anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Highlighted

Ocena zakupu do którego nie doszło

Idź do rozwiązania
#7 Wielbiciel#

Czy kupujący może (aktualnie) i czy powinien (w ogóle) móc oceniać zakupy, do których nie doszło?

Np zrezygnował zaraz po zakupie i paczka nawet nie wyszła. Albo nie odebrał paczki pobraniowej, więc nie dość, że nie dosżło to jeszcze kuku sprzedającemu zrobił. Albo pomylił się i finalnie zakupu-sprzedaży nie było...

Highlighted

Odp.: Ocena zakupu do którego nie doszło

Idź do rozwiązania
#9 Pomysłodawca#

Może ale nie powinien, bo nie ma czego oceniać. Jeśli oceni słabo to najłatwiejszy sposób na dostanie się na CL. Nie ma oceniania z powietrza.

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

Idź do rozwiązania
#10 Popularyzator#

@plantaMEDpl @Patryk0701 Macie rację ...ALE co z sytuacjami kiedy do zakupu nie doszło z winy Sprzedającego ( Za niska cena - nie sprzedam, Stłukło mi się, Sprzedałem już na innym portalu...itp itd..)

_______
BRÓSLI
Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

Idź do rozwiązania
#9 Pomysłodawca#

wtedy mówi się trudno i płynie się dalej 🙂

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

Idź do rozwiązania
#7 Wielbiciel#

To też nie jest proste - masz 5 produktów, klient kupił ale zawiesł się w powietrzu i nie zapłacił. Czeka 9 dni i dopiero płaci (Alle przez 10 dni trzyma w zawieszeniu zwroty proiwizji, więc ma tyle czas). Api (np via baselinker) działa tak, że dopiero po wpłacie zablokuje do sprzedazy towar (pomijam, czy warto to robić). Ergo - jeśli klient kupił a nie zapłacił i towar sie sprzedał, to... czy aby na pewno z winy sprzedawcy go teraz nie ma? To są realne przypadki z mojego podwórka. Mamy codziennie po kilka aukcji "zawiszonych" bo klientowi nie pykło.

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

Idź do rozwiązania
#9 Pomysłodawca#

Nie rozumiem Twoich wątpliwości, jeżeli sprzedawca oferuje jakiś produkt i go nie ma (niezależnie czy to z winy JEGO oprogramowania czy błędu na magazynie) to jest to jego wina. 

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

Idź do rozwiązania
#7 Wielbiciel#

Ja go mam.

Tylko po co mam go blokować na 10 dni dla klienta, który (też z własnego podwórka) w 95% przypadków jak nie opłaci go od razu, to powyżej trzech dni nie ma wpłaty. Powinieneś też zrozumieć specyfiki różnych biznesów - krótkie serie, towar wyprzedazowy (np. u nas pojedyncze sztuki z krószymi terminami), promocje czasowe (po to jest czasoa, żeby towar zszedł dziś a nie jutro). Ale co do zasady problem wątku jest inny: nie ma sprzedazy (przyjmijmy, że jednak z winy kupujacego - np. odstąpił sekundę po zakupie (tak, takich tez mamy). Czy ma prawo wystawić notę oceniajacą? Nie zapłacił a odstąpił - kasy nie mroził. Wysyłki nie ma - a ocenia wysyłkę i jej koszt... Coś tu nie gra... ;/

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

Idź do rozwiązania
#9 Pomysłodawca#

Ale ten problem dotyczy wszystkich sprzedawców, i zgodnie z regulaminem allegro dopiero po 7 dniach od takiego zakupu masz prawdo ponownie wystawić towar na sprzedaż oraz złożyć wniosek o zwrot prowizji. 

Co do Twojego pytania, techniczne kupujący ma możliwość wystawienia oceny do takiego zakupu, czy to ma sens ? Zapewne nie. Warto w takich sytuacjach zgłaszać to do allegro (zdarzało się, że usuwali mi takie komentarze). 

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

Idź do rozwiązania
#8 Zapaleniec#

@plantaMEDpl 

Komentarze służą do subiektywnej oceny całości transakcji. Zawarcie i realizacja umowy sprzedaży są tylko jej elementami.

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

Idź do rozwiązania
#9 Pomysłodawca#

a powinna być obiektywna 🙂

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

Idź do rozwiązania
#9 Pomysłodawca#

@plantaMEDpl, mój post nie jest rozwiązaniem 😄

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

Idź do rozwiązania
#8 Zapaleniec#

plantaMEDpl widzi to inaczej. Twoja akcja z zamykaniem wątków przynosi efekty - ciesz się, bo podskoczysz w rankingu. 😜

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

Idź do rozwiązania
#9 Pomysłodawca#

podskoczysz? w ciągu 20 dni z #80 miejsca na #15 😄 😎

narazie jest #1. @pinsplash (449), #2. @WREDZIA-W1 (319), #3. @Vryko (297) 😛

Odpowiedz
Ładowanie...