anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Obniżanie poziomu jakości sprzedaży

FarmerPRO
#7 Wielbiciel#

Witam, nie rozumiem czym jest obniżanie poziomu jakości sprzedaży za łamanie regulaminu - usunięte oferty. Dostajemy za to non stop punkty ujemne, żadne oferty nie są usuwane, bo niczego nam nie brakuje, więc w czym problem i gdzie to łamanie regulaminu? Za co Allegro może usunąć oferty?

 

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Zwykle usuwają jak im się wydaje że oferta łamie zasady regulaminu (czasem słusznie ,czasem niesłusznie). 

oznacz moderatorów

Eskim83
#10 Popularyzator#

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że nie znasz powodu usunięcia oferty, a czasami znaleźć taki powód nie jest łatwo. Czasami jest to zdjęcie, które się dokleiło z katalogu (domyślne działanie API), czasami to jakieś słowo w ofercie, czasami jest to coś w nazwie, ktorą pobrałeś z nazwy produktu, czasami jest to jakaś cecha niewłaściwa pobrana z produktu, czasami jest to niewłaściwa kategoria produktu (kiedyś dostałem info od Allegro, że mam sprawdzać wszystkie parametry w katalogu zanim podepnę się pod produkt z katalogu).

Allegro usunie Ci ofertę, produktu nie poprawi, inni sprzedawcy mają ten sam błąd, ale tego nikt nie sprawdzi. W dodatku nie masz żadnej informacji zwrotnej.. szukaj wiatru w polu.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@Eskim83  "Najgorsze w tym wszystkim jest to, że nie znasz powodu usunięcia oferty" - nam rzadko allegro usuwa oferty ale kiedy już sie to zdarzy to w wiadomości o usunieciu oferty na dole jest odpowiedni link do kontaktu. Piszemy tam i dopytujemy co było powodem usunięcia. 

Wówczas otrzymujemy informacje i poprawaimy oferte. Nie zdarzyła nam sie jeszcze aby po raz kolejny była zdjęta

oznacz moderatorów

FarmerPRO
#7 Wielbiciel#

My nie mamy żadnej wiadomości, tylko w ocenie jakości sprzedaży minus dwadzieścia punktów za usunięte oferty...

oznacz moderatorów

k0rd1an
#1 Nowicjusz#

Problem w tym, że jak Ci usuną ofertę to robią to permanentnie. Oferta nie pojawia się w niesprzedanych tylko zostaje wykasowana z systemu. Znika i jeśli nie masz kopi zapasowej to zostajesz z ręką w nocniku. To jest skrajna bezczelność i brak szacunku dla partnera biznesowego. Po pierwsze usuwają ofertę bez podania konkretnej  przyczyny, po drugie kasują efekt Twojej czasem kilku godzinnej pracy. Ale cóż na chamstwo i pazerność Allegro nie ma rady. Dodatkową karą jest też nieoficjalny ban, bo teoretycznie dostajesz za taką ofertę -20pkt. ,ale Twoje inne oferty są ubijane w wynikach wyszukiwania co pozbawia Cię zarobku. Nie dość, że pasożytują na Twojej pracy to jeszcze maksymalnie Ci ją utrudniają.  Lekką ręką kasują kilka tysięcy miesięcznie, ale i te kilka zł wyłudzą z tytułu prowizji jak klient zrobi Cię w trąbę przy zamówieniu za pobraniem (bo nie potwierdził, że nie odebrał). 

oznacz moderatorów

Eskim83
#10 Popularyzator#

W "mój asortyment" znajdziesz taką ofertę. Nie jest widoczna w serwisie. Tak, nie da się jej wznowić i tracisz licznik, ale dotyczy to w większości ofert w których jakiś autoryzowany podmiot zgłosił twoją ofertę za łamanie praw autorskich.

W praktyce - używasz zdjęcia producenta, ale masz cenę, która mu się nie podoba.

Zdjęcia produktów nie powinny być chronione prawami autorskimi o ile nie mają indywidualnego charakteru - płatki róż, modelka, albo nie jest to produkt ręcznie robiony.. ale co ja się znam.

oznacz moderatorów

AdvisorBooks
#12 Orędownik#

Da się ją wznowić - musisz ją znaleźć w zakładce "Mój asortyment", wybrać opcję "Edytuj", zmienić to, co zostało zakwestionowane, zapisać zmiany i następnie normalnie możesz już wznowić ofertę. To dotyczy "mniejszych" uwag do ofert, jeśli była usunięta z racji na zgłoszenie w ramach "Współpracy w ochronie praw" to wtedy musisz wyjaśnić z allegro naruszenie żeby odblokowali możliwość jej wznowienia. 

oznacz moderatorów