anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ocena kosztów wysyłki

mix-mce
#14 Krzewiciel#

Witam,

Nagminnie dostaję zaniżone oceny za stosowanie cen wysyłek ustalonych przez allegro (wysyłki allegro inpost oczywiście), gdzie mam złożyć reklamację?

Dlaczego allegro nie obniży cen? Przecież kupującym się nie podobają.

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

mdrogeria
#21 Demiurg#

mix-mce po co jest ocena kosztów przesyłki ? Allegro tym sposobem próbuje wymusić na sprzedających oferowanie darmowych wysyłek odciążając tym samym koszty ,,smarta ,, 

Nic nie zrobisz szczególnie przy produktach o niewielkiej wartości .

oznacz moderatorów

mix-mce
#14 Krzewiciel#

Doskonale wiem co allegro chce zrobić.

To że rozumiem sposób nie znaczy że rozumiem powód dlaczego allegro oficjalnie dyskryminuje małych sprzedawców których nie stać na dokładanie do wysyłek twierdząc że kupujący mają prawo do oceny cen które USTALA I NARZUCA ALLEGRO.

 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Allegro preferuje subiektywną ocenę i daje wolę na widzimisię potencjalnego klienta. Teoretycznie to klient ci może nawet zaniżyć ocenę jak mu wyślesz za darmo .

oznacz moderatorów

mix-mce
#14 Krzewiciel#

To nie jest teoria tylko praktyka.

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@mix-mce 
Kupujący oczekują darmowej wysyłki (i darmowego zwrotu).

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

mix-mce
#14 Krzewiciel#

i wysyłki na wczoraj. Co mnie to interesuje czego oczekuje? Niech się tym allegro martwi jak nakręcić kupujących.

Problemem jest że dostaję zaniżone oceny za granie wg zasad allegro.

  • Allegro chce żebym wysyłał w 24h? Wysyłam
  • Allegro chce żebym używał smart? Używam
  • Allegro chce żebym używał cen przez ich sugerowanych? Używam.
  • Allegro chce żebym miał kilka opcji dostaw? Mam
  • Allegro twierdzi że tytuł SS zwiększy sprzedaż? Posiadam ( i różnicy w sprzedaży nie widzę)

Co dostaję w zamian? Zaniżone oceny i opłatę od wysyłki której kupujący nawet nie opłacił.

jak by ceny allegro inpost były uwolnione i mógłbym ustawić paczkomat na 10zł to wtedy ocena kosztów miała by jakikolwiek sens.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Póki co to klienci są tak oślepieni tym SMARTEM i darmowymi wysyłkami że często nie zauważają że przepłacają grubo za towar w którego są wliczone koszty wysyłki i to z nawiązkom a podobne przedmioty można kupić u innych bez smarta o wiele taniej a nawet otrzymać taką wysyłkę za frik przy większych zamówieniach.

oznacz moderatorów