anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Obniżka opłat za smarta z powodu obniżki ceny netto paliwa

ALCkow
#13 Ambasador#

Jak wiadomo z portalów informacyjnych i cen na stacjach benzynowych. Vat na paliwa poszedł z 8% na 23%. Ceny brutto na stacjach się nie zmieniły. Spadła natomiast cena netto. Jak było np. 7,50zł na litr brutto, czyli 6,94zł netto, od dziś jest 6,10zł netto. Kwestie polityczne tego, że przez ostatnie miesiące za paliwa mogliśmy płacić mniej odłóżmy na bok. Dla firm kurierskich jest to duża obniżka cen paliw, ponieważ teraz na cenie paliwa zamiast 8% mogą teraz odbić 23% od podatku. Przez ostatnie miesiące opłaty za smarta szły do góry. Tłumaczono się głównie wzrostem cen paliw. Zmierzam do tego, czy allegro planuje obniżkę za opłaty za przesyłki smart dla sprzedawców ?

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@ALCkow Jeśli takie decyzje zostaną podjęte, na pewno poinformujemy Was o tym z wyprzedzeniem. Obecnie nie planujemy takich zmian.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Polityka to kasa, kasa to wladza, łatwo podnieś >trudno obniżyć.🙁

oznacz moderatorów

ALCkow
#13 Ambasador#

Dzieją się cuda. Nagle udało się obniżyć o 12% cenę netto paliwa. Z dnia na dzień. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak wiele miesięcy drylowali nasze kieszenie, kłamstwo oszustwo patologia władzy a teraz obniżka hurtowa, ale nie dla kupujących.😡

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@LEW433 Kupujący nigdy nie będą mieć taniej ,dopóki sprzedawcą będą narzucane coraz większe opłaty dodatkowe. Wszyscy jedziemy na jednym wózku .

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

Pewnie Orlen kupił dużo rosyjskiej ropy po taniości i stwierdzili, że mogą sobie pozwolić na obniżenie cen hurtowych żeby ludzie byli zadowoleni z poczynań państwowej spółki, że walczy z kryzysem energetycznym i nie pozwala raptownie podnieść ceen paliw o akcyzę i VAT.

oznacz moderatorów

ALCkow
#13 Ambasador#

Zmiany dla sprzedających i kupujących poza smart 

https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/nowosci-i-zmiany-dla-sprzedajacych-w-styczniu-lutym-i-marcu-RdL...

 

Podwyżka opłat za dostawy poza smart dla DPD, UPS, Allegro One kurier. Wytłumaczenie: wzrostem cen paliw i energii. Jak to jest możliwe ? Cena netto diesla spadła o około 80gr na litrze. Na 10000l takie DPD może sobie odliczyć 8000zł od podatku VAT. Zostaje im więcej w kieszeni. @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  Więc dlaczego opłaty idą do góry ?

 

Bez tytułu.png

oznacz moderatorów