anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

OCENA SPRZEDAWCY I KUPUJĄCEGO

ewaneta
#10 Popularyzator#

Witajcie, czy ktoś pomoże mi zrozumieć, dlaczego Allegro odebrało możliwość oceniania Kupującego? W obecnej sytuacji wygląda to tak, że Kupujący może wszystko, nie musi niczego udowodnić i może zrobić ze Sprzedawcą co mu się podoba, a Sprzedawca nie może nic, nie ma żadnej szansy obrony (bo chyba nikt nie wierzy w te odpowiedzi na negatywny komentarz, że to cokolwiek zmienia). 

Miałam sytuację, że Pani kupiła u mnie kurtkę, zjechała mnie od góry do dołu, że kurtka to szmata i mam jej zwrócić 60 procent ceny, albo wystawi mi negatywny komentarz. Zwrotu dokonać nie chciała. Pieniędzy nie zwróciłam, komentarz się pojawił, a Pani sprzedała kurtkę (również na Allegro), za dwa razy wyższa kwotę pisząc, że jej stan jest bardzo dobry. Zrobiłam screeny, wszystko udokumentowałam, wysłałam do Allegro. I co? I nic. Komentarz został, a Pani nadal może uprawiać swoje praktyki i nic jej nie grozi. Ma się świetnie, wiem bo obserwuję. 

Wśród całej rzeszy normalnych Kupujących ciągle trafiają się tacy, którzy nie umieją czytać, liczyć, nie umieją obsłużyć rzeczy, którą kupili, albo po prostu mają zły dzień i trafił im się ktoś na kim mogą się wyżyć. Mogą napisać co im przyjdzie do głowy, bujdę wyssaną z palca. Wiem, można sobie iść do sądu, ale przepraszam bardzo: czas i koszty zabijają. 

Pamiętam czasy, gdy Kupujący też byli oceniani i sporo było takich, którzy mieli całą masę negatywów. Można było ich zablokować, albo nawet na starcie - w przypadku licytacji - odrzucić. Było jakieś narzędzie do weryfikacji. Teraz nie ma nic. Kupujący to Bóg i jak nie chcesz mieć negatywa od "rodzynka", to musisz mu zapłacić. 

O co chodzi? Ktoś wie, czemu tak się stało? 

oznacz moderatorów
175 ODPOWIEDZI 175

dancia86
#2 Obserwator#

Też właśnie się zastanawić co się stało z allegro, racja kupujący nmogą obsmarować sprzedających i nic, też mam takie 2 sytuacje, ktoś nie polecił, nie wiem czemu a mi spadła ogólna ocena, bo się coś komuś uwidziało, coś złego się robi z allegro to jednak my sprzedający płacimy prowizje i to nie małe nawet od przesyłki, ktorej wysokośc od nas nie zalezy, Allegro troche więcej szacunku z nas sprzedających gdyż to dziki naszym prowizjom jest jak jest, a my mamy coraz mniej z tego....

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@dancia86To zapewne wina nieuczciwych sprzedawców za których cierpią także Ci uczciwi 😉 Sprzedawcy też sami powinni zadbać aby nieuczciwą konkurencje wytępiać to i kupujący nie będą tak się zachowywać. Wystarczy raz że kupujący trafi na cwaniaka i kombinatora, przejedzie się na nim i zakupie, żeby potem mieć mieć już "włączoną czerwoną lampkę" i gwałtownie lub przesadnie reagować na innych

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

ewaneta
#10 Popularyzator#

@ZibiK30 

No nie wiem. Ja miałam ostatnio taką sytuację, że Kupująca do mnie zadzwoniła, że kurtka na nią nie pasuje, ale jej nie odeśle tylko komuś odda, a ja mam jej zwrócić pieniądze (razem z wysyłką), bo negatyw. O zwrot prowizji musiałam prosić. Nie sądzę, by w tym konkretnym przypadku chodziło o przejechanie się na jakimś nieuczciwym Sprzedającym. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@ewaneta  Są nieuczciwi wśród kupujących i sprzedających.

oznacz moderatorów

ewaneta
#10 Popularyzator#

@LEW433 

Jasne, że tak, ale tu nie o to chodzi, tylko o to jak traktowani są Kupujący, a jak Sprzedający. Chodzi o to, że Kupujący może całkowicie bezkarnie wyłudzać, oszukiwać, kręcić, straszyć. I nic mu nie zrobisz. Nawet nie ostrzeżesz innych, bo nie można dać oceny, jak było wcześniej. Stąd się takie zachowania rozprzestrzeniają. A jeszcze jak wystawisz komuś negatywa, to dostajesz od Allegro prezent w postaci monet. Opłaca się? 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@ewaneta Tak wynika z postanowień Allegro, możesz dodać na CL, tyle.😁

oznacz moderatorów

ewaneta
#10 Popularyzator#

@LEW433 

Tak, ale to nie znaczy, że się z tym zgadzam i że jest to według mnie w porządku. Co to jest CL? 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Czarna lista.

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@ewaneta Są cwaniaki i zawsze będą. Z taki też można sobie poradzić jak masz to na piśmie to możesz złożyć zawiadomienie do prokuratury o próbę wyłudzenia, oszustwo i szereg innych. Jesteś niewinna to nie ma czego się bać a walczyć o swoje dobre imię. Wyobraź sobie np jakiegoś nieuczciwego cwaniaka sprzedawcę gdy dokona zakupu u Ciebie, sam będzie wiedział najlepiej jak Cię zastraszyć lub coś wyłudzić bo będzie miał już doświadczenie z tymi co się domagali od niego tego co sam nie dotrzymał albo oszukał

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

ewaneta
#10 Popularyzator#

@ZibiK30 

Nie mam nic na piśmie, była rozmowa telefoniczna. A jakby przyszło do rozprawy, to by się okazało, że kurtka ma trzy dziury XD. Także nie pisz mi, że można coś załatwić, jak się jest niewinnym, bo to bzdury. 

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@ewanetaMnie życie nauczyło że niczego nie ustalam telefonicznie, jeśli nawet to proszę o potwierdzenie na piśmie, mejlowo, ewentualnie sam piszę i proszę o potwierdzenie. Nigdy przenigdy nie rozmawiaj o żadnych reklamacjach , gwarancjach itp jeśli nie są po Twojej myśli i proś o korespondencje tylko i wyłącznie na piśmie 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

ewaneta
#10 Popularyzator#

@ZibiK30 

Tak zrobiłam, to dostałam kolejny telefon, że albo - albo i koniec połączenia. Taki cwaniak wie co robi. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@ewaneta  To nie tylko cwaniak ale zł....

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@ewanetaMożesz zainstalować sobie aplikacje nagrywania rozmów, tylko zawsze uprzedzaj wcześniej że nagrywasz rozmowy, to będziesz je mogła użyć jako dowodu.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

ewaneta
#10 Popularyzator#

@ZibiK30 

Ale ja nie chcę włóczyć się po sądach, mam lepsze rzeczy do robienia. Wolałabym po prostu uczciwość - ochronę tak dla jednej, jak i drugiej strony. Tyle i aż tyle. 

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

Wiem @ewaneta , ale jak masz twarde dowody w "kieszeni" to druga strona też nie będzie chciała ani nie będzie usiłowała nic od Ciebie wyłudzić 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów