anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

O Allegro Gadane

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

Witajcie,

Niniejszy wątek powstał w celu zebrania w jednym miejscu wszystkich dyskusji i propozycji związanych z Allegro Gadane: strukturą, wyglądem itp. To tutaj jest właściwe miejsce na umieszczanie sugestii zmian, postulatów pytań i uwag dotyczących serwisu https://spolecznosc.allegro.pl.

Wcześniej tego typu wątki pojawiały się w komentarzach pod wpisami na naszym Blogu, jednak ze względu na brak kilku istotnych funkcjonalności taka metoda nie zdała egzaminu.

Docelowo, jeżeli takich spraw będzie wiele i ich liczba będzie się utrzymywać przez dłuższy czas, przeanalizujemy założenie osobnego forum poświęconego tej tematyce.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów
215 ODPOWIEDZI 215

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

Zbadamy to, ale w tego typu sprawach, potrzebne nam będą informacje z jakich przeglądarek korzystacie. @pinsplash u Ciebie, wiem, że to FF. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

pogotowie-it
#13 Ambasador#

@_HolaOla_ 

Przeglądarki, w których występuje problem:

  • Firefox
  • Chrome
  • Opera
  • Vivaldi
  • Brave
oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

PC - Win10, Chrome - nie zauważyłem dużych opóźnień.

Chromebook - Chrome os, przeglądarka Chrome - chodzi jak burza.

Chromebook - Chrome os, Firefox chodzi odrobinę wolniej, niż na Chrome, ale bez tragedii.

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

pogotowie-it
#13 Ambasador#

U mnie to wszystko na Windows 10.

Na Chrome i innych przeglądarkach NIE działa teraz dodawanie zdjęć, ale to już chyba było zgłaszane.

Chromebooka nie mam.

"Społeczność" jest już dostępna chyba dla wszystkich. Dałem znać kilku stałym bywalcom, ale póki co nikogo tutaj nie ma. 🙄

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@_HolaOla_  tak to lisek, mam uczulenie na Chrome 🙂

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

pogotowie-it
#13 Ambasador#

@pinsplash @_HolaOla_ 

Zgadzam się. Długo ładuje się i trwa zdecydowanie za długo przeładowywanie się  między podstronami.

Najdłużej chyba trwa to pod FF (znowu).

oznacz moderatorów

Yoopeeter
#9 Pomysłodawca#

@msniezek 

Chciałem wspomnieć o grupowaniu nowych postów na forum, możliwe jest dodanie takiej funkcji? Jak nowa zawartość albo coś w tym stylu? W tej chwili trzeba przewijać tematy szukając tych wytłuszczonych, żeby sprawdzić co się działo od ostatniego czytania.

Druga sprawa- na trzeciej stronie jestem zmuszony kliknąć w odpowiedź przedmówcy mimo, że nie odpowiadam na jego post, a na Twój, początkowy, do którego odnośnika już nie ma, też moglibyście to poprawić.

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@Yoopeeter jest już taka opcja - główna strona forum, wątki w zakładce "Najnowsze" uszeregowane są według tych, w których coś się ostatnio zdarzyło (najświeższe na początku). W dodatku gdy w nie klikniesz, jesteś przenoszony od razu do pierwszego nieprzeczytanego przez Ciebie komentarza.

Co do braku przycisku "Odpowiedz" przy głównym poście na kolejnych stronach wątku - pełna zgoda, dodaję do sugestii. Dzięki!

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

Mam do Was pytanie. Ile wiadomości z wątku chcielibyście widzieć na jednej stronie? Przed chwilą zmieniłem limit z 10 na 20 - wydaje mi się, że lepiej widzieć dyskusję na jednym ekranie, bez stronicowania, z drugiej strony trzeba się wtedy trochę naprzewijać. Wrócić do 10, zostać przy 20, zwiększyć jeszcze bardziej?

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

pogotowie-it
#13 Ambasador#

@msniezek 

A ile tu było stron poprzednio?

Teraz mam 3. I za każdym razem jak ktoś coś napisze trzeba wejść i, i tak trzeba kliknąć na ostatnią stronę.

Lepiej widzieć więcej na jednym ekranie. Czasami sama odpowiedź jest na osobnej podstronie i nie wiadomo czego dotyczy. 

Da się jakoś bardziej wyróżnić post, w którym ktoś coś napisze?

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@pogotowie-it w tym wątku były 3 strony, teraz są (na razie) 2 - odśwież. Nie musisz klikać na ostatnią stronę, wystarczy że do wątku wejdziesz z pierwszej strony społeczności (zakładka "Najnowsze"), link od razu skieruje Cię do miejsca, w którym jest pierwsza nieprzeczytana przez Ciebie odpowiedź w wątku 🙂

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

pogotowie-it
#13 Ambasador#

@msniezek 

Odświeżyłem Firefoxa z 3 razy i nadal mam 3 a teraz 4 strony.

Cały czas jak ktoś coś napisze muszę przekikać się na koniec 🤔

To co ja źle robię? 😐

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@msniezek Trudno mi odpowiedzieć - ponieważ ogólnie sam styl forum jest taki jakiś...pusty. Duże odległości pomiędzy wpisami/odpowiedziami, po prawej pusto, tylko przycisk: "Rozpocznij temat". Mam wrażenie marnowania przestrzeni. Może by ten button wywalić w inne miejsce, nad całym wątkiem i rozszerzyć okno główne..? Wtedy chyba byłaby lepsza widoczność wpisów i mieściło by się ich więcej..

I oczywiście jestem za jakimś lepszym odróżnieniem wpisu tytułowego od odpowiedzi, o czym pisałem wcześniej. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

pogotowie-it
#13 Ambasador#

@Vryko @msniezek 

Trafione "w punkt".

  • szersze ono na wiadomości
  • mniejsze odstępy między postami
  • mniejsza odległość między datą posta, a treścią
oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@Vryko oczywiście masz rację, jeżeli myśleć kategoriami dawnego Cafe Allegro (szczególnie Mydelniczki), gdzie wątki miały i po kilkaset odpowiedzi 🙂 Zakładam, że docelowo w większości forów wątki nie będą miały więcej niż 20 odpowiedzi (a zazwyczaj pewnie 5-10) - z wyjątkiem oczywiście nowej wersji Mydelniczki (jeżeli zdecydujemy o jej powstaniu). Ale pewnie trudno będzie przeforsować zmianę wyglądu całego Allegro Gadane ze względu na jedno forum...

To powiedziawszy absolutnie zgadzam się, że pewne zmiany w wyglądzie (spowodowanie, aby widok był bardziej kompaktowy) są prawdopodobnie nieuniknione. To jednak perspektywa miesięcy, a liczbę elementów na stronie mogę ustawić od ręki.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

pogotowie-it
#13 Ambasador#

@msniezek 

Mam nadzieję, że wspólnie uda nam się wprowadzić zmiany tak, aby były dostosowane bardziej dla wygody nas użytkowników 😉

 

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@msniezek  Rozumiem, że poszedł jakiś mass mail do ludzi? Że forum otwarte? Pytam, bo nie widzę wzrostu ruchu. A na oficjalnej stronie fb info poszło?

I jak kto ma namiary na starych znajomych z Cafe - niech ich ściąga tutaj. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

pogotowie-it
#13 Ambasador#

@Vryko 

Nigdzie info nie ma.

Jedyne info, że jest coś planowane jest z 20.12.2019.r na maila.

"Społeczność Allegro - nowa przestrzeń do dyskusji i dzielenia się doświadczeniem dla kupujących i sprzedających będzie dostępna już na początku 2020 roku - jeśli już dziś chcesz przetestować jej możliwości, napisz do nas na spolecznosc@allegro.pl"

 

 

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@pogotowie-it No to mamy niedopatrzenie...

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

pogotowie-it
#13 Ambasador#

@Vryko 

Kilku osobom powiedziałem. Jedna się pojawiła. Ale może odstraszać, że tu tak pusto.

oznacz moderatorów