anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ocena negatywna wystawiona w odwecie za NIE sprzedanie rzeczy poza allegro.

MajraM-3D
#8 Zapaleniec#

Kupujący chciał kupić jeden z moich produktów poza allegro. W wiadomościach sms wymagał wydania towaru stawiając warunki czasu, miejsca jak i ceny. Nie zgodziliśmy się, zaproponowaliśmy aby zakupił towar od kogoś innego. Zaczął nas obrażać, ale i tak kupił przedmiot. W komentarzu do zakupu napisał: "Nie było czasu wyjść przed dom w umówionym czasie, to teraz trzeba znaleźć czas żeby zapakować, wystawić paragon i grzecznie nad paczkę." Treść komentarza negatywnego to: "Nieprzyjemna jest ta pani, która odbiera telefon." a nigdy z tym Panem nie rozmawiałam. Wszystko do nas pisał przez sms-y. I dobrze bo mamy dowody. Przewidując co się dzieje zaraz po jego zamówieniu napisałam do allegro że prawdopodobnie otrzymamy ocenę negatywną i opisałam całą sytuację. Otrzymaliśmy odpowiedź że dopóki nie ma oceny nic nie mogą zrobić. No więc jest - ponownie napisaliśmy do allegro ale jest cisza....  Czy taka ocena może zostać usunięta jak i ocena produktu? 

oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21

mdrogeria
#21 Demiurg#

@MajraM-3D raczej nie bedzie usunięta ,jest zgodna z regulaminem , źle to rozegrałeś .

oznacz moderatorów

MajraM-3D
#8 Zapaleniec#

to w jaki sposób mam "rozgrywać" nieuczciwych kupujących?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@MajraM-3D każdy klient jest inny  ,trzeba mieć opracowany plan na każdą sytuację  ,podpowiem Ci tylko jedno -- czas , czas zawsze będzie działał na Twoją korzyść 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Czyli zwlekasz z odpowiedzią np.😁

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@LEW433klienta , który oczekuje więcej czy w inny sposób niż jest to opisane w ofercie z góry należy traktować jako potencjalne zagrożenie dlatego trzeba dać  klientowi czas na wylanie tego co go boli i samemu sobie  ,aby podjąć decyzję co z fantem zrobić .

@MajraM-3D odpowiedź typu ,, nie mogę sam podjąć decyzji , skonsultuję z szefem czy mogę udostępnić Panu odbiór osobisty ,, bo jak zrozumiałem w tym tkwił problem . Po takiej odpowiedzi masz czas i możesz go przedłużać odp. ,,, nie mam jeszcze odpowiedzi od szefa ,, .W tym czasie zapewne klient pokaże swoje oblicze i zdecydujesz bo może lepiej ulec jak zerwać taką ocenę .

oznacz moderatorów

MajraM-3D
#8 Zapaleniec#

Nie ulegam gamoniom. Zdecydowałam i namawiam wszystkich moich znajomych aby za jakiekolwiek zakupy na allegro wystawiać wszystkim sprzedającym negatyw bez jakiegokolwiek wpisu - czyli zgodny z regulaminem... A oficjalnemu sklepowi allegro zawsze dokładam coś od siebie...

oznacz moderatorów

beatahincza
#9 Pomysłodawca#

@MajraM-3D uważasz , że takie działanie okryje Cię chwałą ?😂

oznacz moderatorów

MajraM-3D
#8 Zapaleniec#

lepiej siedzieć na dooopie i czekać na kolejne wspaniałe zmiany regulaminu... 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@MajraM-3D W sumie za patriotyczną postawę wobec allegro i odmowie sprzedaży poza portalem to negatywa powinni usunąć i może jakiś talon zaoferować.

oznacz moderatorów

MajraM-3D
#8 Zapaleniec#

Za kilka złotych narażać się skarbówce... po co?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie powinni takiej opinii wystawiać, ludzie są tak....zróżnicowani, teraz to już świat idzie do...

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@MajraM-3D  hmm a czy namawianie do sprzedaży poza allegro to nie jest czasem łamanie regulaminu portalu ? 

Wiec mając smsy z taka propozycjąze strony kupującego uważam że miałbym dobry argument aby go wezwać do usunięcia nieprawdziwego komentarza.

Zdaje sie że w takich przypadkach allegro nie pobłaza takze dla kupującym i jesli ktoś proponuje takie rzeczy jest dośc szybko i sprawnie blokowany.

oznacz moderatorów

MajraM-3D
#8 Zapaleniec#

no jak widać nie... Odpowiedź: "Dzień dobry,

dziękuję Państwu za wiadomość oraz jednocześnie przepraszam za wydłużony czas oczekiwania na odpowiedź.

Rozumiem Państwa obawy dotyczące otrzymania negatywnego komentarza. Natomiast nie mogę wypowiedzieć się o sytuacji hipotetycznej, gdy nie widzę treści oceny oraz wszystkich aspektów, do których ewentualnie odnosi się klient i tym samym jednoznacznie Państwa zapewnić, że nasza ingerencja będzie możliwa.


W przypadku, gdy kupujący ****** doda komentarz, zachęcam Państwa do ponownego kontaktu - wówczas dokładnie przyjrzymy się jego treści."

 

zgłoszone - cisza....

 

 

oznacz moderatorów

MajraM-3D
#8 Zapaleniec#

No i oczywiście odpowiedź "kopiuj wklej": 

"Dobry wieczór,

dziękuję Pani za wiadomość.

Widzę, że kupujący podkreślił w komentarzu kontakt z Panią. Jest to część transakcji, której nie mogę w pełni sprawdzić.

Zdaję sobie sprawę, że usunięcie tej oceny jest dla Pani bardzo ważne, jednakże w tym przypadku nie mogę tego zrobić.

Może Pani poprosić kupującego o zmianę oceny przez zakładkę Otrzymane oceny w ciągu 90 dni od daty transakcji.

W ten sposób kupujący będzie mógł edytować lub usunąć swój komentarz.

Widzę, że udzieliła Pani odpowiedzi na komentarz kupującego. Dzięki temu inni klienci będą mogli poznać Pani perspektywę.

Mam świadomość, że czasem kontakt z kupującym może być utrudniony, jednak zachęcam do podjęcia takiej próby. Wierzę, że dzięki temu uda się Państwu wyjaśnić tę sytuację.

Zaznaczę również, że ocenę mogę usunąć tylko w wyjątkowej sytuacji. Takie przypadki zostały opisane przez nas w artykule."

 

Nigdy z kupującym nie rozmawiałam!!!!!

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@MajraM-3D  cóż ja bym chyba odpisał na taką wiadomosć konsultanta ze następnym razem aby kupujący był zadowolony zgodzisz sie na prośbe kupującego załatwić transakcje poza allegro.

Wówczas kupujacy z pewnością bedzie zadowolony i nie bedzie problemów z komentarzem

oznacz moderatorów

cFiat
#12 Orędownik#

Wy wyślij przedsądowe wezwanie do usunięcia i zachowaj spokój, może pójdzie po rozum do głowy jak nie to sad i zbieraj dowody.

oznacz moderatorów

MajraM-3D
#8 Zapaleniec#

Słuchajcie jaką otrzymałem odpowiedź z działu allegro: "Dobry wieczór,

dziękuję za wiadomość.

Przykro mi z powodu Państwa sytuacji.

Kupujący mają również prawo do dokonywania zakupów poza serwisem... // Gabriela [edycja]

 

yyyyyy to jak to się ma do regulaminu który zakazuje sprzedaży poza allegro??? Pracownik się nie wyspał???

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@MajraM-3D w poprzedniej wiadomości nasz pracownik poinformował Cię o istotnym powodzie takiej, a nie innej decyzji dotyczącej pozostawienia tej oceny, a mianowicie: "podejmując decyzję o usunięciu oceny, nie sugerujemy się zrzutami ekranu korespondencji ani innymi interakcjami pomiędzy kontrahentami. Ocena kupującego nie narusza regulaminu.
 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

MajraM-3D
#8 Zapaleniec#

Czyli wystarczy wasze nazwiska tu wklejać i jednak moderatorzy się pojawiają???? W poprzedniej wiadomości napisała także że można sprzedawać poza allegro nieprawdaż??? A niby tak dbacie o zdrową konkurencję??? tyle wpisów w regulaminach... a jak chcę być uczciwa co do WAS to wy mnie kopiecie w DOOOOPĘ? ok. teraz każdy kto będzie chciał kupić u mnie poza allegro będzie miał taką możliwość.... chętnie będę nawet to proponować... Wasze prowizje przecież ominę jak to mi napisał klient 😉 POZDRAWIAM niemiło....

oznacz moderatorów