anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

NR TELEFONU NIE WIDOCZYN W ZAKLADCE O SPRZEDAJACYM

gpautoservices
#8 Zapaleniec#

Mam problem polegający na braku nr telefonu w moich aukcjach w zakładce "o sprzedającym" dodam ze nr telefonu nie sa widoczne z komputera stacjonarnego ale z mobilnych urządzeń juz jest wszystko ok 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

xyz96
#21 Demiurg#

@gpautoservices Niewiele możesz na to poradzić. Allegro usuwa numery telefonów z ofert sprzedawców, pomimo że zgodnie z przepisami te numery powinny tam być. Serwis dba o to, abyś nie sprzedał niczego "na telefon", poza Allegro.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@xyz96 prawidłowo

nr telefonu jest obowiązkowy

Najpóźniej w chwili wyrażenia przez konsumenta woli związania się umową przedsiębiorca ma obowiązek poinformować konsumenta, o ile informacje te nie wynikają już z okoliczności, w sposób jasny i zrozumiały o:

1)
głównych cechach świadczenia, z uwzględnieniem przedmiotu świadczenia oraz sposobu porozumiewania się z konsumentem;
2)
swoich danych identyfikujących, w szczególności o firmie, organie, który zarejestrował działalność gospodarczą, i numerze, pod którym został zarejestrowany, adresie, pod którym prowadzi przedsiębiorstwo, i numerze telefonu przedsiębiorstwa;
 
@nat_not może by tak przytoczyć tu wytłumaczenie dlaczego allegro łamie polskie prawo ograniczając sprzedawcom obowiązki informacyjne?
oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Allegro uważa że sprzedawcy mając wpisany numer telefonu na swojej stronie są podatni na propozycje sprzedażowe od klientów poza serwisem i próbują tego zaniechać. 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

jak dla mnie jest OK , bywa ,że człowiek w chwili nie może odebrać telefonu , a odbija się to potem nas ocenach .

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Łatwiej jest jednak odebrać telefon niż czuwać przy kompie by odpisywać na pytania .Dla mnie pozbawienie możliwości szybkiego kontaktu telefonicznego jest bardzo złe i łamie przepisy naszego prawa. Sprzedaję w licytacjach o ustalonych przez siebie godzinach i nie zawsze mam w kluczowych momentach licytacji być przy komputerze by udzielać informacji ,których klienci najwięcej oczekują w ostatnich minutach licytacji ,szybkiej odpowiedzi mogę wtedy udzielić jedynie telefonicznie .Brak takiej możliwości pozbawia mnie klientów .

oznacz moderatorów