anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nowy filtr - czas dostawy

MAMY ROZWIĄZANIE!
gokuran20
#8 Zapaleniec#

Co sądzicie o wprowadzeniu przez allegro filtru w wyszukiwaniu na wysyłkę natychmiast,jeden dzień roboczy i dwa,to zdecydowanie wspiera największych sprzedawców!

oznacz moderatorów
44 ODPOWIEDZI 44
konto zamknięte
Nie dotyczy

@gokuran20 u mnie filtry nie działały. Nawet przy produktach gdzie mam 24h wysyłkę (a wysyłam je nawet tego samego dnia), nie wyświetlało mi w filtrach ani 1 !! oferty z doręczeniem ani w 1 dzień roboczy, ani w 2. W dodatku jako opcje dostawy mam tylko paczkomaty i kuriera, a więc 2 najszybsze opcje. Napisałem do Allegro, no i dziwnym trafem, dzisiaj już się pojawiają te oferty...

Jednak jeszcze dziwniejsza rzecz. Firma konkurencyjna, ma taki sam produkt. Oni wysyłają np. Pocztą (gdzie czas dostawy jest regulaminowo do 3 dni roboczy i z doświadczenia wiem, że dostawy trwają długo, bo sam nadawałem prawie 9 lat PP) i u nich pokazuje ten produkt (przy wysyłce 24h jak u mnie) z dostawą o 1 dzień szybciej...

Na razie czekam na odpowiedź od Allegro jak to możliwe, bo na razie dostałem odpowiedź, która jest kompletnie bez sensu i niewiarygodna.

Jak dla mnie, albo to jest najeżone błędami, albo ktoś zrobił bardzo dziwny algorytm, który ma jakieś ukryte składowe.

A tak swoją drogą, jako kupujący, i tak będę patrzył na czas wysyłki i to, jakie opcje wysyłki oferuje sprzedawca, a nie to kiedy Allegro to wylicza.

Więc jak dla mnie, jako kupującego, ten filtr jest bez sensu.

Natomiast dla mnie jako sprzedawcy, jest kolejną rzeczą, która mnie tutaj denerwuje bo jest niejasna i błędnie lub niesprawiedliwie wyliczana.

oznacz moderatorów
PHUABIB2
#12 Orędownik#

@konto zamknięte  potwierdzam, filtr nie działa. Mam czas ustawiony "natychmiast", większość wysyłam w 14-15 godzin od wpłaty, wiadomo, weekend jest poślizg, ale moje aukcje, i to częściowo, wyświetlają się dopiero po włączeniu filtru 2 dni. W 1 dzień nie wyświetla się żadna aukcja, mimo, że wiele wysyłam w dniu wpłaty.

Myślę, że filtr jest oparty na zasadzie wyliczeń Allegro średniego czasu wysyłki (u mnie wychodzi 24 h) a nie na tym, co zadeklarujesz.

oznacz moderatorów
grubcio2987
#11 Animator#

Bo mają dobrą umowę z pocztą to promują🤣

oznacz moderatorów
annas14-firma
#16 Inspirator#

A czy nie wydaje się wam logicznym przejęcie odpowiedzialności za niedotrzymanie obietnic przez tego, kto je składa. 

Nie wiem nawet jakie są zasady liczenia tego co klientom wyświetla się przy mojej ofercie na portalu, więc jak mogę za te deklaracje odpowiadać ?

Kto negocjuje warunki z firmami spedycyjnymi w przypadku promowanych metod dostawy Allegro... ? Kto może reklamować wykonanie tych usług? 

Rozumiem, żę mechanizm staje się częścią usług promocyjnych i pozwala generować dochody, ale proszę zmienić regulamin w taki sposób aby nie obciążał mnie kosztami za niedotrzymanie obietnic Allegro.

oznacz moderatorów
PHUABIB2
#12 Orędownik#

@annas14-firmamasz rację, co z tego, że nadam list polecony w ramach Allegro Smart w 2 godziny od zakupu, i tutaj jest dopisek Allegro dostawa jutro, jak Poczta dostarcza taki list od 3 do 14 dni roboczych.

Klient już nie doczyta, że na jutro to tylko kurierem za 13 zł a nie Pocztą za 5,90 zł i będzie się pieklił, że nie dostał następnego dnia.

A komentarz nie polecam za czas dostawy dostanę ja, a nie Allegro.

oznacz moderatorów