych. Koszta ogromne , paczek przybyłoby o  co najmniej o kilkadziesiąt procent. 

Sprzedający mający w swoim asortymencie przedmioty o niskiej wartości popełniający zbiorowe harakiri. 

 

Rozwiązaniem jest obciążenie kupujących nadużywających SMARTA , nie widzę powodu, dla którego miałbym obciążać dodatkowymi kosztami uczciwych kupujących. 

 

Powinien być dostępny jakiś specjalny kontakt , gdzie sprzedający mogliby zgłaszać domniemanie "nadużycia" pakietu SMART przez kupujących. To samo tyczy się ofert z monetami. Nie raz już miałem sytuacje, w której kupujący wybiera ofertę z monetami i dosłownie po kwadransie rezygnuję z zakupu. Monety schodzą z puli , a ja zostaję z wnioskiem o zwrot prowizji jednocześnie zostając okradzionym z monet. Bo inaczej tego nazwać nie można. 

 

Allegro ma przecież wgląd w historię zakupów swoich klientów , przy wykryciu nadużycia można takich delikwentów obciążyć kosztami ewentualnie czasową blokadą konta. 

 

Jeszcze prostszą metodą byłaby opłata kompletacyjna do zamówień nazwijmy to potocznie "nierentownych" . Zamówienia poniżej SMARTA ( 40 zł ) dopłata 5 zł. 

 

Myślę, że to pozwoliłoby sprzedającym pokryć dodatkowe prowizje i koszta kompletacyjne towaru przygotowywanego do wysyłki. 

 

W przypadku gdy klient załapał się na smarta jednakże zrezygnował z zakupu CZĘŚCIOWO , opłata 5 zł doliczana byłaby do jego konta allegro , zaś serwis zwracałby sprzedającemu kwotę w postaci rabatu transakcyjnego. 

 

Oczywiście nie mówię tu o całościowym odstąpieniu od umowy, bo jest to oczywiste prawo konsumenta zawierającego umowę na odległość. 

 

 

oznacz moderatorów

domkar04
#14 Krzewiciel#

Zamówienia poniżej SMARTA ( 40 zł ) dopłata 5 zł. 

żarty sobie robisz? ja zazwyczaj kupuję za 30 kilka złotych i mam płacić dodatkowo 5 zł bo jakieś janusze oszukują? czy mam specjalnie dobierać niepotrzebny mi towar aby wyszło mi te 40 zł i później narabiać wam jeszcze więcej kłopotów ze zwrotami?

W przypadku gdy klient załapał się na smarta jednakże zrezygnował z zakupu CZĘŚCIOWO , opłata 5 zł doliczana byłaby do jego konta allegro

a jak uczciwie pragnę zakupić produkty i któryś z nich nie spełni moich oczekiwań, to mam się bać go zwrócić bo mi 5 zł kary nałożą?

pomyśl zanim coś napiszesz.

oznacz moderatorów

KulRad
#8 Zapaleniec#

Jakby to powiedzieć janusze biznesu są wszędzie 😄 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@KulRad @lopes1990 @WREDZIA-W1  Przemiot : 39,99PLN, Smart od 40PLN, email od Kupującego : "Albo koszt przedmiotu zostanie zwiększony do 40PLN i załapię się na smart, albo kupię coś jeszcze i odeślę darmowym zwrotem" - Allegrowy Lajf

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

KulRad
#8 Zapaleniec#

haha dokładnie 😄 chodź u mnie z takimi wiadomościami się nie spotkałem 🙂 może dlatego że allegro traktuje jako jakby reklamę a co się sprzeda to się sprzeda 🙂 i tak dużą część trzeba oddać allegro, nie chce się denerwować bo sam fakt ile nie raz człowiek ma prowizji na produkcie to masakra. Sama kwestia tego że jak ktoś jest inteligenty to wystarczy po nazwie poszukac na necie danego sklepu i jest np 9% taniej bo sam fakt wystawienia na allegro jak sprzedawca tego nie zrobi nie zarobi nic. A tak widze sporo aukcji powiekszone o prowizje allegro a na stronie danej osoby taniej ehh co zrobić .  

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

To zawsze tak  bywa  że  gdy jest jakaś  administracyjna  granica  to  również  jest ona  zachętą  do  tego  żeby kombinować  jak  tą  granicę ominąć.

Sam  nie  raz  kombinuję  co  zrobić  gdy  sprzedawca  wystawia  cenę  39,99  to  przecież on  domaga  się  żeby  coś dokupić.  Można  dokupić,  ale można kupić u  konkurencji  za  41,00 i  problem się  rozwiązuję.

Trochę  rozumiem  narzekających, ale  z  drugiej  strony  popatrzcie  jak  wygląda  sprzedaż w  sklepach  stacjonarnych. Zwłaszcza  gdy  kupują  panie.  Poproszę  to, ale może  tamto.... nie  jeszcze inaczej.  I  tak dalej.  Tam nie ma  narzekania  sprzedawcy  że  trzeba  od nowa  zapakować,  złożyć  a  czasem  przecenić  lub  skasować towar.

Życzę  jak najmniej  zwrotów, ale  uważam  smart i  bezpłatny  zwrot  za  strzał w 10.

Pozdrawiam

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@br., bezpłatny zwrot powinien być tylko przy odbiorach osobistych 🙂

Smart ma zachęcać do kupowania a nie do zwracania. Klient ma kupować a nie kombinować.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@konto zamknięte   Pewnie  może  wydać ustawę  o  przymusowym kupowaniu. Takie  wsparcie  dla  biznesu..  he.. he

Spróbuj  kupić jakiś  ciuch  bez opcji  zwrotu. Raz próbowałem -  masakra.

Ale kobiety  to  uwielbiają  więc  spróbuj  im  zabronić. Kupią  przymierzą,  zwrot  do  wymiany.  I  chyba  taki  był  cel  tej  promocji.  Piszę  promocji  bo  nie mam  wątpliwości  że  to  akcja  tymczasowa  i prędzej  czy później  się  skończy

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@br., nie nie, klient jest od kupowania, a nie kombinowania, jak już kupuje to niech kupuje a nie kombinuje 🙂

Smart z darmowymi odbiorami, ale płatnymi zwrotami i kombinacje się skończą 🙂

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@konto zamknięte 

"klient jest od kupowania, a nie kombinowania, jak już kupuje to niech kupuje a nie kombinuje "

 

Muszę  to  w  ramki  oprawić ...   piękne  🤣

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@br., dziękuję 🙂

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Czytając was sprzedający to uważacie się za poszkodowanych i tylko wy !!! Zapytam np o takie coś a jak kupujecie to byle co i byle jak ?? nie sądzę także chcecie najlepsze i najtaniej ,więc każdy kupujący kombinuje ..Sprzedający także kombinują Kupiłem towar który w opisie miał służyć konkretnej potrzebie ,włączam i co ?? słabo ,więc dzwonie do sprzedawcy z pytaniem a on mi mówi że on się na tym nie zna ,on tylko sprzedaje i odsyła do producenta Pytam to po co opisuje zasadę działania i coś sprzedaje skoro nie wie jak to działa !!!Więc oczywiste że odsyłam towar Chcecie żebyście nie mieli zwrotów tylko zyski i to bez żadnego nakładu pracy z waszej strony Pozdrawiam wszystkich uczciwych i tylko takich !!!!

oznacz moderatorów